ULUDAG GEZiSi

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

doğuş

Üye
Tepki
41
Arkadaşlar herkese merhaba,

25-26 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan bir geziden bahsetmek istiyorum. Gezi programı özet olarak şöyle olacak:

25 Eylül sabahı erkenden 6.30 - 07:00 otobüsle yola çıkılarak, tahminen 11-11:30 arası oteller bölgesine varılır. İhtiyaçlar giderildikten sonra uludağ zirve turu başlar ve akşam 18.00'a kadar hem zirve turu biter, hem de tura katılmak istemeyenler ya da kendisinde bu gücü göremeyenler (bisiklet kullanmayanlar) için alternatif turlar ve geziler tamamlanır..

Daha sonra yine otobüsle otele inilir. Odalara yerleşimler tamamlandıktan sonra, dileyen dışarıda ormanda dolaşır, dileyen otelde oturur, isteyen bar’a çıkar.. yani daha sonrası serbest zaman.

Tabii en güzeli dışarıda güzel bir kamp ateşi etrafında toplanılarak tatlı bir muhabbet eşliğinde günün değerlendirilmesinin yapılması olacaktır.

Ertesi gün yine erkenden kalkılarak, orman turu için hazırlıklar tamamlanır. Yöreyi tanıyan arkadaşlar parkurla ilgili bilgi verirler. Daha sonra gelmek isteyenlerle parkura gidilir, binilir, bisiklet üzerinde güzel bir tur atılır.

Bisiklete binmeyenler ya da aileleri, arkadaşları, alternatif yerlerde kısa sürüşler yapabilir, oteller trekking yaparak tırmanabilir ya da yine orman içinde yürüyüşe çıkabilirler..

Uludağ'ın eşsiz doğası içerisinde güzel bir haftasonu geçirmek için iyi bir gezi fikri olarak görünüyor bu organizasyon.

Gezinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği tamamen talebe bağlı olarak ortaya çıkacak.

Konaklama aileme ait olan Kirazlı Doğa Otel'de yapılacak. Otelin gerek konumu gerekse yapısı gerçekten görülmeye değer.. ((link) )

Otelde konaklama 40 milyon (ctesi akşam yemeği, pazar kahvaltı ve akşam yemeği dahil)

Ulaşımın ise otobüs ile yapılması düşünülüyor. Şu anda katılımcı sayısı belirli olmadığı için tam bir fiyat çıkarmak mümkün değil ancak bir otobüsü dolduracak kadar katılımcı olduğu taktirde kişi başı maliyetin 30-50 milyon arası olacağı tahmin ediliyor. Yani bisiklete binilmese bile haftasonu için kişi başı 100 milyon ve biraz altında bir maliyetle 2 çok güzel geçirebilmek mümkün olacak. Tabii dağ bisikletine çok uygun böyle bir mekanda bisikletler üzerinde geçirilecek bir haftasonunun vereceği huzurun yanında bu fiyat çok iyi gibi görünüyor. Tabii isteyenlerin çadırda kalması gibi bir durum da olabilir belki.. (benim aklıma gelen bir çözüm) Bu durumda maliyet de düşecektir...

NOTLAR:

Dolaşılabilinecek yerler:

Oteller bölgesi, göller yöresi, ormanda her yer

Parkurlar:

Zirve tırmanı$ı gerçek bi tırnamı$. Yani epey yorucu, bu yüzden kendisine güvenemeyenler veya kondisyonu iyi olmayanlar için alternatif bir program olu$turmak en doğrusu olacaktır. Zaten bu $ekilde bir kaç istek aldım.

EN KISA ZAMANDA BURAYA YANIT VERIN YADA BANA BIR $EKILDE ULA$IN LUTFEN, KESİN SAYI ÇIKARMAM GEREKİYOR, BANA ULA$MAK İÇİN TÜM BİLGİLER A$AĞIDADIR...

Cep: 0532-4518201

Scudo

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Selam Doğuş..
Benim çevremde sadece pazar günü gelmek isteyenler çoğunlukta..
Siz Pazar günü erkenden çıkacaksanız bu durumda beraber binemeyeceğiz..Buna bir çözüm olursa ne ala..

Gürsel

doğuş

Üye
Tepki
41
selam Gürsel Abi,
tolga abi'de aynı $eye değinmi$, bende dedim ki;
o zaman cumartesi XC yaparız, siz pazar günü gelince hep beraber zirveye tırmanırız. bu $ekilde yaparsak daha keyifli olur ve hep birlikte oluruz.

uygun mu?

ozzie970

Üye
Tepki
1
Ben Cumartesiden bir arkadaşımla birlikte Yalova'dan yola çıkacağım. Sanırım Doğuş ve arkadaşları da bana katılacaklar. Beş kişiye kadar yolu var...

doğuş

Üye
Tepki
41
evet ben $imdi insanlardan kesin yanıt bekliyorum haftaya kadar..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
O insanlardan birisi de benim.:) Yalnız bana çadırda kalma fikri çok güzel geldi. Sanırım böyle de olacak.

doğuş

Üye
Tepki
41
Selam herkese,

25-26 Eylül yapılacak Uludağ turuyla ilgili olarak yazıyorum. Otobüs kaldıracaktık yalnız gereken sayıya ula$amadığımız için bu olmuyor, alternatif ula$ım yolları var, bana özelden mail atarsanız yazabilirim.

Kesin gelecekseniz;

-isminizi

-nereden katılacağınızı

-hangi gün katılacağınızı

-nerede konaklayacağınızı

içeren bir mail bekliyorum, kesin sayıyı belirlemek için bu bilgiler gerekiyor.

Çar$amba ak$amına kadar yollayabilirseniz sevinirim.

Te$ekkürler

doğuş

Üye
Tepki
41
Uludağ turu Cumartesi sabah 11’de Uludağ yolu üzerindeki Milli park gi$esinde bulu$ularak ba$layacak. Bursalı bisikletçi arkada$ların antreman parkurundan yararlanılarak Cumartesi günü bahsettiğim XC bini$ini yapacağız. Parkur yakla$ık 2,5km uzunluğunda.

Pazar günü ise katılım artacak. Yine saat 11-11:30 arası oteller bölgesi meydanda bulu$uyoruz. Daha sonra zirve için yola koyulacağız.

Diğer bilgiler:

Cumartesi gecesini otelde geçirecek arkada$lar e$yalarını otele bırakıp yakla$ık 5km a$ağıda olan XC parkuruna gelebilirler.

Ne gün ne kadar sürer hiçbir bilgim yok. Yani XC parkurunda ne kadar vakit geçiririz veya zirve kaç saat sürer gibi $eyleri bende bilmiyorum. Tek bildiğim bundan 3 yıl evvel zirveye 4,5 saatte yürüyerek ula$tığım.

Yanınıza muhakkak güne$ kremi alın. Zirve bini$inde hava açık olursa bol bol yanacağız.

Ayrıca Uludağ’da çok rüzgar olur, bunu da göz önünde bulundurun derim.

Cumartesi gecesi bahsettiğim kamp ate$ini yakabiliriz.

$imdilik bu kadar, aklınıza soru geldikçe bana iletin.

Cumartesi: Doğuş Çabakçor, Özkan Gül,Osman İdris + 1 arkada$ı, Atilla Önal ve ailesi, Gökhan Bey ve ailesi, Yiğit Soyubol, Cenk Sezgin

Pazar günü dahil olanlar: Gürsel Akay, Tolga Çimen, Bertan Tokuzlu, Emre Yıldırım, Can Alpay, Burak Demiriz

Geleceği gün belli olmayanlar: Mustafa Baba, Muammer Yıldız

Arkada$lar unuttuğum isim varsa lütfen mesaj ile uyarın beni. Te$ekkürler

Doğuş Çabakçor

Cep: 0532-4518201

MSN: dogus@yesilbisiklet.com

doğuş

Üye
Tepki
41
Uludağ turuyla ilgili yazımı (link) sayfasında okuyabilirsiniz.. ;)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.