Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ufak bir Kaza. Acemi Kadın Sürücü...

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında atta tarafından paylaşıldı.

1. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.

Bugün 18:15 gibi evden çıktım bisikletimle okullar açılmadan rahat rahat dolaşayım dedim. Evden birkaç km uzaklaştım sıkıntılı bir yola girdim bir beyaz sedan çıkmaya çalışıyordu yol ufak olduğu için ve arkasına da bir kasalı minibüs yola paralel park etmişti. Arada bir bisikletin geçeceği kadar boşluk vardı tabi sedan geride tabi minibüs çıkması için ileri alacak bende aradan geçmek için girdim kontrollü olarak kadın vites değiştirmeyi unutmuş gaza bastı koluma çarptı ben sağ ayağımı yere dayadım bacağıma çarpmaması için bisikleti yatırdım ki Allahtan frene bastı. Adam oradan kadına bağırıyor (herhalde kızıydı.) vites değiştir vites değiştir diye tabi baktım kadın tirtir titriyor panik yapmış, bir şeyim yok filan dedim sonra geri çektim tabi adamlar bana bir şey diyemedi diyemez de zaten kadın hatalı çünkü biliyorlar da onun hatalı olduğunu... bekledim kadın ileri vitese takmayı başardı sonra bastım pedala gittim. Tabi ben o araya girmeden önce içeride kadın sürücü olduğunu bilmiyordum yoksa zaten girmezdim. Sonra bende biraz etkilendim sürüşü kısa kestim. Bence kadın sürücüler boş bir alanda 1 ay filan deneme yapmadan trafiğe çıkmamalılar. Evet iyi kullananlar var ama kötü kullanana oranla çok az.

İyi Günler...

2. Gökhan Daruga

Gökhan Daruga Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    iyi şansına istenmeyen bir şey olmamış.

3. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet, arada preste olabilirdim.

4. ermang

ermang Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Geçmiş olsun kardeşim. Ancak ben kadın şoförleri her zaman tercih ederim. Yollarda gerçekleşen kazalara bak %90'ı erkekler. Trafikteki erkeklerin çoğu kendini dünyanın en iyi şoförü sanar ve bu özgüvenle yapılmayacak işler yapar, trafik kurallarını çiğner. Erkeklerin kadınlara oranla araç kullanmada daha yetenekli olduğunu kabul ediyorum ancak kadınlar her zaman, insanlara ve kurallara karşı daha saygılı. Ülkemiz için söylüyorum, trafikte her zaman erkekler daha tehlikelidir. Sana tekrar geçmiş olsun.

Çetin ŞAHİNÖZ ve atta bunu beğendi.
  5. Umut Kılınç37

Umut Kılınç37 Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun.Trafikteki kadınların kaza yapma oranları az ama kazaya sebebiyet verme oranı kat kat fazla.

Berksan, Tahir Keskin ve atta bunu beğendi.
  6. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Teşekkür ederim. Aslında haklısınız kurallara daha saygılılar. Birde şöyle bir iddia duymuştum: "Trafikte erkek sürücü oranı kadın sürücü oranından fazla olduğu için erkekler daha fazla kaza yapmış gibi görünüyor." diye biraz haklı olabilir. Ama kadınların şehir içinde bol bol komik kaza yapmasının sebebi çabuk panik yapmaları, unutkanlık ve duygularına yenik düşmeleri...

Teşekkür ederim. Öyle...

7. ermang

ermang Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Açıkçası bi 10 sene önce öyleydi ama şimdi kadın sürücü oranı oldukça fazla eskisine göre. Ben işim gereği 2007 yılından beri bir fiil hergün araç kullanıyorum. Her gün İstanbul trafiğindeyim. Şahsi düşüncem erkeklerin daha tehlikeli olduğu. Bir gün Hıncal Uluç bir programda bir laf etmişti; Türk şoförünü Berlinden sal, ehliyeti kaptırmadan hiçbiri Münih'e varamaz :) Ben de aynen böyle düşünüyorum. Sonuç olarak hep aynı yere geleceğiz. Bisiklet sürücüsü olarak trafikte çok çok dikkatli olmak gerek.

8. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun..

neyse ki size birşey olmamış..

bayanların ortak özellikleri,seri kanlı olamıyorlar,çok panik oluyorlar,o nedenle büyük bir vadire atlatmışsınız..

atta bunu beğendi.
  9. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Teşekkür ederim. Verilmiş sadakamız varmış. Gerçekten öyle çok panikler.

Çağlayan bunu beğendi.
  10. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    profesyonel otomobilciyim,kim nederse desin bayanların yapılarında araç sürme diye bişey yok .ne olucağını kestirmiyorlar

Berksan bunu beğendi.
  11. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun. İyi kadın sürücüler tanıyorum. Ama şansına :) Onlarda zamanla düzelecektir. Erkek küçük yaştan araba eğitimi alıyor. Babası hazırlıyor. Bayanlarda sonradan öğrendiği için agrasif trafik sürüşü ve kullanan kişinin ne yapacağını kestiremiyor. Erkek küçük yaştan araba kullanmasa oda bayan sürücüler gibi olurdu.

12. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Teşekkür ederim. Genele bana kötü kullananlar denk geliyor :)

13. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bayan sürücülerin sadece bayan oldukları, duygusallıkları vs sebebi ile kötü araba kullandıklarına asla katılmıyorum....

Erkekler heyecanlanmaz, panik yapmaz, duyguları yoktur makinadır onlar değil mi hadi canım böyle yüzeysel çıkarımları bırakınız..
    Bir kere kadınlar kaza yapmaz, yaptırır demeden önce elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün kadın şöför yüzünden kaza yapanlar onların yapacaklarının riskini üzerlerine aldıkları için kaza yapmıyorlar mı ?

Sonra kimse de şunu unutmasın kadınlar ezici çoğunlukla erkek hocalardan ders alarak trafiğe çıkmıyorlar mı ??

Hele hele taksici öğretmene falan rast gelmişlerse, " abla bak buradan yavaşça burun gösterirsin soooora gelen araç yavaşlarsa çıkarsın " diye öğretmemişler midir,
    Abla bak dörtlülerini yak nerde istersen durabilirsin dememişler midir onlara.. o kadar çok var ki sadece 4lü ışıkları yakmanın onlara her yerde durma, park etme hakkı verdiğini zanneden.

Bide sonra 4lüler yanarken yola çıkmaya kalkan, 4 lüler yanarken kim nerden bilsin sen nereye döneceksin, ne yapacaksın değil mi ama..

Neyse kaptırdım gidiyorum gene:p

ermang bunu beğendi.
  14. Salih Kü

Salih Kü Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hep diyorum, uçak kullanmak daha kolay diye, kimse dinlemiyor :D Geçmiş olsun usta.
    Uçak kullanmak daha kolay olmasa dünyanın en büyük yolcu uçağını kimse kadınlara vermez. Hemen panik yapıyorlar.
    Usta yaşadığın duyguyu biliyorum. İnsan normalde ortalaması 20 ise birden üzülüp 15'e düşürüyor.

atta bunu beğendi.
  15. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Aslında yeni ehliyet alma uygulamasına ne kadar karşı çıksamda yararlı olduğunu kabullenmek gerekiyor. 1 sene aday sürücü olmak bu tarz kullanıcıları engelleyecektir ülkemizde :) . Kendi düşüncelerimdir.

atta bunu beğendi.
  16. Ali.K

Ali.K Bisikletkolik

Seviye:
    Gecmis olsun kardeşim şimdi kadın erkek tartışmasına girmeyim de.Ne zaman Ankara'da Eskişehir yolu tıkansa ben de aralarda dolansam ve bayan bir sürücüye denk gelsem,yan yana gitsek bayan sürücümüz panikliyor ve direksiyonu sağa veya sola öyle bir kırıyor ki sanırsın yandan 120 ile çimento yüklü kamyon geliyor:)ama ne zaman bir taksici abimle yan yana gitsek,neredeyse camdan içeri girecem:)adamda en ufak hayat belirtisi yok,azıcık yana kayayım demiyo:)

Salih Kü ve atta bunu beğendi.
  17. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Gecmis olsun. Yil olmus 2013 hala manuel arac satiliyor. Bu da ayri bir konu tabii.

Salih Kü ve atta bunu beğendi.
  18. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sağolasın Salih :) Valla uçak kullanmadım bir şey diyemeyeceğim :) ama sen simulatör kullanıyorsun sanırım haklı olabilirsin :)
    Bide o "duygu" var yüzlerce kez girdiğim yola korkup giremedim vs. çok kötü oluyor neyse yarın acısını çıkaracağım :)

Teşekkür ederim :) Kadınlar duygularına yenik düşüyorlar ve sonucu panik oluyor bu da kazalara sebebiyet veriyor. Aslında bu kadınların genel özelliği o yüzden biraz fazla çalışmaları gerek :)

Teşekkür ederim :) Gerçekten bende anlamıyorum otomatik vites diye teknolojinin bir nimeti var mis gibi daha ne manuel de takılıp kalırlar anlamam :)

19. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Erman bey doğru %90'ı erkek kaza yapanların. Çünkü bayan sürücüler erkekler kadar araç kullanmıyor. Kullandıklarındada erkeklerden beter kaza yapıyorlar ve yaptırıyorlar.

Dün kırmızı ışıkta bir araç durdu yanımda, içinde kadın sürücü dikiz aynasından makyaj yapıyordu. Yeşil yandı makyajını bitiremediği için gaza basmadı millet feryat figan.

atta ve Salih Kü bunu beğendi.
  20. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    %100 haklısınız.

Salih Kü bunu beğendi.