Uluslararası Polonezkoy Mtb Cup Yarışı hakkında

cesar çakas

Forum Demirbaşı
Tepki
172
üzerimden sadece 1 tur attılar hatırlıyorum bilal,rus,israil ve ishak geçti .. ve bunlar üzerimdenn tur attıkları halde ben yarışa devam ettim ..7 tur attım ve sonuç 15.lik eminim attığım bu tur sayesindeydi .. süper bi yarış geçmişti tabi ..YETKİLİLER HARİÇÇ!!!:boese157:

• Beğen
Tepkiler: ali çakas
Scudo
Tepki
61
@Ali İhsan

Beni de 5.tura girerken durdurdular, startta 3-4 dk durdum, baktım benim arkamdan gelenleri durdurmuyorlar, ben de 5. tura devam ettim. Yarıştan sonra hakem Şükrü Aydın'la konuştum, %80'e takılanların bazılarını durdurmuşlar, bazılarını antrenman yapsınlar diye durdurmayıp 5. veya 6. tura sokmuşlar :) Düşünce olarak güzeldi belki ama bir standardı yoktu ve sıralama da; sporcunun fazladan attığı tur sonundaki sıralamaya göre yapılmış oldu, %80'e takıldığındaki sıralamaya göre değil, bu haliyle de sıralamada çok hata var gibi görünüyor.

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
benide durdurdular 4. tura girerken.3 tur atmış oldum.nasıldır bu olay böyle :(

selimcan

Aktif Üye
Tepki
179
Parmak izi alınarak kayıtların bundan sonraki kayıtların hızlandırılacağı iyi bir
uygulama olacak ama bu seneki Polonezköy Yarışı çok konuşulur arkadaşlar

Federasyon iyi bir şeyler yapmak istiyor sanki ama deneyimsiz ve
sporcuyu da resmen azarlar şekilde tavırlar alan kişilerle çalışırlarsa
daha çooook şaibeli sonuç yarış görürüz..
chiplerin bile doğru dağıtılmadığı söyleniyor !!!
ve bu ülkemizdeki Uluslararası Yarışlara katılan sporcu, gözlemci,
hakemlerin de dikkatini çekecek , hanemize eksi puan yazdıracaktır.

Cumhurbaşkanlığı Turu'nu bir üst kategoriye taşımızsın ama mtbde kendi
ülkenin yarışçısı ile çatışıyorsun bir tezatlık , bir aksilik var :mad:

özellikle master kategorisini göz ardı eden bir uygulama görüyoruz ...

bir şekilde şikayetlerimizi , eleştirilerimizi YAZILI olarak iletmemiz gerekir
diye düşünüyorum tabii dilekçelerimizin okunacağını ümit ederek !!!

Ben de 4 tura girerken hakem masası önünde yavaşladım bir uyarı olmadı devam ettim
sonuçlarda ise -3 lap kayıtlı !!

ördek

Üye
Tepki
131
manavgat yarışında da benzer durumlar oldu.. kayıt masasındaki görevliler ne yaptıklarından bihaber ve sistemden bir b.k anlamadan ahkam kesip en az bir buçuk saat türk sporcuları sırada beklettiler.. sonra baktım önden yabancıları kaydetmeye başlamışlar.. ne yapıyorsunuz dedim önce yabancılara verelim dediler.. ben ve bi kaç kişi hariç bi allahın kulu karşı çıkmadı tepkisini göstermedi.. sonra yine beceremeyip (tabi yabancıları bekletmeden aradan çıkardıktan sonra) kayıtları sabaha aldılar..

yarış 96 ve 72 km olmasına rağmen sadece 4 hakem vardı..

çip takılmasına rağmen dnf olmama rağmen beni ve bi çok arkadaşı sıralamaya almadılar.. klasmanı yanlış hazırladılar...emeğim yanıma kar kaldı.. bıraksam daha hayırlı olacaktı yarışı.. çünkü taaa start noktasına döndüm elimde bir hiçle.. bu şekilde bi çok arkadaşın harcırahı ve ödülü yandı..

bari bu sefer tepkimizi dile getirelim de bize koyun muamelesi yapmasınlar... ben hem telefon edeceğim, hem e-mail atacağım, hem de fax geçeceğim.. bora'nın dediği gibi tüm bilgiler sitede mevcut...

zaten harcırahları hemen vermiyorlar.. verdikleri harcırahlar lotonun kasasından.. ama bi kuruş harcamadık deyip yönetim kurulundaki akpli adamları sayesinde ilişkileri kullanıp yine bu milletin alınterinden alınan vergileri bir güzel yabancılara peşkeş çekip bir de üstüne utanmadan tur düzenledik reklam yaptık diyerek böbürleniyorlar.. o fon ya da bu fon farketmez harcanan özünde milletin vergileri oluyor.. ayrıca kendi sporcularımız aynı turda kırılıyor.. bu tura kaynak ayırabilen değerli şahsiyetler niye sporcu yetişmesine bir fiske destek vermiyorlar acaba.. anca 3-5 sporcumuz isviçre'de vb geyiklerle atılım yapıyorlar.. bana kalırsa o sporcuları da verimli değerlendiremiyorlar çoğunun yeteneğini heba ediyorlar sürekli taktik değiştirip..

şahsen ben 4-5 yıl önceki, gittiğim yarışlarda harcırahımı hemen alabildiğim, görevlilerin hakemlerin abi gibi davrandığı zamanı mumla arıyorum... parmak izi alanların bilgisine.. çok umursayacaklarını sanmıyorum ama.. bu sistemle yine birilerini zengin etmişlerdir.tek kazancımız ctesi gelebilecek sporcuların kaybedilmesi olacaktır bu sistemden yani kayıp.. bunun yerine manavgattaki muhteşem deha görevlilerinin yerine biraz daha kafası basan, kibar ve vatandaşıyla yabancı sporcuya eşit davranan görevlilerle çalışsınlar...

uzun lafın kısası tepkimizi fax, tel ve maille bildirelim.. yoksa yine boşa konuşmuş oluruz.. kuzu kuzu devam ederiz..

cesar çakas

Forum Demirbaşı
Tepki
172
1 şeyi daha ekliyeceğim yanı artık pes diyeceğim bu nasıl bir ş..sizlik yaa :boese157: :boese157: ben c.ertesi günü geldim kayıt masasına kayıt yaptım İSRAİL GAVURLARINDAN önce gelmiştim ve plaka olarakta 9u aldım bana dedıler plakan 9 özellikle söledim ve pazar oldu birde bi baktım plakam 24 .. aklımda soru işaretleri vardı .. ve itiraz edıcektım ama bi turlu sesimi iletemedım başlarında bürsürü kişi vardı neyse dedım ne fark eder yaa ..sonra da bi baktım İSRAİLLİLERİN VE DİĞER yabancıların plakaları maşallaharı var hepside .1,2,3,4,5,6,7,8,9 plakaları onlarda peki neden benm plakam değişti ..BEN neden değiştiğinden bahsedıiyorum 9 9dur 24 24dür fark etmez ama neden değişti ben bunu merak edıyorum

RESMEN
BİZİ TAKMIYORLAR YAA ..YOK BÖYLE BİR ŞEY BU KADAR TERBİYESİZLİĞİN LÜZMÜ YOK ARTIK

ADAMLARI SORU SORUCAM DİYE İÇİM İÇİME GİRİYOR RAHATSIZ OLMASINLAR DİYORUM FAZLA GİRMİYORUM SORU SORMUYORM YANI Bİ SORUYU CANIMIZA TAK EDIYOR ARTIK YARIŞ PSİKOLOJİSİDE KALMIYOR İNSANDA

bu yazdıklarımın hepsini eğer ben şikayet kutusuna yada federasyona ana avrat küfür etmessem adam değilim ..artık bora abının dedıgı gibi ne gerekırse yapıcagım ve yapıcağız yok böyle burda konuşmak artık ..bunları adam etmesını iyi biliriz seve seve adam olucaklar seve seve de bunu yapacağız haydi herkes şikayetlerı dile getirsin

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@cesar çakas

Yarış numaraları UCI puanına göre dağıtılır. Genellemelerle sadece kendinizi genele sokarsınız... Beğenmeyip sadece ülkesinden dolayı nefret ettiğiniz arkadaşların birisini neredeyse 7-8 yıldır tanırım. Bu yüzden oturup bir düşünmek lazım 5 parmağın 5i bir mi?

• Beğen
Tepkiler: beyazıt akan

Aşkın Altan

Daimi Üye
Tepki
55
İsim
Aşkın Altan
Bisiklet
Scott
ben bugün açtım federasyona,sekeretelikten bekir gezici'yi istedim şuan burda olmadığını söylediler.yetkili kişi varsa istedim karşımdaki buyrun ben yadımcı olayım dedi. forumda enson yazdıklarımı oraya ilettim ayrıca hacırah kafile listesiyle ilgili bir sıkıntı vardı onuda ilettim beyfendinin dediği şu, bize email atın biz ilgilenicez bekir beye ileticez dedi.peki başkanımız bu sorunlar iletiliyormu dedim sanmıyorum dedi. bekirbey ilgileniyor dedi.umarım hal olur dedik bu sorunlar.arkadaşlar nekadar yoğun, şikayet ve önerilimizi hem arayarak ve email. atarak yaparsak sonuç alabiliriz.şunu hatrlamak istiyorum şu hacırah kafile listesi istanbull idreci kimidi bilmiyorum benimle birlikte bir kaç kişide bilmiyordu.yarış öncesi yada sonrası bize seslene olmadı bunu önlemek için bir öneri!:- hacırah listesiyle ilgilenen idareci görevli kişilier!lütfen hacırh kafile listesini hakem masasına bırkırsanız yada orda blunursanız yarışı bitiren sporcumuza numarısını ve çipimi teslim ederken orda sormalılar.imzayı attırsınlar yada listeyi hakem masasına bıraksınlar çipi söken arkdaş hatırlatsın imzayı. sporcu nerden katılıyorsa bulsun kafile listesini imzasını atsın imza atmayan kişiler vardı.bunun için bir önlem alalım.sonuçta para harcanıyor dereceye giren alabilsin parasını.

• Beğen
Tepkiler: cesar çakas

ördek

Üye
Tepki
131
beyler bayanlar şikayetleri yazılı olarak federasyona iletelim + mümkünse telefon edelim... şu erzincan yarışı listesi çıktıktan sonra göndereceğim ben de.. faxla dilekçenizi yollayın.. dilekçeye dönmek zorundalar çünkü daha resmi..

• Beğen
Tepkiler: cesar çakas

Pelin

Forum Demirbaşı
Tepki
461
Bisiklet
Felt
Ben ve Oğuz'da fax gönderdik. Eskiden hakemler ne kadar iyiydi yeni gelen bir kaç hakem Polonezköy'de seslerini yükseltmeden hiç bir soruya cvp veremediler ki verdikleri cevapları hiç söylemiyorum. Sert, kötü olumsuz tavırları bu spordan soğutmaktan başka hiç bir işe yaramadı.

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Henüz 3ncü turun başlarında lastiğim patlamıştı ve yürüyerek turu tamamlamaya kadar vermiştim. Bundan sonrasını tahmin etmek çok zor olmayacak. Hakem beni finish çizgisinden önce durdurmaya çalıştı, bağırıp çağırarak bişeyler dediklerini hatırlıyorum. Tabi ben durmadım ve gözlerinin içine baka baka geçtim ve ardından yanlarına gidip yarışı şimdi terk ettiğimi söyledim. Allah razı olsun 3 tur yazmışlar :)

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

bulent_atlas

Daimi Üye
Tepki
378
Çarşamba günü oldu hala Federasyon sitesinde yarış sonuçları yok. Yarış sonuçlarının çıktısını alıp kulübe yarış hesaplarını kapatmam gerekiyor. Bekliyoruz. Sadık nerdesinnnnnnnn

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
@saltuk

Aşkın

Yukarıda yazdıklarından daha önce bilgin olmadığı sonuçunu çıkardım.

İSTANBUL FREDİ SPORCULARIN DİKKATİNE;

İstanbul Ferdi İdarecisi diye birşey 2010 sezonu ile beraber sona erdi.

Federasyon sitesi "Polonezköy Yarış Talimatı" ndan bir bölüm.

"(link)

Ayrıca İstanbul Ferdi Sporcuların Kafile Listelerini Yıllardır, ben hazırlıyorum.

Yani, Gönüllü İdareci Benim.

Bana en geç katılacağınız yarıştan 1 hafta önce isminizi yazdıracaksınız.

Son hafta içinde "benimde ismimi yazar mısınız" istemiyorum.Kesin KURAL..

GSGM tarafından onaylanan Kafile Listeleri benim takibimde, yarışlarda Harcırahlardan Sorumlu olarak Yeni göreve gelen Mustafa beye teslim edilecek.

Bu yarıştan İtibaren, Önümüzdeki Ankara yarışı dahil.

Sizlerin yapması gereken; Kayıtlarınızı yaptırdıktan sonra Kayıt Masasının yanında görevli olan Mustafa beyin kontrolündeki "İstanbul Kafile Listesine İsminizin karşısına İmzanızı atmanız.

NOT: İmza atmayanlar, Harcırah ALAMAZ..

Söyledikleri harfiyen yaparsanız. Kimsenin hakkı yenmez.

• Beğen
Tepkiler: Aşkın Altan

Aşkın Altan

Daimi Üye
Tepki
55
İsim
Aşkın Altan
Bisiklet
Scott
Teşekürler bora abi zaten bende bende bunu demek istemiştim cahlliğimi mazur görün .olması gereken bu zaten.Benmile beraber bilimeyen arkadaşlarımız varsa öğrenmiş oldular.ozaman sana isimizi yarışa katılıyorum diye önce her yarıştan bir hafta öncesi arayıp bildircez,sonrada kayıt yapıldıtan sonra mustafa beyi bulup listeye imzamızı atacaz doğrumu anlamışım.

• Beğen
Tepkiler: Mert Bağcılar

Bora TİRKİ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.889
Bisiklet
Specialized
Evet, Aşkın doğru anlamışsın.

Ferdi sporcular üstteki yazıyı mutlaka okusun.

• Beğen
Tepkiler: Aşkın Altan

Yiğit Tosun

Aktif Üye
Tepki
43
Bisiklet
Sedona
ben katıldım o yarısa ama lisans kontrolu yapılırken kime bizden paramak izi almadı