Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ulaşım aracı olarak bisiklet

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında MertDokur tarafından paylaşıldı.

1. MertDokur

MertDokur Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Bir süredir forumda yoktum baktım ki yeni bölümler açılmış (hafif donanımlar ss,fg vs...) fakat türkiyedeki en büyük bisiklet forumunda hafif amortisörler ile ilgili ayrı bir bölüm bulunurken ulaşım aracı olarak bisiklet bölümü olmaması tuhaf geldi. Tabi bazı kullanıcılar bisiklete sadece spor için biniyorlar ama sanırım türkiyede bisiklet kavramının oturmamasında büyük bir etken. Bu durumda zaten ulaşım aracı olarak ciddiye alınmayan bisiklet iyice marjinalleşiyor.

Bisikletin bir ulaşım aracı olarak kullanılması ile ilgili bir bölüm açılsa, trafikle ilgili sorunlar, çözüm yolları vs paylaşılsa aktarılsa sizcede iyi olmaz mı? Bence bu konu bisiklet teknolojisindeki son yeniliklerden çok daha önemli ama forumda pek önemsenen bir konu değil. Siz ne düşünüyorsunuz?

bisikletcanavari bunu beğendi.
  2. Nuri Kongur

Nuri Kongur Forum Demirbaşı

Seviye:
    eğer destek kabul edilebilir bir tutumsa, size sonuna kadar katılıyorum. günlük hayatın bir parçası olması için "günlük ulaşım aracı olarak bisiklet"in konuşululabileceği bir bölüm çok faydalı olur.

cedrick41 bunu beğendi.
  3. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    Bende size katılıyorum bisiklet bir ulaşım aracıdır bunun içindirki ayrı bir bölüm olması sarttır bölümlerde hep gezdim gördüm yedim içtim var birazda problemlerimiz ve çözüm yollarının paylaşılabileceği bir bölüm yapılamazmı

misal;bugün hanımım söyledi arkadaşları maşukiyede kartepe çıkışı darub grubunu görmüşler bir sohbet esnasında arkadaşları he evet kartepeye sporcular çıkıyordu demişler halbuki bu arkadaşlar bisikleti çok seven bisikleti yaşam biçimi olarak gören arkadaşlar insanlarımız bisiklet kullanan kafasında kask olana sporcu gözüyle bakıyor malesef o yüzden bisiklet bir sporcu ve çocuk oyuncağı olarak görülüyor.Böyle bir bölümle bu konular hakkında insanımızın bisiklete bakış açısını tartışıp fikirlerimizi paylaşıp insanların bakış açısını nasıl değiştirebiliriz insanlara bu ayrımı nasıl öğretebiliriz insanlarımıza bisikletliler olarak bu konuda ortak bir yaklaşım nasıl verebiliriz!:rolleyes:

Bu konuda modaretör arkadaşlarında yardımı illaki şarttır tartışma forumda yasakmıdır bilemem forum yöneticisi arkadaşlar en iyisini bilir!kalın sağlıcakla!

Nuri Kongur bunu beğendi.
  4. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Mesela ben işe bisikletle gidip geldiğim gibi, hafta sonu gezilerimi de bisikletle yapıyorum. Hem havayı kirletmiyorum hem de yol için ödemem gerekenler cebimde kalıyor. Her ay sırf işe bisikletle gitmekten 100 liraya yakın para harcamamış olsam 11 ay binebiliyorum x 100 = 1.100 lira eder ki buda iyi bir bisiklet parasına denk gelir.

Bu v.b. fikirlerinde sunulduğu bir bölüm olsa, belki işe bisikletle gitmeyen bir çok arkadaşımızın da ufku genişleyecek bir kişi daha kazanmış oalcağız.

Nuri Kongur ve cedrick41 bunu beğendi.
  5. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    aynen bende bisikltimle işe gidip geliyorum stresimi paramı çevremi sağlığıma artıları çok büyük bir araba 1 sene 14 ağacın temizleyeceği kadar yakıt tüketiyormuş düşünsenize 6 ay kullandığımızı varsaysak bile 7 ağaç yapıyor kişi başı 100 kişide 700 ağaç hava kirliliği azaldı bile örnekler arttırılabilir paranız keza cebinizde kalıyor yaptığınız işe gidiş geliş vermiş olduğu serbestlik stresi azaltması servise binmesem bile servis aracının benide çekebilmesi için harcıyacağı bir yakıt miktarı var ondan bile tasarruf sağlanıyor daha az emilsüyon harcanıyor bu olaya fabrikalarla başlanabilir diye katılıyorum ben iki arkjadaşımı bu konuda teşvik ettim şimdi ikiside bisikleti ile işe gidip geliyor:D etti 2 araba eksik 14 ağaç fazla 1100 lira para 6 ayda cepte benide katın hesabı nı siz yapın ekonomiye,çevre,sağlığa katkısını!

Süleyman Uzunköprü bunu beğendi.