Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ulaşım ve Tur İçin Öneri

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ugur.K tarafından paylaşıldı.

1. Ugur.K

Ugur.K Yeni Üye

Merhabalar, uzun zamandır bisiklet almak istiyorum. Son bir kaç gündür interneti, özellikle de bu forumu okuyup bir seçim yapmaya çalışıyorum. Bir konuda ben açmazsam ayıp olur diye klavyenin başına geçtim.

Bisikleti her gün okula gidip gelirken (6-7 Km) ve haftasonları gezinti yapmak için (30-40 Km) kullanmayı düşünüyorum. En nihayetinde ise şehirler arası yolculuk yapmak istiyorum. Alacağım bisiklet bunlara dayanıklı olmalı. Dağda ormanda kullanmayacağım fakat taş döşemeli, bozuk yada inşaat halindeki yollar kaçınılmaz olacaktır. Kısaca bu bisikleti araba gibi kullanacağım. "Dağ bisikleti mi yoksa şehir-yol bisikleti mi?" sorusu burada önem taşıyor.

Son olarak bütçem 700 lira. Buna ayda bir 300 lira ekleyebilirim ama çok da sabırsızlanıyorum açıkçası. Bir veya bir kaç ay beklemelimiyim?

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

2. Hakan Samet Sönmez

Hakan Samet Sönmez Aktif Üye

Seviye:
  3. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sizin için ya Şehir/tur bisikleti yada Hybrid bir bisiklet daha uygun olur. MTB sizi yapmayı düşündüğünüz şehirlerarası yolculuklarda yorar. Arkadaşın tavsiye ettiği Ghost'a ben de bakmıştım, gerçekten güzel bir bisiklet..

4. Barış TURAN

Barış TURAN Onursal Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye: