Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ulubat-Eskikaraağaç Leylek Şenliği

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Fatih Özgenlik tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Özgenlik

Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Duyurusunu yaptığımız "Leylek Şenliği" gezimizi geçtiğimiz pazar günü gerçekleştirdik. Sabah 9 kişi yola koyulduk , Soner ve eşi İnci bir gün önceden gidip kamp yapmışlardı şenlik alanında. Yani bir anlamda ev sahipliği yaptılar bizlere. Zaten kendisi feeder ım olur :D
    Ben toplam 99 km yol katetmişim ama bir çok arkadaş 100km yi devirdi o gün. Şenlikten öğlen saatlerinde ayrılıp dönüş yoluna koyulduğumuzdan yol boyunca defalarca durup su takviyesi yapmak zorunda kaldık. Rüzgar karşıdan esse de hızımızı kesiyordu ama bizi hiç mi hiç serinletmiyordu. Fazla uzatmadan sizleri fotoğraflarla başbaşa bırakayım...

Az ilerden sola doğru dönüp şenliğin yapıldığı Eskikaraağaç köyüne ulaştık. Bu fotoğraflarda köyün yerini çıkarmaya çalışyoruz.

Kamp alanına varıyoruz ve bisikletleri Soner ve Kulüpten arkadaşların mekanlarına park ediyoruz.
    Ataruh talimatları veriyor. Sabah uyandıklarında hemen yanlarında gece kondu bir çadırla karşılaşmışlar :D
    Sağolsun arkadaşlar bizlere çay ikram ettiler... Çayımı yudumlarken Kutsal'a bişeyler anlatıyorum.
    Bir ara şenlik alanından ayrılıp göl kenarındaki arazide sürdük bisikletlerimizi.
    adı üstünde "leylek şenliği"
    işte tam kadro...

Hasan suluğunu köyde unuttuğunu farkedince, köydeki arkadaşları aramak için duruyoruz. Arkada Ulubat gölü.
    vee dönüş yolundan manzaralar...

Gezimizde forumdan Elman,Penelope,Ataruh,Onsbike ve bizlerle ilk kez pedallayan kcuk_ vardı. Hepsine çok teşekkür ediyorum.
    Sevgiler

2. Ertan ABA

Ertan ABA Onursal Üye

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    güzel bir gezi yapmışsınız elinize ve pedalınıza sağlık.manzaralar harika.
    güzel kareler.:in:

3. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Harika resimler Fatih cim.:in:
    Kamplarda adettir, sonradan gelenlere veya zirveden dönenlere hemen bir şeyler hazırlanır. Bizde acizane çay ikram edebildik size. Köfteleride beraber götürdük zaten. :in: :in:
    Hemencecik bardakları şöyle bir çalkalayıp , içinde kumları :eek: ile beraber kaynayan sudan , yaptığımız çaylar bazı arkadaşların garip bakışlarına sebep oldu ama . :)
    Kamp dediğiniz yer , kaynatıp herşeyi içebileceğiniz, senden önce aynı bardağı kimin kullandığını önemsemediğin yerdir. :):D
    Yoksa nasıl kaynaşır insan kampta. :):in:

Biz de sizden 3 saat kadar sonra yola çıktık. Rüzgar iyice artmıştı. 2,5 saatte döndük. İnsanlarda dönüş yolunda olduğundan, şenlikten dönenler bol bol korna çaldılar , selam verdiler sağolsunlar.

4. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    su ana kadar en keyifli bisiklet yolculugumdu

ozellikle fatih,elman ve onsbike abilerime beni aralarına kabul ettikleri icin cok tessekkur ederim. Soner abicim seninle pedallayama fırsatı bulamadık fakat tanısma fırsatı bulduk :)

en kısa zamanda tekrar pedallamak dileklerimle canım abilerim benim :)

Not: abi yazın yemiyecegim,içmeyecegim sizin kadar kondisyon yapacagım o zaman gorusuruz :) bunu yapamazsamda sizin yaşlanmanızı bekleyeceğim :)

5. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Birbirinden verimli geziler yelken açmanız inanılmaz güzel.hepinizi yürekten kutluyorum.
    Sevgili Soner,Bizimkilerin deyimi ile ''yüzü tanıdık gelen'' Soner.Sıcaklığından ve gülümseyen yüzünden hiçbirşey kaybetme ne olur.
    Sevgili Elman ne durumda acaba.Merak ettim valla.ayağı iyileşti mi?
    Sevgili Fatih sen güzel İnsana da paylaşımlarından ve güzel sunumundan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.
    Kendinize iyi bakın dostlar.Bir gün Bursa da soluk almak dileği ile.(Yakındır,çok sevdiğim can dostlarım hayata Bursa'dan meraba diyecek bir çocuk bekliyorlar.)
    Yürweğim ve Sevgimle...

'''Bir gün hepimizin Aile olarak bir arada pedal çevireceği gün de gelcek.'''

6. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    tam şenlik olmuş.leylegi havada gördüyseniz bu yıl hep gezceksiniz demektir:D .güzel fotograflar için teşekkürler...

7. Elman TEMEL

Elman TEMEL Bisikletkolik

Seviye:
    abim merhaba.merak etme ayağım hızlı olmasada iyileşiyor.zaten b.ada yarışından sonra 2 hafta kadar hiç mi hiç bisiklete binemedim ve patlamayı bu şenlik gezisinde yaptım fakat farkettimki biraz daha beklemek lazım.polonezköy yarışına maalesef gelemiyorum çünkü ayağım tamanlamıyla iyileşmedi:( fakat daha sonraki yarışlarda mutlaka yer almaya çalışacağım sizleri hepinizi çok özledim.güzel dileklerin için ayrıca tşk ederim
    saygılar sevgiler

8. penelope

penelope Aktif Üye

Seviye:
    gercekten cok guzel bı etkınlık oldu. herzamankı gıbı dusmeden duramadım ve yavaş çekimde olsa düştüm kendımle gurur duyuyorum. katılan butu arkadaslara sonsuz tesekkurler

Ediz Tevfik Özgan bunu beğendi.
  9. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili kcuk bende çok memnun oldum tanıştığımıza.

Yiyip içmemene gerek yok, 2 hafta düzenli bindikten sonra , hiçbir şekilde kondisyn vb. fark kalmayacaktır. bunu 2 ay yaparsan Türkiye de ki ortalamayı kesinlikle geçrsin zate. bu kadar basit.

Yeterki sür, yolda ol , başkalarını bu spora kazandır.

Selamlar.

10. Elman TEMEL

Seviye:
    arkadaşlar,o gezide kendi şahsım ve aramıza yeni aktılan metin arkadaşımla o gün 128 km mesafe katettik.gerçekten çok güzeldi fakat dönüşümüz yalnış bir zamanlamada oldu.yinede ter döken tüm arkadaşlarıma teşekkürler:)harikaydı.

11. Elman TEMEL

Seviye:
    derya merhaba.leyleklerden bir değil bi sürü gördük buda demek oluyorki asla dinelemiyeceğiz hep yolda olacağız:D
    saygılar sevgiler

12. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sevgili "Can"ımız. Dostlar ile geizyoruz işte ara ara.
    Leylekler Almanya dan başlayıp , orta afrikaya gidiyorlar dile kolay.
    Biz insan olarak 5000 km gideceğiz bin türlü hesap yapıyoruz.
    İnsan olmanın ukalalığı işte ne olacak.

Isınma turlarına başlamalıyız yaz için.
    Hani ısınmadan da 100 km yaptık bu turda nerede ise.
    Frendi ,deoreydi, diskti, ıvır zıvır aramadan yoldayız, yolda olacağız.
    Buna 2 ay devam edecek cesareti de göstereceğiz bu yaz. Yoksa günlerin ne farkı var birbirinden. neden 7 gün neden 30 gün diye sınırlarımız var. Hangi deli attı bu taşları kuyuya.
    Tabi bu geziden
    on kat daha sıcak,
    Yüz kat daha eğlenceli,
    bin kat daha maceralı,
    olacak
    on bin kat daha pahalı birde. :)

selamlar

13. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    kutsal kardesim sana da tessekkurler seni unutmusuz :) ihsallah unuversiteyi ya bursada yada bizim unuversiteyi kazanırsında surekli pedallarız hersey icin cok saol kutsal tekrar pedallamak dilegiyle ...

14. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    babamın rahatızlığı nedeniyle gelemedim, İnternetim olmadığı için yeni gördüğümgeziniz için ekip arkadaşlarımı kutlarım. Neyse babam hala hastanede yatsada baya düzeldi tesellimde bu oldu. Hemen önümüze bakalım olurmu.

15. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Merhaba
    Leylek şenliğiniz, hakikaten çok şenlikli olmuş. Katılımda çok iyiymiş. Bizleride böyle güzel bir etkinliğe ortak ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz.

Sevgi ve selamlarımla.

Ediz'cim merhaba
    Baban için geçmiş olsun diyorum. İnşallah kötü birşeyi yoktur. Gelmiş geçmiş olsun.

Sevgi ve selamlarımla.

16. Elman TEMEL

Seviye:
    ediz abi merhabalar.baban için çok geçmiş olsun inşallah eski sağlığına kavuşur.aslında seni aramızda aramadık değil hep arkaya baktım belki ediz abim bi yerden çıkarda gelir:p abi tekrar acil şifalar diliyorum

17. Elman TEMEL

Seviye:
    arkadaşlar biraz geç oldu ama ben genede bendeki fotoları sizlerle paylaşayım:)

kcuk_ bunu beğendi.
  18. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    cok saollasın elman abi fotograflar icin senin bu senlikte sarap icerkenki resimi koymamıssınız o resimi bekliyorum valla :)

19. Elman TEMEL

Seviye:
    len olm ne şarabı o kadehte içilen böğütlen çayıydı(arkadaşlar vallahi çaydı kampçı arkadaşların bardağı kalmadı bana kadeh verdiler bende içtim):)
    neyse o foto her kimdeyse koysun bende merak ettim:D

20. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Almayın günahını kardeşimin. :eek:

Bardağı da ben verdim hatta. Çaylarda deren markaydı.

Ama önceki akşam o bardaklarla çok şey içildi açıkcası. :in: :eek: