Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ucuz ve dayanıklı bir bisiklet önerir misiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında BF Okuru tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba... 5 yıl süreceğim ve yılda yaklaşık 4000 km yapacağım bir bisiklet olacak. 20bin km beni taşısın başka bir şey istemem. Bana fazla sıkıntı çıkarmayacak, %70 asfaltta ve %30 kilit taşı döşeli yollarda süreceğim bir bisiklet olacak. Yavaş sürmeyi sevmiyorum, en dandik bisikletle bile hızlanma derdinde oluyorum genelde. O yüzden hız yapabileceğim ve hız yapınca elimde kalmayacak bir bisiklet olmasını da istiyorum. Ve en kötüsü ucuz olmasını istiyorum. Maksimum 500 hadi zorlarsak 600tl civarı bir bisiklet ucuzdan kastım.
    Biliyorum çok şey istiyorum. Tüm bunları bu bütçeyle istemekte pek de haklı olduğumu da düşünmüyorum. Ama öğrenciliğin(parasızlığın) gözü kör olsun diyorum. Okula gidip gelirken kullanacağım zaten.
    Önerileri almak isterim. :confused:

2. Tugay Sonsuz Sert

Tugay Sonsuz Sert Road Cyclist

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    5 yıl , yılda 1000 km nereye gidiceksin sen böyle ? :)

3. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    günlük sürüşleri hesapladım. günde yaklaşık 15km süreceğim bu da 20bin km falan ediyor tatilleri çıkarınca. yoksa tur falan değil yani. tabi belli mi olur tur da yapmak isterim :D

4. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Max. bütçe ne kadar peki. 700 - 800 arası varmı.

5. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    sen yenisin galiba :) hızlı gitmeyi çok seviyorsun tamam da şehirlerarası yolda 30km git bakalım bu kadar hızlı gitme hevesin kalacak mı? günde 100km bile yapabilirsin ama önemli olan nasıl bir tempoda kaç saatte o yolu aldığındır. günde 30 km bile tempolu sürersen çok iyi bir mesafe.

sağlam bisiklete gelince sedona 720 senin işini en az 4sene görür, zincir bakımını zamanında yaparsan

aslında bisikletin ne kadar sağlam olduğu değil senin onu ne kadar hırpaladığın önemli. özellikle asfaltta süreceksen bisiklete hiçbişey olmaz

6. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
  7. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    salcano üsküp modeli alabilirsiniz,peşin alımda güzel bir indirim yaparlar size geri kalan paranızlada kask,eldiven,iç lastik vd.alabilirsiniz ilerde uzun turlarda yapmak isterseniz önde sepet ve arkada bagajıda var.

8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bir de bisikletin yavaş olmasını çok önemsemeyip, ağır bisiklet sürerek aynı zamanda bacak ağırlık çalışması yapmaya yarayacağını düşünmek ne kadar mantıklı? Biliyorum ağır bisiklet sürmek eziyet gibi çoğu zaman ama, ağır bisikletin hiç mi faydası yok? Ya da işi ağırlık antrenmanına bağlamak çok mu safça :)

9. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Yokuşlara gelince offf yaaa bu bisikletde çok ağırmış be nerden aldım demek var!!! yada ben zaten savaşçı ruhluyum bana yokuş dayanmaz yer yutarım demek var!! hangisi size uyuyor.

10. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    yokuşlar meselesi evet, haklısınız. hafif iyidir

11. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ali bey limitiniz ne kadar artarsa alacağınız bisiklet o kadar hafifler.

12. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    bisikletin hafifliği değilde akıcılığı daha önemli. çekiş sistemi daha önemli. jant göbekleri, orta yatak, ruble ve aynakol yokuş çıkmak için daha önemli aslında. sonuçta bisikleti sırtımızda taşımıyoruz. tekerlerin dönme direncininde düşük olması gerekir. ağırlığı takıntı haline getirmemek gerekir