Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ufak bir soru

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında cann19 tarafından paylaşıldı.

1. cann19

cann19 Yeni Üye

Adı:
    can
    Merhabalar,henüz 17 yaşımda olduğumdan uluslararası seyahat yapamıyorum.Bir şey soracakcatım,ulkeden çıkarken yada başka ülkeye girişlerde gümrükte nelere hazır olmam lazım?(pasaport,izin felan neler gerekli)

2. inndream

inndream Kıdemli Üye

Adı:
    akif
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ülkeden ülkeye göre değişir mesela hurcistan için sadece kimlik yeterli rusya içinde sadece pasaport yeterli vizeye gerek yok parapor ile turşst girişi yapabiliyorsun. Ama ülkeler arası politik siyasi ve ekonomik durumlar sürekli değiştiği için giriş konusundaki dıkıntılarda değişiyor. Bulgaristan ve yunanistana gumruk kapısında vize alabiliyorken suudi arabistanın gumruk kapılarından kamyon ve tır hariç hiçbir şekilde giriş mumkun değil bilmem soruna yanıt verebildimmi

Hurcistan yeni bir. Devlet ismi gibi olmuş :) Gürcistan olacaktı

3. mustafa burak

mustafa burak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çoğu ülke giriş tarihinde en az 6 ay süreli pasaport ister. Yani pasaport alırken en az 1 sene süreli almak gerekir. Vizesiz (daha doğrusu gümrükte vizeli) ülkeler listesi intte bulmak mümkün. Kesin bilgi için Hangi ülkeye gitmeyi düşünüyorsanız öncelikle o ülkenin türkiyedeki konsolosluğunu arayıp detaylı bilgi isteyin

4. sarkihalindekal

sarkihalindekal Şarkı Halinde Kal!

Adı:
    VOLKAN ÖZKURT
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Burdaki bir yanlışı düzeltmek isterim. Arabistan sınır kapılarından eğer oturum izniniz var ise özel aracınızla, motosikletinizle yada herhangi bir aracınızla giriş çıkış yapabiliyorsunuz. Oradaki vatandaşlarımızın otomobilleri ile Ürdün veya komşu ülkelerine gidebildiğini biliyorum ve hatta biz de 1998 senesinde ta Arabistan'dan otomobilimizle Türkiye'ye karadan gelmiştik. Geçmişte hacı ve umrecilerin de otobüslerle gelip, gittiklerini biliyorum ama şuan o hak var mı, yok mu emin değilim ama öğrenirim.