Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uçlu kalem önerisi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mesut Dursun tarafından paylaşıldı.

1. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir uclu kalem arıyorum.Artık sürekli uclu kalem almaktan bıktım, zira sürekli ya orta kasa çatlıyor yada ucu yamuluyor veyahut çalınıyor:boese157: bunun için siz değerli BF üyelerinin bilgi ve birikimlerinizden yararlanmak için bu konuyu açtım.Kullandığınız beğendiğiniz ve önerdiğiniz kalemler varsa lütfen bizimle paylaşın...Bunun yanında birde 10 puan üzerinden

fiyat/Performan:

Kalite :

Teknik Özellikler:

yönünden bizi aydınlatırsanız gerçekten çok mutlu olurum...

NOT:Yorum yapan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

NOT 2:İnternette bi arama yaptım ama çok işe yarar bilgiler bulamadım...Bunun için güvendiğim tek forum olan BF foruma bu konuyu açıyorum...

2. berkay iriyarı

berkay iriyarı Kıdemli Üye

Seviye:
    valla mesut abi ben öğrenciyim çoook kalem kullandım rotring paper mate diye kalem var o güzel 10 tl den az bir fiyatı var malzeme güzel 0.5 0.7 seçenekleri var dahası var mı bilmiyorum perfonmansı güzel çünkü babam yıllardır kullanıyor babam muhasebe işiyle uğraşıyor yani kalem çok kullanıyor not falan tutarken yani rotring paper mate modeli güzel sağlam fiyatı iyi dayanıklı ben kırmak istedim kıramadım uçundaki demirle herşeyi deldim yamulma kırılma falan yok benim tavsiyem bu başka yorumlara da bak :)

3. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aynı rotring kalemden bende kullanıyorum. Ne sınavlara beraber girdik onunla :). Gayet memnunum. Bu kalemi alacaksan dikkatli olman gereken bir konu var. Kalemi sert zemine elinden geldiğince düşürmemeye dikkat et. Yoksa birleşme noktasından çatlıyorlar. Seçim senin yinede..

4. berkay iriyarı

Seviye:
    r321 kardeş ben kalemi sınıfta 10000 defa yere düşürdüm tık yok çizilmedi bile :) orjinal almaya dikkat edin orjinal bandrolü oluyor

5. GokmenOzyurt

GokmenOzyurt Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    faber castell en soldaki kalem çok iyi tam 1 senedir kullanıyorum
    çalınmaması içinde cebimde taşıyorum :)
    çok iyi oluyor istediğim zaman çıkartıyorum istediğim zaman koyuyorum
    silgi de aynı şekilde cebimde :)

6. Sercan Sözer

Sercan Sözer Forum Demirbaşı

Adı:
    Sercan S.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim kalemim farklı ama yöntem aynı.

7. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Berkay kardeş, kalem alırken orijinalden asla şaşmam. Benim bir kaç kez bu gibi sebeplerle rotringim de sorun oldu. Ama yine orijinal rotring kullanan başka arkadaşlarımda gördüm bu durumu. Çok sık oluyor. Tam birleşme yerinden çatlıyor ve kalemin uç kısmı vidalı gibi olan yeri tutmaz oluyor.. Neyse daha yazmak isterdim sabah 7 de uzun bir tura çıkacağım :) Yatmam gerek.. İyi geceler.. :)

8. berkay iriyarı

Seviye:
    iyi geceler kardeşim olabilir sana bişey demiyorum her türlü malzeme bozulabilir ama bende hiç olmadı tuırda sana kolay gelsin bol pedallamalar :)

9. GokmenOzyurt

GokmenOzyurt Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    herşey kullanma ile alakalı hor kullanırsan tabi sorun yaşarsın
    rotringlerdeki sorun kalemin kafasının sürekli yalama olması
    birçok arkadaşım yapıştırıyor :)

10. berkay iriyarı

Seviye:
    evet o sorun var arkadaşlarımda da oldu ya ben çok iyi kullanıyorum yada aldığım kalem fabrika çıkışı özel (tek... hani olur ya fabrika bir tane özel üretir kime gelirse işte 10.000tl gibi ) :):D:D:)

11. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    mesut, faber castell grip plus iyidir. 3 yıldır kullanıyorum. bordo rengini. rotring yere düşünce ucu eziliyor. grip plus kalın olduğu için çok ergonomik.bağımlılık yapıyor. denemeni tavsiye ederim .

12. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Piyasada bulunan uçlu kalemlerin çoğu pek fazla kullanmaya gelmez. 10. sınıfta teknik çizim dersinde hep çizim kalemi kullanırdık. Çizim kaleminin ucundaki metal boru biraz daha dışarıdadır. Ayrıca o metal boru asla geri girmez. Ön kapakta boşluk yoktur bu yüzden bastırınca yamulup kırılma yapmaz.

Zaten ucu kıranda bu. Kalem ucunda boşluk olursa uç kırılıyor. Elinle kalemin ucunu hafif ittirdiğinde kırılmıyorsa güvenilebilir.

Rotring in bütün çıtçıtlı modelleri çizim kalemidir. 0,3 ucu bile kırmıyor. Ayrıca Pentel de iyidir fakat o kaleme hiç sahip olamadım çok pahalıydı. Faber Castell ise yılların tecrübesi, gözü kapalı alınabilir ama son zamanlarda çok fazla taklit çıktığı için dikkat etmek lazım. Kaliteli mal asla ucuz olmaz ;)

Faber Castell TK-Fine Vario Lux
    Arkadaşımda vardı 1 kez bile kırıldığını görmedim, çok dayanıklı ve güvenilirdir. Üstünde kattığın uca göre gösterge var. Hem çizim için hemde günlük kullanım için kullanılacak uzun ömürlü bir kalem. Çoğu yerde rahatlıkla bulabilirsin, 20tl gibi fiyatı var. Kalemi eline aldığında zaten kalem kendini belli edecek ;)

Mustafa ÖZKARA ve Abdullah Hakkı bunu beğendi.
  13. Erkin B. KAYA

Erkin B. KAYA Forum Demirbaşı

Seviye:
    Eğer diyorsan param var bir kere alıp bir daha almak istemiyorum; o zaman,

Cross Klasik Century kalem alıcaksın hem ömür boyu garantisi var,hem çizilmez parlak krom gövdesi var...
    Fiyat olarakta 60 TL

Çok param yok diyorsanda Faber-Castell Tk-fıne Varıo Lux alabilirsin hem 15 TL fiyatı var hemde 2-3 sene rahat kullanırsın. ;)

14. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu kalemi kullanan varmı acaba?Varsa nasıl bir kalem?

15. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    İşte ben bu kalemi diyorum bende bundan var. 1 yıldan fazla oldu alalı. Gayet de güzel kullanıyorum..

16. Mesut Dursun

Mesut Dursun Kıdemli Üye

Seviye:
    Nasıl kullanılıyor tanıtım yazısında 3 kalem diyor, peki kullanışlı bir aletmi.Birde mesela kırmızı tükenmezden uçlu kaleme geçeceksin bir yeremi basıyorsun yoksa başka bir teknolojimi var...

17. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Kusura bakma benimkinin aynısı sandım. Bu daha donanımlıymış. Şekil oalrak aynı benimkinden ama. Benimki bunun sade versiyonu..

18. Burak Sakarya

Burak Sakarya Üye

Seviye:
    carrefour da kendi malları olan kalemler var, tavsiye ederim japon malı hem şık hem uygun hem de işini görür ;)

19. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    bende faber castell in üçgen kalemlerinden var. adını bilmiyorum. 4 yıldır kullandığımı geçen sene kaybettim. aynısından gene aldım. normalde kalemi çok sıkı tuttuğumdan belli bi süre sonra tırnaklarımın dipleri çok fena ağrırdı. fakat bunun şekli tam parmaklarımı kavrıyor ve çok fazla baskı olmuyor. çok kaliteli ve güzel bi kalem bence. 15 tl gibi bi fiyatı var.

20. İlker Özdemir

İlker Özdemir Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben carrefourdan aldığım kalemi 2 senedir kullanıyorum ilk aldığım bir arkadaşın çekiştirmesi nedeniyle kırılmıştı tekrar aldım bir tane ve hala kullanıyorum geçen gün yola düştü ben fark ettiğimde hemen geri döndüm park ederken bir araba üstünden geçti sanırım tekerin kenarıyla biraz çatlamış olsada şu an için sorun yok eski kalemi atmamnın faydaları:D
    Kalem bıc marka sının a1 modelinin jelli olmayanı fiyatı 5-6 tl di sanırım:D