Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ucuzun en iyisi hangisidir?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında osman34 tarafından paylaşıldı.

1. osman34

osman34 Yeni Üye

Merhaba,

9 ve 4 yaşlarındaki çocuklarıma bisiklet almak istiyorum. Bisikletten hiç anlamam. Üsküdar'da oturuyorum. Bütçem de çok kısıtlı. 150 - 200 YTL civarında bisikletler düşünüyorum. "Bu paraya ancak oyuncak alınabilir" demeyin lütfen:) Bu rakamın, iyi bir bisiklet için yetersiz olduğunu biliyorum. Çocuklar bisiklet kullanmasını öğrensinler diye almak istiyorum. Sokaklarda, açık alanlarda ve parklarda kullanacaklar. Önceki yıllarda kötü bir deneyim yaşadık. Ucuz bir bisiklet aldık ve kısa sürede dağıldı. 150 - 200 YTL ile alınabilecek en iyi bisikletin markası nedir, nerelerde bulabilirim? Hemen hemen her büyük mağazanın önünde bisikletler görüyorum. Ama, adı sanı duyulmamış ürünler bunlar, noname. Uzak durmam gereken markalar ya da özellikler nelerdir? Teşekkürler.

2. looknofear

looknofear Yeni Üye

Seviye:
    Öncelİkle 4 YaŞindakİ ÇocuĞuna Yardimci OlacaĞimi Sanmiyorum Ama Olanlar Varsada Bİlmİyorum.9 YaŞindakİ ÇocuĞunun Boyu Ne Boyuna GÖre Alirsan Daha İyİ Olur.
    Bİsİkletler Kendİlerİnİ Bellİ Ederler Öncelİkle Kalİtelİ Ve Hafİf Bİr Bİsİklet Al.

3. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    9 yaşındaki yeni başlıyorsa 20 inç tekerli, şimdilik vitessiz bir modeli Karaköy (Yüksek Kaldırım), Sirkeci veya Haşim İşcan geçitinden alabilirsin...

Çelik kadrolu bir model 90 YTL'den başlar
    Aluminyum kadrolu bir model 120 YTL'den başlar

Vitesli bir model istersen, 30'ar YTL ekle
    Marka istersen (Bianchi gibi) 50'şer YTL ekle

4 yaşındaki çocuğunuz ancak 3 tekerlekli bir bisikletle başlasın, ayakları pedal çevirmeye alışsın. 6 yaşına gelince destek tekerlekli, 12 inç veya 16 inç bir model alırsınız. 3 sene kullandıktan sonra büyük çocuğunuzun bisikletine biner...