Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uludağ'da kar kalınlığı 50 cm

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Nedret Günaydın tarafından paylaşıldı.

1. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığı bu sabah 50 santimetre olarak ölçüldü.

Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ'da kar kalınlığı bu sabah 50 santimetre olarak ölçüldü.

Geçtiğimiz yıl sezonun 15 Aralık'ta açıldığı Uludağ'da bu sene kar yağışının böyle devam etmesi halinde kasım ayı sonunda açılabileceği belirtiliyor.

Bursa Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkilileri, hava sıcaklığının halen -4 derece olduğu Uludağ'da sabah yapılan ölçümlerde oteller bölgesinde kar kalınlığının 50 santimetre olarak belirlendiğini bildirdi.

Yetkililer, sis sebebiyle görüş mesafesinin 150 metreye kadar düştüğünü kaydetti. Kar yağışının bugün öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Bu arada otel işletmecileri, hazırlıklarını hızlandırdı. Uludağ'da kayak sezonunun kasım ayı sonu veya aralık başında açılabileceği belirtildi.

şimdiden herkese iyi eğlenceler dilerim.

Onur Kahraman bunu beğendi.
  2. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Hadi bir delilik yapıp, Uludağ'a bir çıkartma daha yapalım. :rolleyes:

3. Mutlu Celimli

Mutlu Celimli Aktif Üye

Seviye:
    Geçen sene şubat ayında 1 hafta kadar uludağda idim. Kar kalınlığı oteller bölgesinde 1.80-1.90 arasında idi bu sene bu rakama daha çabuk ulaşılabilecek gibi gözüküyor. Gerçekten çok güzel. Kısmet olursa yine şubat ayında orda olcacağım:)

4. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Dağlar bizi çağırıyor ama oğlum biraz büyüyene kadar evdeyiz. :)
    Yine de bisikletle aynı günde hem uludağ ( oteller ) hem kartepe yapılabilir mi diye planlar yapmadan da duramıyor insan. :)

5. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Mutlu Çelimli'nin söylediğine bakacak olursak, kar kalınlığı( artık yüksekliği oluyor o :))nın 2 metreyi aşacağını düşünürsek, sanıyorum böyle bir ihtimal olabilir Tarık. :)

Kaç senedir, İstanbul'da kara hasret kaldık. Şeytan dürtmekte hala, yaparmıyız bir delilik bilmiyorum.

Planları hep yapıyoruz da Soner abi'm, gerçekleştirebildiklerimiz planladıklarımızın 3'te 1'i kadar. :)

Çok fikir sunup, bize uygunu hangisi ise o yolda gidiyoruz.

Bisiklet ile mi? Bisikletsiz mi? Eğer bisikletli ise, tecrübelerinizi bizimle paylaşır mısınız? :)

6. Mutlu Celimli

Mutlu Celimli Aktif Üye

Seviye:
    hayır bisiklet ile değil. ben okul ile 1 haftalığına kayak yapmaya gitmiştim...