Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uluslararasi Tur Icin Bisiklet ya da Parca Onerileri..

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Canturk Sabaner tarafından paylaşıldı.

1. Canturk Sabaner

Canturk Sabaner Aktif Üye

Seviye:
    [FV][/FV]Herkese Iyi Forumlar Arkadaslar!

2012 Haziraninda okulumdan mezun oluyorum ve yaklasik 3 senedir yapmak istedigim Guney Amerika Turu icin elime bir firsat gecmis durumda, AFS gibi programlari dusunerek gitmenin yani sira solo faaliyet olarak kendimde gitmek istiyorum,biliyorsunuz ki Guney Amerikada vize problemi cikartan tek ulke Peru icinde bu problem ortadan kalkti.

Dusundugum Rotanin Fotografi;

Gorulen harita sadece bir taslak,Büyük ihtimalle değişecektir. Sa palo'dan başlayıp güneye sonra tekrar kuzeye ve Venezueladan Amazon sayesinde Salvador Ci Bahiya'ya kadar bir tur olacak gibi görünüyor.

Bisiklet secimi icin dusunduklerim maddi kaynaga cokta bagli olmayarak Tirek 520, eger bulunabilirse herhangi bir Surli (Surly) kromoli kadroyu sizlerin verecegi direktifler sayesinde toparlamak yada en olasi ihtimal gozuken bir Merida Sipıdır almak.

ancak sizlerden istedigim su ki olabilecek minimum maddi düzeyde öneriler vermeniz.Uzun süre dayanacak göbekler,vites-fren sistemi,jantlar..( şıvalbe yerine kenda yada levorin yada herhangi bir ikamesi gibi..)

Benim Yadigarın bir fotoğrafı bayağı dolaştık kendisiyle 2 senedir, umarım istediğim tavsiyelerinizde bir sınır olarak gözükebilmiştir sizlere..

Güney Amerikada daha önce bulunmuş bir bisikletçinin vereceği tavsiyeler sıvı altından daha makbul ve geçerli olur benim için.

Kısadan hisse böyle büyük çaplı bir tur için Bisikletten gerekli her türlü ekipmana kadar her türlü tavsiyenize peşinen teşekkürler!

son olarakta forumda vidyo paylaşımı yasakmı değilmi bilmiyorum ancak ispanyol bir bisikletçi abimizin vidyosunu paylaşmak istedim..