Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ufo var mı yok mu?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında bisikletci tarafından paylaşıldı.

1. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Son zamanlarda UFO vakalari artmaya basladi. Dun haberturk tu sanirim bi program seyrettim ingiltere savunma bakani (eski) belgeler aciklaniyor falan diyor. Nasa nin gizledigi belgeler falan varmis

Hatta nasa ilk defa bayadir gizlenen bi videoyuda yayinlamis

Bu resimdeki yaklasik yuzlerce ucan cisim. Var mi bu konularda bilgisi olan ya da arastiran arkadaslar aramizda ?? Bizleride bilgilendirirseniz ne oluyo ne bitiyo seviniriz..

2. tamerbasaga

tamerbasaga Aktif Üye

Seviye:
    kedidir o kedi :D

Deniz ve basri bunu beğendi.
  3. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bencede var yani sonuçta bu uçsuz bucaksız koskoca evrende sadece bizim olmamız biraz tuhaf olur.
    elbet dünyanın koşullarına sahip baska bi gezegen vardır.
    belkide daha sıcak biryerde veya soğuk bir yerde farklı organizmalar farklı formlar elbet vardır diye düşünoyurm.

Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  4. Tolga Can Sabah

Tolga Can Sabah Kıdemli Üye

Seviye:
    yok demek çok zor ve saçma olurdu
    ufo var mı yokmu ? Peki : olabilir !

5. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Konuyu açtın damarıma bastın en sevdiğim konu kısace açıklamaya çalışayım:

Sirius uo uzay bilimleri merkezindeki Haktan Akdoğanı takip ederim. Yakın bir zamandaki programını izlediğimde adını ahtırlamadığım yabanci bir bilim adamının elinde uzaylı olduğunu ve bunu incelemeye aldıkları bilgisini verdi. Evet yanlış duymadınız eskiden sadece askeriyede bulunun bu yaşam varlıkları sivil insanların elinde. akdoğanın yaptığı açıklamada ufo ve yaniçağ kongresinde bunların tartışılacağı ve bu ellerinde bulunan uzaylıyı yaapcakları basın toplantısında tanıtacaklarını söyledi. Şu sıralar televizyon seyredemediğim için bunu açıkladılarmı bilmiyorum. Akdoğanın söylediğine göre dünyamıza gelen bu ufolar aslında keşif gemileri. Ana gemiler kendi merkezlerinde bekliyorlar dedi.

Biz yıllarca dünyada en akıllı varlık olduğumuzu sandık ama yanılıyoruz.

Arkadaşlar bu görüntüleri yapabilcek teknoloji şu anda yok! Çıkan söylentilere inanmayın. Yok abd bunları üretiyor gözlem için dünyada dolaştırıyor... filan. Bu yaratıklar tamamiyle gerçektir. Bunu tübitak bile resmi bir şekilde onayladı.

Açıkcasını söylemek gerekirse bunlardan korkmamak gerekir. Dünyamıza büyük ihtimalle eberji depolamak için geliyorlar. Fakat dediğim gibi bunlar sadece küçük keşif gemileri. Bu yatıkların ve ufo ların daha gelişmiş düzeyde ve büyüklükte olanları düşünülüyor.

Sabırsızlıkla ellerine geçen uzaylının görüntülerini bekliyorum. Vaktim olsa daha da yazmak isterdim. Şu kelimeyle mesajı kapatmak istiyorum:

"İYİCE YAKLAŞIYORLAR... ARTIK KENDİLERİNİ DE GÖSTERMEYE BAŞLADILAR!..."
    Haktan Akdoğan - Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Bşk.

Ufo VAR Kendinizi Kandırmayın!

Ah bu konu içimi yaktı boş vaktimde arşivimdeki görüntüler ve bilgilerle yeni bir konu açayım

ZekiAlper bunu beğendi.
  6. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    21.12.2012 (maya) ile de bi vurgu yaptilar yenicag ve ufo tartismasinda. Sanirim o zaman cikicaklar gibi birseyler soylediler ama bu bi tahmin sadece onlar icin.

7. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ufo'dan kastınız uzaylı canlılar ise bunlar var bence de:eek:.. Ufo ile uzaylılar kelimesini lütfen birbirine karıştırmayalım çünkü Ufo demek gökyüzünde gördüğümüz fakat tanımlayamadığımız cisim demektir. Bu bir yapay teleskop olabileceği gibi uzay gemisi de olabilir. Yani kavram olarak bir kesinlik içermez.
    Birgün çok geç olmadan, bizim sahip olduğumuz yetenekleri uzayı araştırmak ve keşfetmek gerektiğini düşünüyorum en azından birbirimizi yemekle çok zaman geçirmemiş oluruz...

EmirhanKarasu bunu beğendi.
  8. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    UFO=Tanımlanamayan gök cismi. Ama malesef televizyonlarda bu tanımlanamayan gök cisimlerinin hepsi uzay mekiği olarak lanse ediliyor.Bu cisimlerin ne olduğu belli değil uzay mekiği olabilirde olmayabilirde.Uzayda seneler önce fırlatılmış olan ve günümüzde kullanılmayan binlerce uydu var ve başıboş bir şekilde dolaşıyorlar.Bunlar atmosferimize girebiliyorlar.Ancak bu UFO konusundan beslenen,kanal kanal dolaşıp cebini dolduran bir kesim var ve bunlar UFO=Uzay Mekiği mantığı içindeler çünkü işlerine öyle geliyor.Ama UFO tanımlanamayan gök cismi demektir.Yani bunlar uzayda parçalanmış olan uyduların parçaları,meteoroloji balonu,keşif uçağı,meteor herşey olabilir.İlla uzay mekiği demek değildir.
    Şimdiye kadar dünyada yaşanmış olan en büyük UFO vakası Amerika'da Rosewell kasabasında gerçekleşmiştir.Hikayeyi tam olarak bilmiyorum.Rosewell kasabasına bir UFO düşmüş,askeriye bölgeyi karantina altına almış,UFO yu bölgeden alıp incelemek üzere askeri üsse götürmüşler.Bunlar %100 doğru.Hikayenin diğer kısmı ile ilgili bir çok iddia var ama en yaygın iddaa düşen UFO nun kazara düşen bir uzay mekiği olduğu,Uzay mekiğinin içinde ölü uzaylılar bulunduğu,Amerikan askerlerinin bunları incelediği yönünde.Medya baskısına rağmen yetkililer bu konuda aydınlatıcı bir açıklama yapmadılar.O dönemde askeriyede olan ve şimdi emekli olan bazı askerler açıklamak istediler fakat açıklama yasağı getirildi.Tüm bunlar olaydaki UFO nun uzay mekiği olduğu iddasını güçlendiriyor fakat bu hiçbir şeyi kanıtlamaz.Ben şahsen evrende yalnız olduğumuzu düşünmüyorum.Ama her UFO yu uzay mekiği diye lanse edip ekranlarda şov yapmak yanlış.
    Bu anlattığım olayın adı 'Rosewell vakası' olarak bilinir.Filmleri yapılmıştır.Google'a yazıp araştırırsanız daha detaylı öğrenebilirsiniz.

9. havzali

havzali Kıdemli Üye

Seviye:
    hiç mümkün mü ki milyonlarca yıldızın cevresinde dönen milyarlarca gezegen içinden sadece canlılar şu dünyada olsun.ve milyonlarca yıldız ve milyarlarca gezegen lüzumsuz olarak yaratılmış olsun...

10. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tübitak'ın onayına dair duyurusunu paylaşırsanız seviniriz.
    Çok uzun yıllardır Bilim ve Teknik abonesiyim, böyle bir onay hatırlamıyorum.

Uzaylıların olması için bir neden yok. Olmaması için de bir neden yok.
    Evren sadece bir gezegende canlı olması için çok büyük.
    Diğer taraftan hayatın başlama olasılığı da hayli düşük.
    Nihayetinde bizden başka canlı olabilir de, olmayabilir de. Varsa, bizden ileri bir teknolojiye sahip olabilirler de, olmayabilirler de. Hatta bizim gezegenimizdeki yaşamı onlar başlatmış ve dünyayı bir laboratuvar olarak dahi kullanıyor olabilirler. Herşey olabilir.

"Olduklarına inanmıyorum" demek ne kadar saçma ise, "olduklarına inanıyorum" demek de o kadar saçma. Bu inanılacak birşey değil. Olasılığın varlığını kabul etmek ve kanıt ortaya çıkmasını beklemek durumundayız. Şimdiye kadar kanıt olarak ortaya sunulanların sadece şarlatanlık olduklarını düşünüyorum.

serdarsom, Ali AKTAŞ, narada ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  11. Erkin B. KAYA

Erkin B. KAYA Forum Demirbaşı

Seviye:
    UFO konusunda bir şey diyemem ancak.Uzaylı adıyla bilinen,Dünya'da yaşamayan canlılar büyük bir oranla vardır...

Düşünsenize koskoca uçsuz bucaksız bir evren elbette vardır bizden başka canlılar.

Belkide mikroskopla bile görünmeyecek küçüklüktedirler...(düşünsenize bir karıncanın 10.000/1 i kadar küçüklükte evleri apartmanları olan bir gezengenleri vardır belki. :D

Yada bizim göremediğimiz bir şekildedirler.

12. havzali

havzali Kıdemli Üye

Seviye:
    tübitakın raporu:

bu da bahsedilen video : http://www.youtube.com/watch?v=sWSLIE6cBsc

gurkankas ve bisikletci bunu beğendi.
  13. havzali

havzali Kıdemli Üye

Seviye:
    DANİMARKA HÜKÜMETİ 15.000 GİZLİ UFO DOSYASINI HALKA AÇTI!!

İngiltere Savunma Bakanlığı’nın birkaç ay önce, gizledikleri 1.700 UFO Dosyasını halka açmasından sonra, bu defa da Danimarka Savunma Bakanlığı benzer bir adım atarak, son 30 yıldır gizlenen 15.000 UFO dosyasını halkın bilgisine açtı...

Birçok askeri ve sivil pilotların Danimarka hava sahasında gözlemledikleri ve bazılarında yakın karşılaşmaların yaşandığı pek çok önemli vaka ile birlikte askeri üslerde gözlemlenen UFO’lar ve sivil halk tarafından da rapor edilen önemli gözlemler halkın bilgisine sunuldu...

http://forsvaret.dk/FTK/Nyt og Presse/Pages/UFO.aspx

Halka açılan UFO Dosyaları için: http://forsvaret.dk/FTK/Flyvevåbnets historie/Documents/UFO_materiale.pdf

Haberin İngilizcesi için :

http://www.cphpost.dk/news/article/national/44602-secret-ufo-archives-opened.html

bisikletci bunu beğendi.
  14. havzali

havzali Kıdemli Üye

Seviye:
    İngiltere'de Filolar halinde Gözlemlenen UFO'lar

İngiltere Cambridgeshire'da dün gece yerel halk tarafından çok sayıda U.F.O ihbarı yapıldı.

Huntingdon, Cambridgeshire, Meadows, Lincoln, Stukeley, Brampton bölgelerinden yapılan çok sayıda ihbara ve görgü tanıklarının ifadesine göre turuncu renkte sayısı 20 ile 50 arasında değişen ışıklı cisimler sıra halinde gökyüzünde ilerleyerek kayboldu.
    Kraliyet Hava Kuvvetleri yetkilileri bir hafta boyunca farklı bölgelerde sıkça gözlemlenen cisimlerin kendilerine ait olmadığını söyledi. Savunma bakanlığı ise araştırdıklarını ve ihbarların yapıldığı bölgelerden sadece Merseyside'da görülen ışıklar için Kraliyet Özel Birlikleri ile ilgisi olabileceği yönünde görüş belirtti.

İlgiltere Savunma Bakanlığı 2008 Ağustos ayı itibariyle gizli tutulan U.F.O dosyalarını halka açmıştı.

MertSayın bunu beğendi.
  15. tamerbasaga

tamerbasaga Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar uzaylı varmıdır yokmudur bilmiyorum çokda ilgilenmiyorum varsa vardır ben dünyadayım çokta tın ben uzaylıya uzaylı demem uzaylı benim olmadıkça :D

Ama Stargate serisi 10 sezon yaptı ve Stargate Atlantis serisi var 5. sezon şuan galiba ben Stargate serisinin tamamını izledim Stargate Atlantis ilk sezondayım

Stargate hayranı birisini Startrek Starwars BATTLESTAR GALACTICA aklınıza hangi uzaylıyı konu alan dizi film gelirse gelsin hiçbiri kesmez

Bu gibi konuları merak edenlere izlemelerini tavsiye ederim dizinin öyküsü fantastik bilim kurgudur sadece Stargate yaklaşık 250 bölüm yapmıştır, birebir uzaylı kavramı o dizilerdeki gibidir demiyorum ama bilimin teori kısmının ne noktaya geldiği hakkında fikir veriyor bu anlamda ufkunuzu açıyor bu gibi konulara merakınız varsa çok hoşunuza gideceğini düşünüyorum
    şu uyarıyıda yapayım bana göre tabiki bu stargate fazla kaptıranlarda inanç yönü kuvvetli diilse sapıtmalarda yaşanabilir dikkatli keyf için izlenmesi lazım
    çok kaptırmamak lazım :D

16. çağatay sakin

çağatay sakin Kıdemli Üye

Seviye:
    :D :D :D :D :D :D :D

17. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yani neyi onaylamış Tübitak?
    Tanımlamayamadıklarını onaylamış.
    Saat konusunda şüpheler var diyor...
    5. maddede belirtilen nedenlerden dolayı sağlıklı bilgi elde edemiyoruz diyor...
    Yeterli bilgi olmadığı için tanımlayamıyoruz ama bu dünya dışı bir cisim olduğu anlamına kesinlikle gelmez diyor.
    Şimdi bu mudur "Tübitak bile uzaylıları onayladı" dediğimiz? Yoksa başka birşey mi var? Bundan ibaret ise, saygın bir bilim kurumunu safsataya alet ediyoruz demektir. Bu tür konularda özenli olmak gerek, dikkatli olmak gerek.

basri ve caner ünsal bunu beğendi.
  18. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:

Hocam bunlar Sky Lantern diye geciyor. Mirror gazetesinde aciklanmisti sanirim ya da the sun da. aciklamasida soyle

Gökyüzü fenerleri. Bildiğimiz sıcak hava balonları. Bunların patlaması mümkün değildir. Patlasa aşağıdayken patlar. Altı açık, içinde aşırı basınç ta olamaz. Kumaş yandı desek ateş ile tavan arasında çok mesafe var o da olmaz. Paraşüt kumaşına benzer bir maddeden yapılıyorlar. İstanbul'da eğlence amaçlı malzemeler (havai fişek, kompeti gibi) satan yerlerde var. Ortalarında ısı kaynağı olarak yanıcı bir madde ya da güçlü bir mum oluyor. Isıyla şişen balon bir süre sonra kendini kaldıracak hale gelince uçuyor. Yakıtı bitince de gözden kaybolması doğal. Çivi gibi yere çakılır. Akşam karanlığında yakıtı bitmiş bir "Sky Lantern" görülemez. Tahminimce gündüz bileuzaktan çok zor görünür.

19. havzali

havzali Kıdemli Üye

Seviye:
    evet uzaylıları onaylamıyor fakat bu cisimler bilindik hiç bir cisme benzemiyor.ucak değil kuş deil roket deil taş deil... eee ne ? onu da bilmiyoruz diyolar. dunya dışı bir madde olacak ki tanımlayamıyorlar onun için ufo diyorlar...

resimlerde 10-20 liraya satılan küçük balonlara benziyorlar.fakat burda uzaylı teorisini güclendiren ve ilginç olan savunma bakanlığının bile konunun içine girmesi kadar olayın büyük görülmesi...

20. ecanaksoy

ecanaksoy Aktif Üye

Seviye:
    Kuran-ı Kerim de dünyada yaşamayan 90.000 farklı canlı türü varmış.insanlar cinler vs vs.