Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ultrafire Cree XM-L T6 Ön Far İnceleme

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında Eray Topcu tarafından paylaşıldı.

1. Eray Topcu

Eray Topcu Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhabalar,
    Geceleri sık tura çıkanlar araçların görmedim lafını çok duyar. Ben de aynı dertten muzdariptim ve yeni bir far almaya karar verdim. Dealextremeden yorumları inceledim bana uygun fiyat aralığında xml t6 ledli farları buldum. Dealextrede 30 dolar kadarken aliexpressden 22 dolara buldum ve siparişimi verdim.
    Link:http://www.aliexpress.com/snapshot/259187843.html
    Kargo 21 günde elime ulaştı :) Güzel paketlenmiş kırılma sorunları vs olcağını sanmam. Kutu içeriğinde ön far, bağlama aparatı, kafa bandı, bataryası ve şarj adaptörü çıktı. Geldiğinde şarj yeşil gösteriyordu nolur nolmaz diye taktım şarja 3 saat sonra turuncuya döndü çıkardım. Şarj göstergesi dolu (yeşil) ve kritik seviye (kırmızı) olarak değişiyo sanırım daha çözemedim kullanma klavuzu da koymamışlar. 4 adet 18650 pile sahip bataryası. 4-5 saatte tam olarak şarj oluyor alet. Bataryasını kadroya bağlamanız için kılıfla gönderiyorlar. Lambanın 4 modu var; tam güç, yarı güç, düşük güç, tam güçte flaşör.
    Fotoğraflara geçelim
    Bataryası ayrı olduğundan boyutları gayet küçük
    Bataryaya takılıyken düğmesinden yeşil hoş bir ışık çıkıyor :)
    Bataryası da küçük kablosu gayet yeterli uzunlukta.
    Aydınlatma (fotoğraflar tam olarak gerçeği yansıtmıyor gözl çok daha parlak olduğunu hesaba katın)
    Açısı gayet geniş tekerleğin dibinden büyük bir daireyle aydınlatıyor
    Bu da odak noktası
    Modlar:

Sonuç olarak fiyatının hakkını veriyor aldığıma pişman değilim. Kazasız belasız pedallar dilerim hepinize

selim ayaz, Emrah Pektaş ve Ömer Ş. bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  2. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Cidden güzelmiş. İnceleme için teşekkürler.

3. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Eray bey, son kez bastığınızda çakarlı yanıp sönüyordu. Bu çakarlara türkiyede ulaşmak mümkün mü?

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Emrah Bey T6 değil de U2 olanlardan alın demişti, kalite olarak en iyisi U2 tipi LED kullananlar diye. O günden beri T6'ları esgeçiyorum ama fiyat olarak daha uygunlar. Fazla para vermek istemeyenler tercih edebilirler herhalde. Güle güle kullanın. :)

5. Eray Topcu

Eray Topcu Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Teşekkürler dostum

Çakarlar derken bahsettiğiniz şey yanıp sönme moduysa çoğu ön lambalarda var ucuzunda pahalısında

Teşekkürler Ahmet Bey u2 ledleri hiç görmemiştim açıkçası şimdi araştırdım t6lardan kesinlikle daha iyiler fakat istediğim tipte bataryalı bulamadım ikili üçlüler var onlarda 100 dolardan başlıyor :)

6. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ürün gerçekten çok güzel.Böyle birşey bende almak istiyorum,2tane fara 30lira harcadım biri zoomlu biri normal bisiklet farı 3metreden fazla uzağa gitmiyor.

7. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Forumdan benzer bir ürünü gene incelemişlerdi. Benim de ilgimi çekmeye başladı açıkçası . Merak ettiklerim , pil ömrü ne kadar ? Pil ömrü boyunca sabit parlaklıkta ışık veriyor mu ? Diyelim 2 saat olsun, 1 saat sonunda parlaklık yarı yarıya mı düşüyor ? Kullanmadığımız zaman pil de azalma oluyor mu ? :rolleyes:

8. Eray Topcu

Eray Topcu Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    al gitsin kanka :D

Pil ömrü tam güçte 5 saat ömrü boyunca tam ışık veriyor. Ben pilde azalma farketmedim fakat internette kabloyu çıkardıklarında şarjın azaldığından şikayetçi olanlar var. Telefonda bataryayı çıkarıp takmak gibi bir şey

Şafak Başlar bunu beğendi.
  9. Şahan Yetiştirici

Şahan Yetiştirici Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ben de şu ürünü aldım ama , 18650 pil sorunumu çözemedim . İlk defa duyuyorum , Kipa vb. mağazalarda bulmam mümkün müdür ?

10. Eray Topcu

Eray Topcu Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    yeni gördüm kusura bakmayın. sahibinden ve gittigidiyor gibi sitedelerde mevcut bu piller. elektrikçilerde bulabilirsiniz aynı zamanda

11. emrah9700

emrah9700 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    merhaba
    çekim yaparken videoda duvar nedeniyle tam aydınlatma görülememiş uzak yakında yapsaydınız ayrı bir fikir verirdi

benden aynı ürünün 2000 lümen gücünde olan alttaki siparişi verdim gelicek yalnız ben fazla kalabalık olmasın diye pili içine konanlardan aldım tek 18650 pil olanlarıda vardı ben tek 26650 pilli olanından getirtiyorum ürün alttaki

Wholesale Product Snapshot Product name is Zoomable CREE XM-L T6 2000 Lumens 26650/18650/AAA Zoom LED Flashlight Torch + 6800Mah 26650 battery + Charger

senin ki kaç lümen bilmiyorum ama 2000 lümenin videolarınıda ekliyorum

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015