Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ucuz bisiklet tavsiyesi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında asdasd tarafından paylaşıldı.

1. asdasd

asdasd Yeni Üye

Seviye:
    Yazın akşam saatlerinde yokuşlu yollarda sürmek için 200ytl civarında bir bisiklet önerebilir misiniz? Foruma baktım ve tavsiye isteyenlerin çoğunluğu benim öğrenci bütçeme göre yüksek fiyatlı bisiklet önerisi istiyor. :)

Forumdaki birkaç günlük araştırmalarıma göre arka amartisörsüz, hafif, alüminyum kadrolu bisikletler iyi oluyormuş. Alüminyum kadrolular biraz pahalı gibi, mesela benim beğendiğim 280ytl ye salcano ng650 var fakat bu bile bana pahalı geliyor. Daha ucuz bisikletlerden önerebileceğiniz ne var? İkinci ellerden de 100ytl aşağısı olabilir aslında fakat onu da araştırmak lazım.

2. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    elimde 26", dağ bisikleti var. Corvette marka, Aluminyum gövdeli, aluminyum tekerlekli, kırmızı renk, 18 vites,

Kadıköy'deyim, 120 YTL'ye verebilirim...

metalci123 bunu beğendi.
  3. asdasd

asdasd Yeni Üye

Seviye:
    teşekkürler fakat hem ben şu an ankaradayım hem de öncelikli olarak ucuz sıfır bisiklet düşünüyorum

metalci123 bunu beğendi.
  4. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    hEM ucuz, hem sıfır, hem de 200 YTL civarı !

Başarılar dilerim...

lindemann bunu beğendi.
  5. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    corvette filan değil de(onlari marketlerden alabilirsiniz zaten söylediğiniz paralara) ikinci el bir kron xc500, sedona borla, ng650 düşürebilirseniz en ideali o olacaktir.

yoksa boşverin alın arka amortisörsüz(hatta o fiyata tercihen ön de sabit maşalı) ve gözünüze kestirdiğiniz bir bisikleti kullanın.

metalci123 bunu beğendi.
  6. welespit

welespit Yeni Üye

Seviye:
    salcano gibi bir marka düşüne bilirsiniz..

metalci123 bunu beğendi.
  7. asdasd

asdasd Yeni Üye

Seviye:
    uygun bir vakitte erdoğanlar bisiklete gitmeyi düşünüyorum, 200ytl verip kötü bisiklet alacağıma 280ytl ye salcano ng650 almam daha mantıklı olur, evden destek çıkarsa 400ytl ye 6 ay taksitli sedona borla da alabilirim.

Neyse dediklerinize göre erdoğanlar bisikletteki arkadaşlar baya yardımcı oluyorlarmış, artık onlara danışıp uygun bir bisiklet alabilirim

metalci123 bunu beğendi.
  8. enis57

enis57 Forum Demirbaşı

Seviye:
    sedonayı tercih et bence

metalci123 bunu beğendi.
  9. welespit

welespit Yeni Üye

Seviye:
    Borla alabiliyorsan al ..

metalci123 bunu beğendi.
  10. asdasd

asdasd Yeni Üye

Seviye:
    2.el bisan ihlas mountain-cat bisikleti arkadaş 55 ytl ye satıyor, geçen sene birçok parçasını falan yenilemiş ama arka tekerleğin akort ayarında bir sorun varmış. Alayım mı, bisiklete bakmaya gittiğimde nelere dikkat edeyim, bisikletin nerelerine bakayım?

Bir de bisikleti eğer ki alırsam yaklaşık 12km yol yaparak eve getirebilir miyim?(Arka tekerleğindeki sorunlu akortu da göz önünde tutarsanız sevinirim.)

metalci123 bunu beğendi.
  11. asdasd

asdasd Yeni Üye

Seviye:
    bu bisanı alırken nelere dikkat edeyim

12. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    bence hiç almaya kalkma 55 ytllik bisikleti,parçalarını bi öğren buraya bir yaz vites takımı frenler vites fren kolları falan filan.ama 6 ay taksitle borla alabilirim demişsin bence kesinlikle borla al.bak bende babama yalvardım yakardım aldırdım şimdi çok memnunum ve maaşımı ona vererek ödüyorum:)
    ama yok borla benim için zor derseniz de o zaman ng650 düşünebilirsiniz.
    ümit evulation da düşünebilirsiniz.geçen bu bisikletin 2008 modelini gördüm ve gerçekten beğendim.peşin olduğu zaman 240 ytl yapıyorlar.bence alüminyum,vitesleri revoshift-tourney tx 50-sis karışımı bir bisiklet içinn çook iyi bence,test de ettim çok da rahat elimle tarttım 16'dan fazla değildir herhalde daha da hafifletilebilir.yani kimse neden bu bisikleti önermiyor anlamadım.bende ümiti önermem genelde ama bence evulation 2008ler çok hoş:)

13. asdasd

asdasd Yeni Üye

Seviye:
  14. halp

halp Forum Demirbaşı

Seviye:
    borla al pişman olmazsın

15. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Alabiliyorsanız Borla alın.

Kötü bir bisiklet alıp size masraf çıkartacağına , iyi bir bisiklet alın (Sedona Borla) aynı fiyata gelsin bence... ;)

halp bunu beğendi.
  16. bikeandbike

bikeandbike Misafir

ben de borla derim

17. wortexxx

wortexxx Yeni Üye

arkadaşlar bende ucuz yollu bir bisiklet arıyorum foruma yeni üye oldum biraz mesajları inceledim faydalı bilgiler edindim :D yanlız bende malum yaz geldi ev-iş arası kullanmak için bisiklet bakıyorum

yaz sonu ankaraya gideceğim ve o yüzden elimden çıkarırken fazla zarar etmeyeceğim 100-200YTL arasında bisiklet bakıyorum tavsiyeleriniz nelerdir?

18. halp

halp Forum Demirbaşı

Seviye:
    100 200 Ytl Ye Heryerde Var Craas Ta 130 Ytl Ye Bİsİkletler Var Kampanyali Ama Alma KardeŞİm Bİrİktİr Parani Adam Gİbİ Bİr Bİsİklet Al Borla Tavsİye Ederİm

19. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    bizim bir arkadaşa frotilay doritos cipsten bir bisiklet çıkmıştı :) amörtisörsüz galiba onu satıyor olması lazım 150_200 ytl istediğini duymuştum isterseniz sizin için sorabilirim markası galiba WOLTRAN dı :D saygılar

20. asdasd

asdasd Yeni Üye

Seviye:
    yok hacım doritostan çıkan bisiklete falan gerek yok, almışken parasının hakkını versin istiyorum :)

benim şu düşüncem nasıl olur: ben bisikletin parçalarını toplasam. çok profosyonel olmadığımdan dolayı birçok parçayı ikinci elden, fazla önemli olmayan parçaları da ucuz birşeyler alsam nasıl olur? Mesela forumdan 100-150ytl lik kadro alsak, diğer parçaları da ikinci elden veya giriş seviyesindeki sıfır ürünlerden alsak toplam 150ytl falan tutar mı? Bisiklet toplamayı bilmediğim için araştırma yapamadım, toplama bisiklette almam gereken parçalar nedir onları da yazarsanız kendime uygun bir bisiklet toplayıp size gösterebilirim :)

Fikir nasıl?