Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uludağ için Bursalı arkadaşlardan yardım

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında mazhar tarafından paylaşıldı.

1. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar...bir süredir aklımda olan Uludağa bisikletle tırmanma olayını yarın izin günümde yapmak amacındayım.Eskişehirden bisikleti otobüse atıp,otogardan başlayıp Uludağa bisikltle çıkıp yine bisikletle inerek doğru otogarın yolunu tutup otobüsle doğru Eskişehire dönüş.:)

Bursalı arkadaşlarımdan rotam hakkında tüyolar ve dikkat etmem gereken şeyler konusunda yardım bekliyorum.

Bildğim kadarıyla tırmanış 35-40 km civarı,meterolijide havanın yarın yogun yağışlı olduğu söyleniyor hava bu gün ıtbariyle Bursada nasıl acaba?burda bugün içinde yağışlı gözükyodu ama hava gayet iyi...o yüzden biraz kararsız kaldım.

Bir de iş yerinden Bursalı bir arkadaş şimdi kestane zamanı o yüzden ağaçlara dadanmasınlar diye köpekleri salıyorlar dedi beni vazgeçirmeye çalıştı ısrarla...:(
    abartıyormu acaba :)
    Daha önce o yolu kullanan Bursalı bisikletseverlerin tavsiyelerini ve önerilerini bekliyorum.

2. Selim Üsel

Selim Üsel Bisikletkolik

Seviye:
    Selamlar,
    Öncelikle artık havalar her türlü değişime açık. Burada şu an iyi, ancak bir kapıyor bir açıyor. Yağmur yağması an meselesi.

Yol güzergahına gelince. Uludağ Bursa merkezden 34 km. Ancak Otogardan km yi kabaca ölçersek toplamda 45 km civarında mesafede oluyor. Çekirgeden de veya Tophaneden de Uludağa çıkabilirsiniz. Otogardan geliyor olsam tercihim Çekirge güzergahı olurdu. Tabi yinede tercih sizin.

Aynı zamanda saat olayına dikkat etmeniz lazım. Çünkü ortalama çıkış süresi (performansınıza göre değişeceği gibi) dinlenme/mola hariç 3-4 saat (Oteller Bölgesi) sürecektir. Çünkü sürekli bir rampa var. Haliyle sabah yola çıkmanız sizin için daha iyi olacaktır. Böylelike aceleye gelmez ve daha keyifli bir gezi yaparsınız.

Şu an için aklıma gelenler bunlar. Bursalı diğer arkadaşlarda yardımcı olacaklardır.

mazhar bunu beğendi.
  3. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Önerileriniz için çok teşekkür ederim...bende zaten sabah 8 otobüsüne binmeyi planlıyordum.ama hava şu an burda gece itibariyle baya dönmeye başladı,sanırım haftaya erteliycem...Bursalı arkadaşlara duyurulur haftaya Uludağ için bana eşlik etmek isteyen olursa (muhtemelen cuma günü yapıcam turumu) çok memnun olurum.

:)

4. furkan adanalı

furkan adanalı Üye

Seviye: