Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uludağ (Keşiştepe) Seni Çağırıyor (Bol Fotoğraflı)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında YüzSürKoş tarafından paylaşıldı.

1. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Selamun Aleyküm Arkadaşlar Forumdan tanıştığımız Şener Yıldız abiyle bugun Uudağ turu yapmaya karar verdık.Saat 6.30 da Kent Meydanında buluşup pedallamaya başladık .Şener abi Cube yle biz de 18 kiloluk Bianchi Scorpion la( Füll Süspansiyon market bisikletiyle :D) pedallamayla başladık.İlk başlarda her şey çok güzeldi. Çekirgeden çıkarken namını duyduğumuz köpeklerle karşılaştık. Bisikletlerden inip köpekleri sevmeye başlayınca saldırmadılar ama bir tanesi bizi fena kesiyordu. Bizde çantadan birkaç bisküvi verip uysallaştırdık. Ve derken tatlı tatlı rampalar başladı. Mübarek rampalar çık çık bitmeyince kendimizi gördüğümüz tabelalarla motive ettik .Ama ne kadar motive etsek se cıdden yorulmaya baslıyoruz .Çeşmelerden buz gibi sulari içiyoruz..Yolda bir kaç bisiklet grubuyla karşılaşıyoruz ama arkadaşlar tam takım,karbon kadro spd pedal olunca ve mesafeyi bayağı açınca her zamanki gibi kendımızle yarısmaya devam edıyoruz.Derken Milli Park gözüküyor ama Uludağa daha 11 12 kilometre var .Yolda dinlene dinlene Sarı alan tabelalarına geliyoruz. Uludağa 3 kilometre kaldığını görünce moreller yerine geliyor.Uzunca pedalladıktan sonra Uludag tabelası görünüyor. 'Hah diyorum çıktık artık şu dağa'..Oteller bölgesine geçiyoruz. Ordan da bakacak a .Nerdeyse Bursanın her yerini 1800 rakımda seyrediyoruz.Neyse çok uzattım.Devamı fotoğraflarda... Uludağa çıkıcak olan arkadaslara tavsıyem köpekleri görünce bisikletten inmeleri, yavaşça yanlarından geçmeleridir. Yanınıza uzunkolllu almayı unutmayın.Rüzgar size doğru esiyor bu yüzden çarpabiilir ve benim gibi kısakolluyla gelirseniz güneşin azizliğine uğrayıp amele gibi de yanabilirsiniz.Su sıkıntısı çekmezsiniz yolda hayrat bayağı var Strava dan rota incelemsi http://www.strava.com/segments/3888828 ve fotolar.... Çekirgeden Bursa manzarası [​IMG][/url][/IMG][​IMG][/url][/IMG] Rampalar çık çık bitmezken [​IMG] Su molası verip biraz dinleniyoruz.Pedala tekrar devam ediyoruz. [​IMG][/url][/IMG] Derken yolda Bursadan bisikletçi arkadaşlarla tanışıyoruz. Milli Parkta hatıra fotoğrafımızı çektirip yola devam ediyoruz. [​IMG][/url][/IMG] Şener abiyle sırasıyla fotoğraf çekiyoruz..:) [​IMG] [​IMG][/url][/IMG] Milli parktan sonra tekrar mola arası Şener abiyi 3 numaralı bakışını atarken çekiyorum.:D [​IMG][/url][/IMG] Sarıalan Tabelasına gelıyoruz daha Uludağ'a 3 Kilometre var ama durmak yok yola devam.Siyasi mesaj içermemektedir :D [​IMG] Şener abim her zaman ki karizmatikliğiyle poz veriyor :p [​IMG][/url][/IMG] Ve artık Keşiştepe deyiz Marmaranın en yüksek dağının 1865 lik rakımına geldik.Geldık te nasıl geldik onu bana sorun . Tabelayla fotoğraf çekinirken.Türkiyenin en fotoğrafı çekilen tabelası olabilir:) Üzerinde meshur günübirlikçilerin yazıları mevcut. [​IMG][/url][/IMG] Benı yolda bırakmayıp buraya kadar gelen bisikletimle halter gösterisi.:D [​IMG] [​IMG] [​IMG] Uludağın yeni sahibi :p [​IMG] Bakacak bakacak dedik baktık :) Bursa pedallarımızın altında :alkis: Bakacak özçekimi [​IMG][/url][/IMG] [​IMG] Şimdi eve varmak için buraya pedallamak var :agla: [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG][/url][/IMG] [​IMG] Bakacaktan artık dönüşe geçiyoruz [​IMG][/url][/IMG] Şener abi hızını alamadı el salmalar falan :D [​IMG] [​IMG] Tamamen çamların olduğu bir yerde mola verıyoruz.Doğası süper [​IMG][/url][/IMG] [​IMG] Uludağda Uludağ limonata içilir :D Fotoğraf bittikten sonra çekilir :D [​IMG][/url][/IMG] Bisiklet her yerde .Cube kalitesi nerde :D [​IMG] Sizce bu adamlar ağaçta ne yapıyor ? :D [​IMG] [​IMG] [​IMG] Ağaç üstü MTB sürüş denemeleri :D [​IMG][/url][/IMG] Bianchi kalkısa geçti :D [​IMG][/url][/IMG] Yol boyunca ters yönden iş makinası çıkabilir dikkatli olun arkadaslar :) [​IMG][/url][/IMG] Uludag hatırası kızarık yuz ve çift renk kollar :) [​IMG] Forumdan Uludağa çıkmayı isteyen olursa benımle ıletişime geçebilir.Performans turu olmadığı sürece ve müsait olduğum sürece Uludağa beraber çıkabiliriz .Sizleri Bursada karşılamaktan onur duyarım. Saygılar Ebubekir Sözbir

taskin ve Gün A. bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Ağustos 2014
  2. Kağan Ayan

Kağan Ayan Üye

Seviye:
    Ebubekir fotoğraflar süper. Çok güzel bir tur olmuş belli ki eğlenmişsiniz de :)

Strava linki segmente çıkıyor, sizin çıkış ne kadar sürdü?

3. Tayfun Sezer

Tayfun Sezer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Uludağ tur için güzel mekanlardan birisi.Fırsatım olsa bisikleti alıp gelirdim.Bu arada benimde ilk bisikletim Bianchi Shark idi.Şaka maka 5600 km kullanmıştım.Ama çok yorucuydu.Paylaştığınız için teşekkürler.

4. ali

ali Yeni Üye

Seviye:
    O bisikletle iyi çıkmışsın tebrikler . ovaakça'da yıpratma kendini :)

5. Sener O.

Sener O. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben de çok kötü yandım , kesinlikle güneş kremi sürün yaz aylarında tur yapacaksanız :)

6. KS
    YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Kağan abi bisikletle ilk kez çıktığımız için güzel oldu 4 saatin üzerinde çıkabildik. :) Sizin gölet turu da güzel olmuş.Strava linkini hem rota hem de eğim bilgisi için koydum.Malum kayıt yapamıyorum .Artık yakın zamanda sizinle de çıkarız İnşallah ama Kağan abi kalça bölümü çok rahatsız oluyor.Tayt şart gibi :D

7. KS
    YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Yıpratmama gibi bir ihtimal yok maalesef :D .Sokaklar hep bayır zaten.Eve gitmek antrenman yapmak gibi bir şey oldu. Ali bey sizinle de tanışmak isteriz Bursalı arkadaşlar olarak bu konudan duyuruları takip edebilirsiniz http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=137068

8. KS
    YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Uludağ bakacaktan Bursa manzarası tabletle çekildiği için görüntü pek net değil ama manzarası süper :) Oteller bölgesinin genel görünümü

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  9. serdar my

serdar my Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tebrikler, güzel bir tur olmuş.Böyle organizasyonlardan haberimiz olsun Ebubekir :)

10. KS
    YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Serdar abi İnşallah bu daha Uludağa çıktığımızda veya tur yaptığımızda haber vermeye çalışırım. Genelde bu başlıkta duyuruları yazmaya çalışıyoruz http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=137068&highlight= :)

11. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    seni kaçta vardınız otellere

12. KS
    YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    11 11.30 arasında otellerdeydik. Çift amortisörle anca gidiliyor.Abi senin gibi taytımız spd pedalımız yok ama bizde gıtmeye çalıştık işte :D

13. mustafa genç

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    senin kilon benden az o açığı kapatıyor merak etme.

14. KS
    YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Gidebildin mi İzniğe abi? Benimde İznik merkeze kadar gidip surları tiyatroyu camileri müzeyi gezmeye niyetim var.Tahminen 200 kilometrelik bir yolu bir günde alıcam bu bisikletle kısmetse . :)

15. mustafa genç

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    izniğe değilde gölüne gidecektim abim tarif etmişti vaz geçtim tek başıma sarmaz yol. bayramda beraber gidelim dedi uludağ a çıktığım için sağ dizim yüzünden başka biryere gidemedim koca bayram evde geçti Navigasyon dan da yolu çizmiştim 50 km civarı gidiş sabah erken çıkılsa rahat gidilip akşama dönülür. piknik yerleri de varmış orda. boş gitmemek en güzeli.
    200 km lik yolu bir günde gidip gelinmez bir gün yetmez bir gece kamp yapmak en iyisi.

uludağ a çıktığında popoda rahatsızlık varmıydı.

16. KS
    YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Abi dün biraz yanma vardı.Bugün geçti artık bizim konuyu da canlandıralım da Bursalıları görelim yav :D

17. Mehmet Serpi

Mehmet Serpi Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çok güzel keyifli bir tur olmuş,emeklerinıze sağlık

18. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Genç ve dinamil Ebubekir, seni ve Şener beyi tebrik ederim güzel bir tur olmuş. Uludağ tırmanışı hayali kurduğum bu günlerde bu konu ilaç gibi geldi.

Hava sıcaklığı nasıldı tırmanış esnasında. Malum bugünlerde hacva sıcak, sizi olumsuz etkiledi mi?

19. Sener O.

Sener O. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sağol dostum , Uludağ havası bi acaip onu baştan söylüyeyim.Biz çok erken çıktığımız için oteller bölgesine kadar güneşle karşılaşmadık desem yeri sıcaklık pek yoktu ama rampa terletiyor haliyle hele benim gibi çok terleyen kişiler rampayı çıkarken bile rüzgardan dolayı üşüme hissedebilir.Yani Uludağ'da sıcaktan şikayet pek mümkün değil tam tersine çoğu zaman yukarısı soğuk oluyor ama güneş yakıyor ona önlem almak şart.

İnişie geçtiğimiz saatlerde sıcak kendini hissettirdi ama biz inişteydik :D

20. mustafa genç

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bayramda gittik hiç güneş yakmadı işin sırrı sabah erken çıkıp güneş tepeye çıkmadan yukarı varabilmekte güneş yandan geldiği sürece ağaç gölgeleri yetiyor bayramda yukarda mangal yaptık biz saat 4 den sonra indik aşağı yine güneş yoktu inerken de güneş tepede olmazsa yakma durumu olmaz rampa çok terletiyor yanlız spor tişörtleri var onlardan giyilirse hava alır yakmaz ter çabuk kuruyor onlarda.