Ufak bir Kaza. Acemi Kadın Sürücü...

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Merhaba arkadaşlar.

Bugün 18:15 gibi evden çıktım bisikletimle okullar açılmadan rahat rahat dolaşayım dedim. Evden birkaç km uzaklaştım sıkıntılı bir yola girdim bir beyaz sedan çıkmaya çalışıyordu yol ufak olduğu için ve arkasına da bir kasalı minibüs yola paralel park etmişti. Arada bir bisikletin geçeceği kadar boşluk vardı tabi sedan geride tabi minibüs çıkması için ileri alacak bende aradan geçmek için girdim kontrollü olarak kadın vites değiştirmeyi unutmuş gaza bastı koluma çarptı ben sağ ayağımı yere dayadım bacağıma çarpmaması için bisikleti yatırdım ki Allahtan frene bastı. Adam oradan kadına bağırıyor (herhalde kızıydı.) vites değiştir vites değiştir diye tabi baktım kadın tirtir titriyor panik yapmış, bir şeyim yok filan dedim sonra geri çektim tabi adamlar bana bir şey diyemedi diyemez de zaten kadın hatalı çünkü biliyorlar da onun hatalı olduğunu... bekledim kadın ileri vitese takmayı başardı sonra bastım pedala gittim. Tabi ben o araya girmeden önce içeride kadın sürücü olduğunu bilmiyordum yoksa zaten girmezdim. Sonra bende biraz etkilendim sürüşü kısa kestim. Bence kadın sürücüler boş bir alanda 1 ay filan deneme yapmadan trafiğe çıkmamalılar. Evet iyi kullananlar var ama kötü kullanana oranla çok az.

İyi Günler...

Scudo

ermang

Üye
Tepki
50
İsim
Erman
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Geçmiş olsun kardeşim. Ancak ben kadın şoförleri her zaman tercih ederim. Yollarda gerçekleşen kazalara bak %90'ı erkekler. Trafikteki erkeklerin çoğu kendini dünyanın en iyi şoförü sanar ve bu özgüvenle yapılmayacak işler yapar, trafik kurallarını çiğner. Erkeklerin kadınlara oranla araç kullanmada daha yetenekli olduğunu kabul ediyorum ancak kadınlar her zaman, insanlara ve kurallara karşı daha saygılı. Ülkemiz için söylüyorum, trafikte her zaman erkekler daha tehlikelidir. Sana tekrar geçmiş olsun.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@ermang

Teşekkür ederim. Aslında haklısınız kurallara daha saygılılar. Birde şöyle bir iddia duymuştum: "Trafikte erkek sürücü oranı kadın sürücü oranından fazla olduğu için erkekler daha fazla kaza yapmış gibi görünüyor." diye biraz haklı olabilir. Ama kadınların şehir içinde bol bol komik kaza yapmasının sebebi çabuk panik yapmaları, unutkanlık ve duygularına yenik düşmeleri...

@Umut Kılınç37

Teşekkür ederim. Öyle...

ermang

Üye
Tepki
50
İsim
Erman
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ertuğrul

Açıkçası bi 10 sene önce öyleydi ama şimdi kadın sürücü oranı oldukça fazla eskisine göre. Ben işim gereği 2007 yılından beri bir fiil hergün araç kullanıyorum. Her gün İstanbul trafiğindeyim. Şahsi düşüncem erkeklerin daha tehlikeli olduğu. Bir gün Hıncal Uluç bir programda bir laf etmişti; Türk şoförünü Berlinden sal, ehliyeti kaptırmadan hiçbiri Münih'e varamaz :) Ben de aynen böyle düşünüyorum. Sonuç olarak hep aynı yere geleceğiz. Bisiklet sürücüsü olarak trafikte çok çok dikkatli olmak gerek.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Geçmiş olsun..

neyse ki size birşey olmamış..

bayanların ortak özellikleri,seri kanlı olamıyorlar,çok panik oluyorlar,o nedenle büyük bir vadire atlatmışsınız..

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul

BF Okuru

Üye
Tepki
2
profesyonel otomobilciyim,kim nederse desin bayanların yapılarında araç sürme diye bişey yok .ne olucağını kestirmiyorlar

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Geçmiş olsun. İyi kadın sürücüler tanıyorum. Ama şansına :) Onlarda zamanla düzelecektir. Erkek küçük yaştan araba eğitimi alıyor. Babası hazırlıyor. Bayanlarda sonradan öğrendiği için agrasif trafik sürüşü ve kullanan kişinin ne yapacağını kestiremiyor. Erkek küçük yaştan araba kullanmasa oda bayan sürücüler gibi olurdu.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Bayan sürücülerin sadece bayan oldukları, duygusallıkları vs sebebi ile kötü araba kullandıklarına asla katılmıyorum....

Erkekler heyecanlanmaz, panik yapmaz, duyguları yoktur makinadır onlar değil mi hadi canım böyle yüzeysel çıkarımları bırakınız..
Bir kere kadınlar kaza yapmaz, yaptırır demeden önce elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün kadın şöför yüzünden kaza yapanlar onların yapacaklarının riskini üzerlerine aldıkları için kaza yapmıyorlar mı ?

Sonra kimse de şunu unutmasın kadınlar ezici çoğunlukla erkek hocalardan ders alarak trafiğe çıkmıyorlar mı ??

Hele hele taksici öğretmene falan rast gelmişlerse, " abla bak buradan yavaşça burun gösterirsin soooora gelen araç yavaşlarsa çıkarsın " diye öğretmemişler midir,
Abla bak dörtlülerini yak nerde istersen durabilirsin dememişler midir onlara.. o kadar çok var ki sadece 4lü ışıkları yakmanın onlara her yerde durma, park etme hakkı verdiğini zanneden.

Bide sonra 4lüler yanarken yola çıkmaya kalkan, 4 lüler yanarken kim nerden bilsin sen nereye döneceksin, ne yapacaksın değil mi ama..

Neyse kaptırdım gidiyorum gene:p

• Beğen
Tepkiler: ermang

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hep diyorum, uçak kullanmak daha kolay diye, kimse dinlemiyor :D Geçmiş olsun usta.
Uçak kullanmak daha kolay olmasa dünyanın en büyük yolcu uçağını kimse kadınlara vermez. Hemen panik yapıyorlar.
Usta yaşadığın duyguyu biliyorum. İnsan normalde ortalaması 20 ise birden üzülüp 15'e düşürüyor.

• Beğen

hakan çelik

Forum Demirbaşı
Tepki
266
İsim
Hakan ÇELİK
Aslında yeni ehliyet alma uygulamasına ne kadar karşı çıksamda yararlı olduğunu kabullenmek gerekiyor. 1 sene aday sürücü olmak bu tarz kullanıcıları engelleyecektir ülkemizde :) . Kendi düşüncelerimdir.

• Beğen

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Gecmis olsun kardeşim şimdi kadın erkek tartışmasına girmeyim de.Ne zaman Ankara'da Eskişehir yolu tıkansa ben de aralarda dolansam ve bayan bir sürücüye denk gelsem,yan yana gitsek bayan sürücümüz panikliyor ve direksiyonu sağa veya sola öyle bir kırıyor ki sanırsın yandan 120 ile çimento yüklü kamyon geliyor:)ama ne zaman bir taksici abimle yan yana gitsek,neredeyse camdan içeri girecem:)adamda en ufak hayat belirtisi yok,azıcık yana kayayım demiyo:)

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Salih Kü

Sağolasın Salih :) Valla uçak kullanmadım bir şey diyemeyeceğim :) ama sen simulatör kullanıyorsun sanırım haklı olabilirsin :)
Bide o "duygu" var yüzlerce kez girdiğim yola korkup giremedim vs. çok kötü oluyor neyse yarın acısını çıkaracağım :)

@Ali.K

Teşekkür ederim :) Kadınlar duygularına yenik düşüyorlar ve sonucu panik oluyor bu da kazalara sebebiyet veriyor. Aslında bu kadınların genel özelliği o yüzden biraz fazla çalışmaları gerek :)

@Ahsen Okyay

Teşekkür ederim :) Gerçekten bende anlamıyorum otomatik vites diye teknolojinin bir nimeti var mis gibi daha ne manuel de takılıp kalırlar anlamam :)

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@ermang

Erman bey doğru %90'ı erkek kaza yapanların. Çünkü bayan sürücüler erkekler kadar araç kullanmıyor. Kullandıklarındada erkeklerden beter kaza yapıyorlar ve yaptırıyorlar.

Dün kırmızı ışıkta bir araç durdu yanımda, içinde kadın sürücü dikiz aynasından makyaj yapıyordu. Yeşil yandı makyajını bitiremediği için gaza basmadı millet feryat figan.