Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uludağ üniversitesi bisiklet topluluğu (ulubist) tanıtım

Konu, 'Üniversite Bisiklet Grupları' kısmında Emre Nakipoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Herkese Merhaba ;

Öncelikle değerli bisikletli arkadaşlarıma iyi günler diliyorum ve söze girmek istiyorum.Topluluğumuz yarım dönemdir aktif olarak faaliyet düzenlemektedir ve hiçbir şekilde okulun bütçesini kullanmaksızın 60' ın üzerinde etkinliğine değerli yönetim kurulu üyelerim ve diğer bisiklet kullanan arkadaşlarımızla gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Topluluk olarak her şeyden çok önemsediğimiz en önemli şey yanımızdaki arkadaşızımızın kendine olan güveni ve bizim emir komuta zincirimizi kırmamasıdır. Bisiklet ve kondisyonda zamanla gerçekleşek bir aşamadır...

Biz neden bisiklet kullanıyoruz ?
    Ben çoğu zaman kendi adıma sorguladığım veya bir başkasına şu kadar mesafe yol alıyouruz dedim zaman insanlar benim veya bizim gibilerinin çılgın, sporcu, güçlü, manyak gibi sözler dediklerini düşünüyorum oysa işin iç yüzü hiç de öyle değildir....Hepimiz biliyoruz ki yola giderken hele saat sabah 6.00 bazen gece 2.00 de, sevdiğimiz insanlar gelir aklımıza... Hayatımızı gözden geçirme fırsatı bulduğumuz, kimsenin özelimize müdahale etmeden özgürce düşündüğümüz ve bu yalnızlıktan zevk aldığımız anların toplam bütünü haline gelir. Bilemiyorum sizin hangi sebeple bindiğinizi ama ben bazen beni olduğum yerden alıp kaçıran bu demir parçasına aşık olmanın ötesine geçemiyorum nasıl oluyorda her bindiğimde bana farklı duyguları yaşatabilen şekil verilmiş
    bir demirin hazzını, yolu ,doğayı bu denli algılayış dünyada ki hangi icatla mümkündür bilmiyorum. Bazen de kaçmak için binerim ama bisiklet öyle bir demir parçasıdır ki size sanırım yaptığı en büyük
    kötülük size her zaman kimin patron kimin çalışan olduğunu hatırlatır. Kendimizden kaçmak istediğimiz zamanlarda ise hep size kötülük yapıyormuşçasına size olduğun yerden seni kaçırdım
    ama kendinden seni kaçıramam diyen, sizi o soluk siyah beyaz hayattan alıp götüren ve yeni
    dünyanın kapılarını aralayarak doğayı, arkadaşlığı, mücadaleyi, kendine güveni artıran bir icat
    halini alıveriyor.... Biliyorum bu yazım belki biraz felsefi biraz uzun biraz karmaşık belki de sıkıcı
    olmuş olabilir. Ama ben burda yolda hissettiklerimin veya binme nedenlerimin sadece yüzde birlik
    kısmına deyinebildim. Bunun dışında insanların biz gezicilere , yarışçılara, duygusallara, tabir-i caizse arabaya otobüse teslim olmayan bu manyak insanlara nasıl mı bakıyorlar ? Hepimiz biliyoruz.
    1-Sporcu
    2-İyi ya yol parası vermiyorsun en azından
    3-Ya o kadar yol bunla gidilir mi atma ya
    4-Bakkkal : Olum ya çocukluğundan beri biniyorsun artık büyüdün bir motor al artık yaw....
    5-Okuldaki hocam Prof.Dr. X sabah akşam onun üstünde olduğun için sen bu dersten kaldın git
    beden eğitiminde oku bu okul bisikletçi yetiştirmiyor
    6-Abi bu kaç para ? 1200 tl diyelim ki dedik.... Ya motor alsana ne uğraşıyorsun bununla...
    7-Abi yarışalım mı ? Yarışalım :D ve malum sonuç... Sonra ne diyorlar ?Ama senin bisikletin pahalı.
    Sanki hakeme para vermişim gibi.... :D
    8-Oh kilolarıda verdiriyor değil mi bu ne güzel kilo almazsınız
    9-Ya bu kadınlarda kalça yapıyor ben binmem ( ve kız kullanıcılarda düşüş virüs gibi)
    10-Bana yüz tl'lik bisiklet lazım ( buyrun bir tane sipop kapağı ve 2 vites teli verelim)
    11-Ya bu bisiklet o kadar etmez bisiklet ağır olsun yola iyi otursun senin ki çok hafif bu ne böyle
    (Hadi gelde bu adamı ikna et şimdi... )
    12-Aaa sen ne marka bisiklet kullanıyorsun. Cevap : Scott carbon
    Bende bianchi var 450 tl' ye aldım... Yani ? (Biachi'nin adı var bende scott var ama ada
    markayı bilmediği için benim scott'un kötü onun bianchisinin iyi olduğunu bana
    anlatmayaçalışıyor. Bu arada merak etmeyin scott carbon yok bende :D )
    13-En komiği de annanemin sanırım : Oğlum sen taaaaa Bursa'dan - İstanbul bahçelievlere bisikletle mi geldin yani? Cevap : Evet annane... Eee oğlum ben sana para verirdim.Paran mı bitti ?
    Hayır annane...(gel anlat şimdi , annane ben mtb kullanıyorum yol yapıyorum alışığım....... zor çok zor) Ama onu çok seviyorum hor görmek için yazmadım, farklı pencerelerden halimizi hatırlatmak
    için yazdım.
    Kültürlü Çevreler Açılar
    1-Bir etkinlik düzenlemeye ne dersiniz?
    2-Ya uzun yol yapalım mı ? Mesala? 20 km bir yer varmış gidelim? (Adamın bize o kadar iyiliği dokunmuş suratına nasıl söylersiniz ki bizim oraya vaktimizin olmadığı zamanlarda çay içmeye
    gittiğimiz bir yer olduğunu ?
    3-Rotary grubunda tanıdıklarım var onlara bisikletin nasıl bir olgu olduğunu anlatır mısınız acaba?
    4-Siz gençlerin bisiklet olayı ile ilgilenmenizi gerçekten destekliyorum
    5-Küresel ısınmaya neden olmuyorsunuz, egzosa hayır, temiz çevre,trafik kazası yok, ölü yok
    trafik yok...
    6-Parketme derdi yok
    7-Sağlıklı yaşama doğrudan katkı

Ama size bir şey söylebilirim ki üstteki maddelerin hiçbirisi beni yine de neden bindiğimi ifade etmiyor veya insanların bize bakış açıları umrumda bile değil ... Bisikletimi alırım, eldivenimi takarım, kaskımı takarım, güzel ülkemin kötü yollarında pedallamaya başlarken özgürlüğün tadını çıkarırım...
    Belki klişe olacak ama bu bisiklete daha çok yakışan bir söz bence....
    BİSİKLET KULLANMAK BİR YAŞAM TARZIDIR...

Topluluğumuz genel olarak Uludağ Üniversitesi Mediko' dan hareket etmektedir. Biz yıl içinde standımıza 12.00 - 13.30 saatlerinde üye olmak isteyen arkadaşlarımızı her türlü konu için bekliyor
    olacağız...

Katılım için gerekli olanlar ;

Bisiklet ( eğer yoksa bulmanıza yardımcı oluyoruz )
    Kask ( eğer yoksa bulmanıza yardımcı oluyoruz )
    Ve Siz...

Topluluğumuzun gezilerine katılabilmek için uludağ üniversitesi öğrencisi olması şartı aranmaktadır.
    Eğer ortak bir etkinlik düzenlenmişse tarafımızdan koşullu kabul edilerek bünyemizdeki gezilere katılınabilmektedir....

ULUBİST BAŞKANI
    EMRE NAKİPOĞLU

mariokaldato, onder, cedfaruk ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. Emre Nakipoğlu

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Rotalarımız ;

Uludağ Üni - Kayapa
    Uludağ Üni - Haller
    Uludağ Üni - Güzelyalı-Mudanya
    Uludağ Üni - Heykel- Yeşil Türbe - Uludağ
    Uludağ Üni - Uluabat
    Uludağ Üni - Kemalpaşa- Karacabey-Boğaz
    Uludağ Üni - Karacabey ve diğer

Bu yıl yapacağımız etkinliklere katılabilmek için MTB grubu için konuşuyorum değerli arkadaşlarım
    lütfen sizin peşinizden koşmamızı beklemeyiniz... Yıl içinde okul açıldığında 3 saat Uludağ ÜniversitesiÖğrenci Kültür Merkezi Kırmızı salonda toplulukla alakalı çalışmalar yürüteceğiz ve kampüs içi 2 kez sürüş gerçekleştirilecektir. Bunun ardından her şeyi ile bize güven veren bizim yanımızda duran,bize yardımcı olan değerli arkadaşlarımızı MTB grubuna almayı planlıyoruz.Ayrıca topluluğun üst düzey grubu olarak bilinen AKINCI grubuna katılabilmek için standta ki diğer arkadaşlarımızdan daha detaylı bilgi almaları mümkündür ....

ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
  3. Emre Nakipoğlu

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Değerli arkadaşlarım genel olarak tüm bilgileri buraya yazdık forumda gereksiz yere topic oluşturmayınız okulun resmi grubu vardır ve buranın dışında yazı yazılan yerlere gerekli açıklamaları yaptım ancak bundan sonra yazı yazmayı düşünmüyoruz ilginize teşekkür ederiz....

ibrahim Kızılkaya bunu beğendi.
  4. Emre Nakipoğlu

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    İLETİŞİM İÇİN;

Emre NAKİPOĞLU - 0555 589 89 55 Başkan - emrenakipoglu@hotmail.com
    Önder KÜVEYOĞLU - 0544 966 75 36 Sayman - onderkuveyoglu@windowslive.com
    Anıl TUNCAY - 0533 931 46 54 Yazman - anil.tuncay@hotmail.com

E-mailleriniz için : ulubist@uludag.edu.tr

Sevgili bisikletçi arkadaşlarım; bizlere ulaşabilmek için size verdiğimiz bu bilgileri kullanabilirsiniz genelde tek aradığımız şart uludağ üniversitesi öğrencisi olmaktır. Bizlere direk mail atabilirsiniz...

Serhat ASLAN bunu beğendi.
  5. bayabi toparlarya

bayabi toparlarya Yeni Üye

"...bizim emir komuta zincirimizi kırmamasıdır." bu kavramı açabilir misin biraz?

6. Emre Nakipoğlu

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tabi ki açıklarım... Şöyle diyebiliriz, biz bir yere gitmeye karar verdiğimiz zaman
    grubumuz kişisel yorumunu yapar gidebilirim gitmeyebilirim diye ancak buraya
    gitmeyelim diyemez grup liderlerinin istediği hız dışına çıkamaz, kafasına göre
    hız sınırınımızı ihlal edemez,grup liderleriyle yarış yapmaya kalkmaz ve her şeyden önemlisi bunun bir üniversite bisiklet grubu olduğunu bilir, başına gelebilecek en ufak şeyden arkadaşlarının ve en önemlisi ailesinin canını yakacağını düşünürek hareket etmeyi hiç bir zaman unutmadan verilen sözü-emiri kesinlikle yerine getirir...
    Umarım anlaşılmıştır....

7. bayabi toparlarya

bayabi toparlarya Yeni Üye

kesinlikle anladım teşekkurler emre bilgilendirme için ...

8. Ömer ACAR

Ömer ACAR Yeni Üye

ilk önce selam arkadaşlar bende bisiklet gurubunuza katılmak istiyorum ve elimde bütün imkanlar bulunmaktadır bana üyelik formu felan gönderirseniz sewinirim 2. öğretim teknik bilimler makine öğrencisiyim

9. Emre Nakipoğlu

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    medikoda form doldurup teslim edebilirsiniz....

Sercan Balcı bunu beğendi.
  10. Sercan Balcı

Sercan Balcı Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba iyi günler ben de ulubist'e üye oldum sanırsam medikoda bahar kadar stand açılmayacakmış ben akıncılar grubu konusunda bilgi almak için stand olmadığı için bilgi alamadım rica etsem bu konuda beni aydınlatabilirmisiniz emre bey şimdiden teşekkürler

11. Emre Nakipoğlu

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    öncelikle grubumuza gelerek hoşgeldin...

AKINCI grubundan sanıyorum önder sana biraz bahsetmiş.
    Akıncı grubu gecenin yarısında grup liderinin etkisyle kalkar uluabat gider, kalkar yeni yerler keşfeder, emir komuta zinciri vardır, sınırlarını kontrol içerisinde zorlar ve tüm grupla yaptığımız etkinliklerde grubumuzu düzenleyici
    olarak görev alır. Ve yetkisi mevcut yönetim kurulundan yukardadır. Kısaca bu şekilde özetleyebilirim....

*** Bu arada bisikletin önden ve arkadan amörtisörlüymüş en kısa zamanda
    sana güzel bir bisiklet yapalım.... Sevgilerle

12. Sercan Balcı

Sercan Balcı Kıdemli Üye

Seviye:
    Teşekkürler emre abi istersen görebilirsin bisikletimin fotoğraflarını buda benim gümüşkurt adı altında bisikletlerimizin fotoğrafları bölümünde ben bahara kadar etkinliklere katılamayacakmıyım bu arada önder abiyede teşekkürler bana yardımcı olduğu için iyi pedallamalar dileğiyle saygılarr....

13. Cihan ÜRÜT

Cihan ÜRÜT Kıdemli Üye

Seviye:
    Sercan Balcı arkadaşımızın bisikletini göremiyorum, resimlerde mi sorun var bende mi?

14. Sercan Balcı

Sercan Balcı Kıdemli Üye

Seviye:
    resimler gayet görünür durumda sende bi sorun var herhalde link bu http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=53856 şimdiden teşekkürler iyi pedallamalar

15. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Merhaba emre bey . Okul bitti mi acaba? :D konuyu yeni okudumda guzel betimlemeler dikkatimi çekti :D

ercst0rm ve Ömer Murat bunu beğendi.
  16. Ömer Murat

Ömer Murat Onursal Üye

Seviye:
    @mariokaldato Allah seni bildiği gibi yapsın, Allah'a havale ediyorum seni, horta bak, okul bitti mi.

mariokaldato bunu beğendi.
  17. ercst0rm

ercst0rm Forum Bağımlısı

Adı:
    Ercüment
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    yer bursa olunca sasirmiyorum reis heryerde:)

mariokaldato bunu beğendi.
  18. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ulu sezar aşkına :)

19. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet: