Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ucuz olmasa da atlattığım kaza. 08.09.2014

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Fikret ERMEK tarafından paylaşıldı.

1. Fikret ERMEK

Fikret ERMEK Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Pazartesi günü Kadıköy'den başlayarak Pendik istikametinde tüm sahil yolunu bitirip dönmeye karar verdim. Pendik taraflarında bisikletle talihsiz bir kaza yaşadım. 27-28 Km hızla giderken denize doğru bakan duran küçük bir kız aramızda 2-3 metre kala birden dönüp koşmaya başladı. Haliyle ben de beklemediğim için zamanında manevra yapamayıp, sola kırıp iki frene asılmış olsam da ufaklığa çarptım. Kendime geldiğimde ilk sorduğum o oldu tabi ki, ön jantım yamulmuş olmasına rağmen onda bir kırık ve yaralı durum yok. Şansıma ki bana gelen zararların hiçbiri onda mevcut değil. Öyle bir durum da şuan benim başıma gelenden kat be kat üzülürdüm.

Olayı çarpmanın travmatik etkisiyle tam olarak hatırlayamasam bile aldığım hasarlardan yola çıkarak, çarpmayla beraber bisikletin arkasının havalandığını sola kırdığımdan kaynaklı , önce sağ elimi, daha sonra ise suratımın sağ tarafını çene kısmından başlayarak yere vurduğumu ve ardından takla attığımı düşünüyorum.

Hasarlar;

Sağ el üzerinde, dirsek ve dizlerde yaralar, boyunun sol arka kısmında kasa bağlı zedelenme, ön alt dişlerde kırık, ön üst dişlerde damak ile beraber yerinden ayrılarak 45 derece arkaya doğru yatma, üst dudak T şeklinde yarıldığı için dudak boyu dikişler, sinüs kemiğinde çatlak, burun üzerinde kırık(bundan emin değiller), yüzün sağ tarafında çarpma etkisiyle derin yaralar ve bonus olarak tüm vücutta kas kasılmaları mevcut.

Sadece pipet yardımıyla çorba, sulu meyve püresi ve su ile beslenebiliyorum.

Evet, ne yazık ki üzerimde hiç bir koruma mevcut değildi. Ancak full face kask takmadıkça normal kaskın benim durumumda hiç bir koruma sağlamayacağını düşünüyorum. Hatta kask ve şansıma ki o gün gözlüksüz olmamın benim daha az yaralanmama sebep olduğunu düşünüyorum.

Kısacası suratı bayağı bir dağıtmış durumdayım. Herkese dikkatli sürüşler, sağlıklı pedallamalar diliyorum.

soner kalaycıoğlu ve nazmi bilmez bunu beğendi.
  2. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçmiş olsun.

3. Emrah GÜLEZ

Emrah GÜLEZ Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Geçmiş olsun acil şifalar diliyorum.

4. Gün A.

Gün A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bununla geçmiş olsun, en kısa sürede sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle...

5. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Eyvah eyvah. Çok ciddi kazaymış. Geçmiş olsun.
    Bir ağır siklet boks şampiyonuyla 12 raunt döğüşsen ancak bu kadar hasar alırsın.

Murat Çömez in dediği gibi, çocuk bu, ne zaman ne yapacakları belli olmuyor ve her halukarda çarpan suçludur. Tekrar geçmiş olsun.

6. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Baya kötü kaza geçirmişsiniz.

7. Emre Tercuman

Emre Tercuman Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun

8. Yasin Yücel

Yasin Yücel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Durum haya vahim. Fakat sizin anlatimin şeklinizden haya metanetli gördüm.
    Umarım en kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

9. orcun oguzhan

orcun oguzhan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    geçmiş olsun

10. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    çok geçmiş olsun... umarın en kısa zamanda toparlarsınız kendinizi.. işin sevindirici yanı ise küçüğe bi'şey olmaması...

yalnız bu aralar bu sahil yolu kazalarını çok okur olduk... insanların yoğun olduğu yerlerde 30'lu hızların yüksek olduğunu düşünüyorum ve bisikletli arkadaşlar bu konuda yeterince titiz davranmıyor, tedbirsiz sürüşler yapıyor gibi geliyor bana...

11. İlbey Yağcı

İlbey Yağcı Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Geçmiş olsun..

Sırf bu yüzden sahil ve diğer parklardaki bisiklet parkurlarından korkar oldum ve artık girmemeye özen gösteriyorum. Başakşehir Sular Vadisinde de 2 km'lik bisiklet yolu olmasına rağmen malesef hiç rahat bir sürüş yapamıyoruz.

12. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kısa sürede sağlığına kavuşursun inşallah.

13. Sami G.

Sami G. Yeni Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun.Bir daha yaşamazsınız umarım.

14. berk d.

berk d. Yeni Üye

Seviye:
    Cok gecmis olsun, maalesef bisiklet kullanicisi etrafindaki tum yayalari ve araclari ayni anda kullanmak zorunda. Kucuk kizda da sorun olmayisi en buyuk mutluluk olsa gerek. Siz yinede isi sansa birakmayin kaskinizi ihmal etmeyin.

15. Ahmet AKÇA

Ahmet AKÇA Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aynı şekilde bende sahil yolundan çekinir oldum.Mümkün olduğunca girmemeye çalışıyorum.Bisiklet yolundan giden yayalar,çocuklar ve acemiler gerçekten oldukça tehlikeli ve de sinir bozucu.

16. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    geçmiş olsun sahil yolunda ki bisiklet yolunda ben de haftasonu kadıkoy fenerbahçe pendık gıdış dönüş yaptım yolun çoğunu sağ şeritten yaptım bisiklet yolu sahıl kenarında kı olsun yol kenarındakı bısıklet yolu olsun mangalcısıda atlıyor bır anda çoluğu çocuğu ailesi de 5 kışı yan yana yuruyenı de zil basmana rağmen umursamayanları da var bir anda koşarak bisiklet yoluna atlayanları da araba dan bır anda çıkanları da

o yuzden o bısıklet yolunda yarış yapar gıbı gıdenler bıraz daha dıkkatlı olmak zorundalar çok hızlı gıdecekler de bı zahmet yola çıksınlar bir suru yol bısıkletı yolun sağ şeridini kullanıyor...

ben neredeyse her çıktığımda çocuklara yada bısıklet yoluna bır anda fırlayan 18 yaşından kucuklere çarpan bir bisikletli ile karşılaşıyorum hayır yayalar da bilinç oluşmamış halen elini kolunu sallayarak 3 5 kişi yan yana inatla bisiklet yolunda yurumeye devam edenler var bir an bisiklet yoluna atlayanlar tamamen piyango hiç bklemediğiniz anda atlayabılıyorlar çimlerden koşup...

bu arada çok geçmiş olsun evet koruma hıç bir zaman tam koruma sağlamaz sonuçta kaportamız yok...

17. temahayati

temahayati Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun. Ben sahil şeridinde bisiklet yoluna yakın çocuk gördüğüm zaman hareket etsin veya etmesin direk hızımı düşürüyorum çünkü her an ne yapacakları gerçekten de belli olmuyor. Genellikle bisiklet yoluna çokta bağlı kalmıyorum. o an durum neyi gerektiriyorsa sağdan soldan bir şekilde benim için minimum risk oluşturacağını düşündüğüm yoldan devam ediyorum.

18. Ali Demir

Ali Demir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    cok buyuk gecmis olsun, Allah acil sifalar versin.

aslinda baya derin hasarlar almissiniz, ama buna ragmen kucuk kardesimizi dusunmeniz ne kadar iyi bir insan oldugunuzu gosterir.

insallah bundan sonra boyle uzuntu verici bir olay yasamazsiniz. acil sifalar dilerim.

19. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Sahil yolunda deniz tarafı çok daha riskli arkadaşlarında dediği gibi gereksiz yere çok hızlı giden bisikletçilerde mevcut şahsen ben ortalama 13km yi geçmiyorum sahilde acil durumda çok rahat güvenli durabilmek için.

20. Mehmet Yusuf Koçak

Mehmet Yusuf Koçak Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Yalnız bir konuya katılmıyorum yani katılmıyorum derken bence kask olsaydı eğer birinci darbeden sonra eminim ki takla attığınıza göre darbeyi soğurabilirdi tekrar geçmiş olsun acil şifalar diliyorum