Ucuz Karbon Gidon Alınır Mı ?

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
Ben de karbon sele borusunun titreşimi ne kadar azaltığını merak ediyorum. Değiştirmeye değer mi sizce?

Scudo

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@baykuş97, 2014 scott s10 bisikletin üzerinde gelen gidon 6061 alu idi, gidon boyu kısa olduğu için pro nun 7075 alu modeli gidonunu aldım ve değiştirdim. 6061 ile 7075 alu arasında bu kadar mı fark olur dedirten bir sonuçla karşılaştım. 6061 de parke zeminde ki titremeler 7075 de adeta kesildi. Kısaca bu iki aynı malzemede bile bu fark oluyorsa karbon da eminim ki çok daha iyi sonuç alınır. Yalnız ben açıkçası gidonda replika karbon kullanımına pek sıcak bakmıyorum, gidon riskli bir yer ve çürük malzeme sonucu oluşacak kazalar çok ciddi sonuçlara sebep olabilir. Gidonun vücudunuza saplanması bile olası bu gibi durumda. 7075 alu gidon iyi bir seçenek bana kalırsa.

• Beğen
Tepkiler: baykuş97

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.702
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Başka bir arkadaşım ise mtb bisikletine iki kere çakma gidon takmaya çalıştı. İkisinde de montaj sırasında gidonu çatlattı. Daha önce bunu kullanıp sürerken kıran arkadaşım tekrar aldı şimdi çakma gidon. Geçen test ettim. Bariz esniyordu zorlasam çok rahat çatlatabilirdim. Alacaksanız bari drop kismindan tutmayın.

Sonuç olarak hayatınızı riske atmaya değmez. Daha hafif olacak diye yada daha güzel görüntüsü var diye bu tarz ürünlere para vermeyin. Bisikletimde çakma karbon sadece suluk kafesleri. İşte onu güvenle kullanabilirsiniz :)

KBmotors

KBmotors bisiklet garajı..
Tepki
263
İsim
Barış YAVAŞ
Bisiklet
Pinarello
(link)

(link)

Bu tarz alüminyum gidon var mı acaba ? en azından çakma carbondan sağlam olur.

Tugaycinar

Üye
Tepki
34
İsim
Tugay çınar
Bisiklet
b'Twin
Replika gidon ve boğaz kullanılabilir bence ama sele borusunda sıkıntı çıkabiliyor. Tek parça olanlarına yönelin.