Ucuz Aliexpress formaları alınmalı mı?

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
Tekstilci olarak konuya bakış açım şudur. Pamuklu giysiler dışındaki tişört gibi forma gibi ürünleri sakıncalı bulurum. Terleme esnasında vücutta gözenekler açılır teri atar bu esnada kansorojen maddeler içeren bir forma olduğu gibi vücüda karışır. İçeriğini bilmediğim maddelerden yapılmış bir giysiyi giymektense pamuklu bir tişört giyip terlemeyi tercih ederim. Bu tür formalar ne vaat ediyor bilemem ne tür kumaştan yapılmış, baskı boyası organik mi kansorojen mi içeriği nedir belli değil. Kanser olasılığı %1 bile olan giysiyi üzerime geçirmem.

Scudo

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Tecrübe edenleri gördükçe şu formalardan bir tanesini alıp denemek istiyorum. Tayt zaten kullanan birisi değilim, sele rahat olunca gerek kalmıyor tayta ;)

Bu arada bazı forma firmaları baskılar için nasıl İtalya'dan özel kanserojen olmayan boya kullandıklarından bahsetmiş. Misal Bknz:

2016Hot Cycling Jersey man's Short Sleeve Bicycle Cycling Clothing Bike Wear Shirts Outdoor Maillot Ropa Ciclismo Mtb
(link)
(from AliExpress Android)

Racmmer 2017 Cycling Jersey Mtb Bicycle Clothing Bike Wear Clothes Short Maillot Roupa Ropa De Ciclismo Hombre Verano #DX-10
(link)

Levin

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Lapierre
Ben bisiklet forması almadım. Ama EPL takımı Tottenham'ın formasını almıştım. Görünüş olarak son derece klas, neredeyse birebir yapmış adamlar. Ama hatıra forması gibi düşündüm ve bir iki kere giydim sadece, onun harici giymedim. Ben yine de Çin'den kılık kıyafet alınmaması gerektiğini düşünüyorum. 30-40 liradan sebep sağlığınızdan olmaya değmez. Naçizane görüşüm...

hayriünal

Daimi Üye
Tepki
447
İsim
hayri ünal
Bisiklet
Lapierre
@samet akkaya
@samet akkaya, rapha forma exuma Cekmekoy magazasinda var bir kac model. Belki Bahcekoy magazasinda da olabilir.Ben bir tane aldim iki hafta once.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ervin

Üye
Tepki
107
İsim
Ervin B
Bisiklet
Giant
@hakan aydın55 merhaba çantayı nereden aldınız paylaşırmısınız çok şık duruyor

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende pompa siparişi vermistim aliexpressden 18 gun sonra geldi. Kullandim gayet saglam kaliteli birsey tavsiye ederim. Ben alırken 34tl idi zam gelmis
Link:
Wheel up 2017 yeni varış taşınabilir pompa ultra-hafif bisiklet pompası hortum Ile Basınç Göstergesi 120 Psi Yüksek Basınç Bisiklet Ile pompa
(link)

Dosyalar

masumane

Üye
Tepki
52
İsim
Emre
Bisiklet
Giant
Ali Express ten 2 tane formam var üst forma ve bibli tayt seti biri tinkoff saxo bank diğeri cube şu ana kadar memnunum. Bir sıkıntısını görmedim.

Tepki
2
Selam arkadaşlar bu ürünü aldım bisiklete taktım gösterge paneli çalışıyor fakat hızı göstermiyor neden olabilirseniz yardımcı olursanız sevinirim.
teşekkürler (link)

avare

Aktif Üye
Tepki
127
Bisiklet
Salcano
Ben arkadaşlarıma ve kendime aldım. Teri dışarı atımında sıkıntı yok ama Farklı beden ölçülerinde olmasına rağmen hepsinin yakası iki boyun geçecek kadar bol. Tamam abarttım birbuçuk boyun :) bol işte. Yıkamalarda üzerindeki baskıda sorun olmadı. Salma da yok.

• Beğen
Tepkiler: Ervin
Tepki
34
Kanser boya olayı aklıma takıldı ama ortalama bir tayt-forma kombini 400-500 lira arası ülkemizde. Kararsız kaldım.

Ervin

Üye
Tepki
107
İsim
Ervin B
Bisiklet
Giant
@Ferhat Aksakal valla ben kulanıyorum yazlık almıştım şimdide kışlık siparişi verdim exuma mağzasında tayt sordum mavic marka askılı olandan 950 TL çektiler

@Levin 30 40 TL iyi güzelde almanya fransa amerika japonya gibi ülkelerden alışveriş yapıyor insanlar kansorojen olsa bu adamlar alırmı sizce...?

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
kanserojen etki sadece formalarda yok. tv, telefon, bilgisayar tablet vb. ürünlere de bu kadar dikkat edelim ;) bayadır kullanıyorum renk atması vb. bir problemle karşılaşmadım.

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Aslında plastik iplik kullanan (polyester, elastan vs.) hiçbir kıyafet kullanmamamız gerekiyor. Çünkü bunlar belirli bir kullanım sonrasında küçük parçacıklı olmasından dolayı derimizdeki gözeneklerden içeri girebiliyor...

Gerisini siz düşünün artık da neyse.

Ama bir fastfood hamburger yiyerek bunun kac katı daha zarar veriyoruz zaten. :)

Tepki
60
İsim
Oktay AKGÜL
Bisiklet
Cannondale
@bisikletebin peki günlük hayatınızda giydiğiniz kıyafetlerin kanserojen olup olamdıgını nereden anlıyorsunuz yada yediğiniz domateslerdeki kanserojen ilaçların olup olmadıgını yanı yediğimiz herşey organik değil radyasyon yayan cıhazlardan kaçınıyoruz fakat radyason heryerde tv bilgisayar wifi modemler telefonlar zatne vücudumuza zarar veriliyor teknoloji gelişiyor insan ömrü ortalama 60 yıl ha kanserdön ölmüşüm ha araba çarpmış kaliteli formalar takım halinade en az 700 lira fiyat çekiyorlar e ben bunu alırsam zaten kanser olurum ki ben öğrenci bisikletçiyim :) bisikletim tiagra set ben 3 forma parasına bisikletimi almışım nasıl gidip poc takım forma alırım alamam :)

bu arada egzumanın sitesinde etkinlik forması diye bir forması var 50 tl orjinal egzuma alınabilir :) faydalansın arkadaşlar

burcinhan

Forum Demirbaşı
Tepki
1.373
İsim
Burçinhan Doğan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben yazlık ve kışlık iki takım aldım. Kışlık çok kaliteli çıkarken yazlık tam bir fiyaskoydu. Biraz şans işi..

• Beğen
Tepkiler: PistonBacak

Kaptancan

Üye
Tepki
35
İsim
Can Bayrakdar
Bisiklet
b'Twin
@burcinhan hocam kışlığın linkini verebilir misiniz? Bana da lazım bu aralar