Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ucuz ve rahat sele tavsiyesi

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında avanak_abdi tarafından paylaşıldı.

1. avanak_abdi

avanak_abdi Bisikletkolik

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    selamlar. selemi (salcano jel takviyeli) değiştirmek istiyorum. Fiyat / performans ürünü aramaktayım. Yüksek bütçem yok. Aklımdaki modeller selle royal mach ve selle italia qbik. bu rakam aralığında tavsiyelerinizi alabilirim farklı modellerde. özellikle de bu markalardan kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

FelixTheCat bunu beğendi.
  2. FelixTheCat

FelixTheCat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Konuyu takipteyim, Decathlonda jelli sele var ondan aldı erkek arkadaşım 89 tl di sanırım iyi dedi yumuşak baya. Hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

3. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bunu diger konudada yazmistim, senin icin de kopyalayip yapistirma yapayim... http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=127397&p=1583693#post1583693

Sele konforu öneri üzerin olmaz, bagzilari icin sert daha konforlu olur bagzilari icin de yumsak sele daha konforlu olur. Simdi sana arkadaslar kac bir cok sele sunabilirler, birisi yok o degil bu iyi der, digeri ise yok o degil bu iyi der. Simdi sence hangisi daha iyidir? Gercekten kendine uygun rahat sele secmek istiyorsan Üstseviye olan bir bisikletciye git ve önce hangi genislik sana uygun oldugunu ölctür ve ögren, bu cok önemli bir püfnoktasi ve genisligi ögrendikten sonra istediginiz tür selelerden bir kac tane deneyin ve sizce hangisi daha rahatsa onu alin.

NOT: Seleyi dogru secip sonra alismak gerekiyor, yoksa sele isterse kustügünden olsun sizin poponuza genisligi uygun degilse yine agritir.

Bu ölcüm sehpasi...

Böyle ölcüm gerceklesiyor...

Buda yanlis secimin sonuclari...

Umarim resimler biraz olsun yardimci olurlar...:):in:

Osman D., Serden Us ve avanak_abdi bunu beğendi.
  4. avanak_abdi

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hocam eyvallah da bu kadar teferruata gerek yok. alacağım ürün max 50tl. zaten çanakkalede böyle bir bisikletçi de yok. birine gittim 31,8mm kırmızı alyan sele kelepçesi dedim, siyahını bul da öp de başına koy dedi. gerisini siz tahmin edin :D

5. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ozaman git ve dedigin selleleri dene ve sana hangisi daha uygun geliyorsa onu al. Ben sana tavsiyede bulunamam cünkü verecegim tavsiye sana uygun olabilir ama olmazda. Eger olmasa sana zarar vermis olurum bunuda ben istemem.

6. avanak_abdi

Adı:
    Cemali Avcı
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    imkan meselesi. insan batının hakkarisinde yaşayınca her istediğine heran ulaşamıyor maalesef :)

7. Murat Cömez

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tamam anladim sen beni herhalde yanlis anladin.:) Tek bir tavsiyede buluna bilirim dedigin markalarin icinden en iyisi selle italia qbik.:in: Para vereceksen buna ver ama sana uyar uymaz bunu kimse bilemez bu diger markalar icin de gecerlidir.

8. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Rahatlık derken yumuşak bir sele arıyorsanız Sportourer marka selelerin jelli modellerini önerebilirim. Çeşitli ebatlarda/modellerde olması lazım piyasada. Yalnız şimdiki fiyatlarının ne civarda gezdiğini bilmiyorum.