Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Üçkuyular - Çeşmealtı Yolu

Konu, 'Ege Bölgesi' kısmında erdo aydın tarafından paylaşıldı.

1. erdo aydın

erdo aydın Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba.
    Hem forumda, hemde bisiklet dünyasında yeniyim. Eşimle beraber henüz yeni atıldık bu maceraya. Yani pek bilgim yok bu konularda. Eşimin bisikleti Carraro 503 Met , benim ise Bianchi Toledo. Çok fikir sahibi olmadığımız için güvendiğimiz bir satıcının tavsiyesi üzerine aldık bisikletlerimizi.
    Şu sıralar şehiriçinde kısa turlarla kullanıyoruz.
    Benim sormak istediğim birşey var. Araba vasıtasıyla sürekli çevreyolunu kullandığımız için üçkuyular - çeşmealtı normal yolunun durumunu pek bilmiyoruz. Acaba o yolu kullananlar biraz fikir verebilir mi.? Bisiklet için güvenlimi ve zorluk seviyesi ne düzeyde. Yeni olduğumuz için bilinçsiz olarak çıkmayı istemedik.
    Tavsiye ve fikirleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim. Umarım uzun soluklu paylaşımlarda bulunuruz. İyi günler.

2. timurdigital

timurdigital Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    öncelikle hoşgeldiniz,
    ben Bornova da oturuyorum,gerçi bizi bayraklı'ya bağladılar ya neyse orası uzun hikaye.
    Oturduğum yerden, Urla-Zeytinalanı'na bisikletim ile çok sık gelip gidiyorum.
    Naçizane bir kaç cümle söylemek istiyorum,
    Üçkuyular vapur iskelesinden otabanın hemen kenarındaki yani tel örgünün hemen yanındaki Bahçelerarası yolunu kullanırsanız,Narlıdere viyadüklerinin oraya kadar trafiğe takılmadan gidersiniz.yol hem tehna,hem de trafik ışığı yok.sadece Güzelbahçe de biraz sıkışıklık olur.yol düz,karşınızdan rüzgar esebilir.Güzelbahçe bitimi,Urla başlangıcında yol dört şerit oluyor, rahat rahat fakat burada da yol mıcırlı.Zeytinalanı sapağından sonra yaklaşık bir yıldır Çeşmealtına gitmedim,yol şuan ne durumda bilmiyorum.sağdan tek sıra halinde giderseniz zorlanacağınızı zannetmem.
    Bisiklet dünyasında yeniyim demişiniz,eğer km. olarak başarırım, giderim, kondisyonumuz var diyorsanız google earth dan mesafeyi ölçüp ona göre hareket edin.
    gidiş istikametinde karşınızdan rüzgar eserse şaşırmayın,dönüşte aynı rüzgar arkadan esecek diye güvenmeyin, herşey olabilir,yani yine karşıdan eserse hiç ama hiç şaşırmayın.
    saygılar,umarım sizinle yolda karşılaşırız.

erdo aydın bunu beğendi.
  3. erdo aydın

erdo aydın Yeni Üye

Seviye:
    Erken bir saatte yol almaya başlarsak sanırım kısa molalarla gidip gelebiliriz. Artık uzun mesafelere bir şekilde başlamamız gerekiyor.
    Çok teşekkürler görüşleriniz için. Umarım karşılaşmak mümkün olur :)

4. Can KAYATÜRK

Can KAYATÜRK Üye

Seviye:
    konuyla ilgili pek bir bilgim yok ama benim kullandığım işe yarar harita sitesi kendinize rota çıkarabilirsiniz :) http://www.bikemap.net/

erdo aydın bunu beğendi.
  5. başar akten

başar akten Kıdemli Üye

Seviye:
    karşıyaka tarafına da bekleriz :)
    isterseniz feribotla bostanlıya geçip ordan bisiklet yoluyla sasalı turu yapabilirsiniz, ya da daha uzun mesafe istiyoruz derseniz üçkuyulardan sasalıya kadar devam edebilirsiniz.
    bostanlıdan itibaren ayrılmış bir bisiklet yolu olduğu için (her ne kadar bazen yayalar işgal ediyor da olsa) daha rahat ve güvenli şekilde pedallayabilirsiniz ;)

erdo aydın bunu beğendi.
  6. erdo aydın

erdo aydın Yeni Üye

Seviye:
    @ Can KAYATÜRK , çok teşekkürler. harita oldukça işimize yarayacak fikir verme açısından.

@ başar akten , üstad aslında çıkacağımız ilk rotalardan birisi de sasalı. Söylemiş olduğun gibi feribot vasıtasıyla gelmeyi düşünüyorduk. Hiç belli olmaz, belki de bu haftasonu o rotayı takip edebiliriz :)

başar akten bunu beğendi.
  7. Can KAYATÜRK

Can KAYATÜRK Üye

Seviye:

rica ederim araştırırsanız daha kapsamlı harita siteleri bulabilirsiniz bi tane biliyordum ama aklıma gelmiyor şimdi eğim falanda gösteriyordu

erdo aydın bunu beğendi.
  8. başar akten

başar akten Kıdemli Üye

Seviye:
    belki de yolda karşılaşırız ;)
    keyifli sürüşler :)

erdo aydın bunu beğendi.