Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

UCI MTB World Cup XCO 1: Dalby Forest

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında d.berkay tarafından paylaşıldı.

  1. d.berkay

    d.berkay Onursal Üye

    Kayıt:
    2 Ekim 2006
    Mesajlar:
    3.886
    Beğeniler:
    3.203
    Şehir:
    Ankara
    Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Shimano sponsorluğundaki 2010 XCO Dünya Kupası Sezonu 25 Nisan'da ki Dalby Forest yarışında Nino Shurter'in zaferi ile başladı..

    [​IMG]

    Bu yarış önceden Nino Schurter'in Julien Absalon'u son düzlükteki sprint ile geçtiği yarışı anımsattı ve benzer bir tablo ile sonuçlandı..
    Nino Schurter'in 1:54:52'lik derece ile bitirdiği yarışta Julien Absalon bir teker mesafesinden kısa bir fark ile ikinci olurken, genç yarışçı Burry Stander, öndeki ikilinin yaklaşık 14 sn gerisinden gelerek 3. oldu..

    [​IMG]

    Erkeklerin 6 turluk (43km) yarışı çok hızlı bir şekilde start aldı. Start loop (boş tur) 'dan hemen sonra önde 8 kişilik bir grup oluştu, en önde ise Ralph Näf ve Julien Absalon, Schurter ile diğer sporcuların takibi altındalardı..
    4. Tur ile beraber ön grupta sadece Schurter, Absalon ve Stander kaldılar. Son tur ile beraber Julien Absalon yükselen bir tempo ile liderliği eline geçirdi. Ancak Olimpiyat şampiyonun bu en iyi ataklarına rağmen Nino Schurter'in bitişteki inanılmaz sprinti ile ikincilikle yetinmek zorunda kaldı..
    Bitişten hemen sonra Nino Schurter mutlulğunu gizleyemiyordu :) Daha sonraki yorumunda; " Son iki turda pek iyi hissetmiyordum, hatta kazanacağımı düşünemiyordum bile. Ama sonuç beklediğimden güzel oldu.Her ne kadar imkansız olduğunu düşünsem de bir kez daha Absalon'u yenebildim. Bu inanılmaz bir başarı, Dünya Kupasını kazanıp liderlik formasını giymek gerçekten çok özel bir şey.. Buraya geldiğimde iyi olmayı umuyordum ancak çok güçlü bir mücadele vardı ve sadece podyumda yer almayı hesaplıyordum. "

    Yarış Fotoğraflarına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.. ;)
    http://www.flickr.com/photos/britishcycling/sets/72157623934382628/show/

    Genel Sonuçlar:
    1 SCHURTER Nino ( SUI19860513 ) SSR 01:54:52
    2 ABSALON Julien ( FRA19800816 ) ORB +00:01
    3 STANDER Burry ( RSA19870916 ) SFR +00:14
    4 KULHAVY Jaroslav ( CZE19850108 ) RBS +00:28
    5 NAEF Ralph ( SUI19800510 ) MMB +00:41
    6 FUMIC Manuel ( GER19820330 ) CFR +00:52
    7 RUZAFA CUETO Ruben ( ESP19840909 ) ORB +00:55
    8 FLÜCKIGER Lukas ( SUI19840131 ) TRK +01:19
    9 HERMIDA RAMOS José Antonio ( ESP19780824 ) MMB +01:37
    10 FONTANA Marco Aurelio ( ITA19841012 ) CFR +01:45
    11 ALVAREZ GUTIERREZ Ivan ( ESP19811218 ) GIT +01:54
    12 VOGEL Florian ( SUI19820218 ) SSR +02:17
    13 FLÜCKIGER Mathias * ( SUI19880927 ) TRK +02:32
    14 MANTECON GUTIERREZ Sergio ( ESP19840925 ) TRL +02:42
    15 TEMPIER Stéphane ( FRA19860305 ) TXB +02:48
    16 SOUKUP Christoph ( AUT19801011 ) MBT +02:54
    17 VAN HOUTS Rudi ( NED19840116 ) MMB +03:03
    18 LEJARRETA ERRASTI Inaki ( ESP19830901 ) ORB +03:24
    19 WELLS Todd ( USA19751225 ) SFR +03:49
    20 PAULISSEN Roel ( BEL19760427 ) CFR +03:53
    21 LINDGREN Emil ( SWE19850504 ) RGO +04:18
    22 KONWA Marek * ( POL19900311 ) ADV +04:23
    23 SAUSER Christoph ( SUI19760413 ) SFR +04:25
    24 KURSCHAT Wolfram ( GER19750517 ) TER +04:32
    25 SKARNITZL Jan ( CZE19860711 ) --- +04:45
    26 VUILLERMOZ Alexis * ( FRA19880601 ) LPI +05:04
    27 BAILLY MAITRE François ( FRA19851019 ) SCO +05:06
    28 KABUSH Geoff ( CAN19770414 ) TMR +05:28
    29 COLOMA NICOLAS Carlos ( ESP19810928 ) MSC +05:29
    30 SCHULTZ Samuel ( USA19851211 ) SGF +05:43
    31 MAROTTE Maxime ( FRA19861205 ) BHS +06:03
    32 KASS Jochen ( GER19810505 ) MMB +06:30
    33 LONGO Tony ( ITA19840911 ) --- +06:37
    34 ZANDSTRA Derek ( CAN19841019 ) --- +06:44
    35 MENNEN Robert ( GER19850405 ) --- +07:04
    36 FANGER Martin * ( SUI19880328 ) GST +07:04
    37 BECKINGSALE Oliver ( GBR19760607 ) GFT +07:06
    38 GIGER Fabian ( SUI19870718 ) RGO +07:16
    39 HORGAN-KOBELSKI Jeremy ( USA19780811 ) SGF +07:25
    40 FRUET Martino ( ITA19770721 ) --- +07:38
    41 MOORLAG Henk Jaap * ( NED19900508 ) RGO +07:45
    42 PLANTET Pierre-Geoffroy ( FRA19841023 ) TNC +07:49
    43 PIETERSMA Jelmer ( NED19820515 ) TBR +07:50
    44 COMINELLI Cristian * ( ITA19880522 ) TXB +07:53
    45 LAMASTRA Giuseppe ( ITA19841205 ) FRW +07:57
    46 COLOM Marc ( FRA19860622 ) --- +08:01
    47 GALLATI Patrik * ( SUI19880401 ) SSR +08:05
    48 ULMAN Matous ( CZE19840605 ) SHS +08:07
    49 METZLER Hannes ( AUT19770520 ) MGT +08:14
    50 KILLEEN Liam ( GBR19820412 ) --- +08:18
    51 BRZOZKA Piotr * ( POL19891014 ) JBG +08:19
    52 PETERS Bas ( NED19760514 ) TMC +08:34
    53 MARKT Karl ( AUT19800308 ) FOX +08:35
    54 GALINSKI Marek ( POL19740801 ) JBG +08:36
    55 CARABIN Sebastien * ( BEL19890328 ) LVT +08:37
    56 YAMAMOTO Kohei ( JPN19850820 ) --- +08:42
    57 MCCONNELL Daniel ( AUS19850809 ) TRQ +08:57
    58 RAVANEL Cédric ( FRA19781126 ) LPI +09:07
    59 BAUER Markus * ( GER19890824 ) --- +09:20
    60 LUTTENBERG Irjan * ( NED19881209 ) TBR +09:44
    61 TIBERI Andrea ( ITA19851115 ) SSP +09:55
    62 ROHRBACH Nicola ( SUI19860820 ) --- +10:00
    63 VINIT Guillaume ( FRA19870705 ) BHS +10:04
    64 HOCHENWARTER Uwe ( AUT19861124 ) MGT +10:06
    65 KAUFMANN Lukas ( SUI19870703 ) TBR +10:08
    66 LITSCHER Thomas * ( SUI19890514 ) MIG +10:21
    67 WUBBEN Niels * ( NED19880220 ) TMC +10:27
    68 CATTANEO Johnny ( ITA19810519 ) --- +10:42
    69 NORRIS Lachlan ( AUS19870121 ) --- +10:50
    70 VERMEULEN Nicolas ( BEL19840413 ) LVT +10:54
    71 ROSA Diego * ( ITA19890327 ) GIT +10:58
    72 SPESNY Milan ( CZE19770322 ) SHS +11:04
    73 EYRING Andy * ( GER19890405 ) --- +11:05
    74 HOVDENES Anders ( NOR19870911 ) TUB +11:09
    75 WATSON Andrew ( CAN19830530 ) --- +11:15
    76 VAN DER PLOEG Paul * ( AUS19891109 ) FOX +11:28
    77 ZOLI Yader ( ITA19751001 ) SSP +11:34
    78 MEYER Pascal * ( SUI19880216 ) MIG +11:40
    79 FLETCHER David * ( GBR19890227 ) --- +11:40
    80 CANAL Fabien * ( FRA19890404 ) KEO +12:10
    81 SCHEIBER Simon * ( AUT19881002 ) FOX +12:13
    82 BRZOZKA Adrian ( POL19870709 ) JBG +12:21
    83 GROEN Erik * ( NED19900108 ) RGO +12:29
    84 MARX Torsten ( GER19760625 ) --- +12:34
    85 BUCHI Benjamin * ( SUI19890406 ) --- +12:50
    86 NIELSEN Klaus ( DEN19800108 ) --- +13:01
    87 DARVELL Magnus ( SWE19820602 ) --- +13:14
    88 VAN HOOVELS Kevin ( BEL19850731 ) LVT +13:15
    89 OSICKI Kornel * ( POL19890316 ) JBG +13:18
    90 NILSSON Mattias * ( SWE19890204 ) --- +13:35
    91 BUNDI Silvio ( SUI19780613 ) --- +13:42
    92 STRECKER Fabian * ( GER19900416 ) --- +13:43
    93 HYNEK Kristian ( CZE19800519 ) SHS +13:44
    94 REIS Manfred * ( GER19900710 ) FOX +13:46
    95 HUGUENIN Jérémy * ( SUI19890121 ) GST +13:54
    96 FLESCHHUT Marcel * ( GER19900601 ) --- +14:06
    97 WEBER Balz ( SUI19810120 ) --- +14:08
    98 LEMMERS Tim * ( NED19890602 ) RGO +14:11
    99 GAMBINO Alessandro ( ITA19840719 ) GTR +14:15
    100 GOVAERTS Dries * ( BEL19880304 ) SAE +14:25
    101 HADLEY Matthew ( CAN19830407 ) --- +14:32
    102 TANN Rene ( GER19850808 ) --- +14:36
    103 LOOSER Konny * ( SUI19890306 ) --- +14:37
    104 WENGELIN Mattias * ( SWE19880202 ) TFI +14:52
    105 JUBBEGA Jelmer * ( NED19880704 ) RGO +14:56
    106 BRODERICK Michael ( USA19731223 ) --- +14:59
    107 OLDHAM Paul ( GBR19770905 ) --- +15:02
    108 CINK Ondrej * ( CZE19901207 ) MBT +15:04
    109 LEBRETON Pierre ( FRA19781206 ) BHS +15:04
    110 SZRAUCNER Sebastian ( GER19870120 ) --- +15:13
    111 MARINHEIRO Ricardo Paulo Reis * ( POR19911105 ) TXB +15:21
    112 FERREIRA Tiago Jorge Oliveira * ( POR19881207 ) --- +15:25
    113 HUDECEK Jiri ( CZE19860519 ) --- +15:31
    114 CIA APEZTEGUIA Patxi ( ESP19780909 ) MSC +15:43
    115 STIRNEMANN Matthias * ( SUI19911108 ) --- +15:47
    116 NEPUSTIL Matej * ( CZE19900606 ) MBT +16:09
    117 MASSAER Joris ( BEL19820315 ) GSD +16:11
    118 GEHBAUER Robert ( AUT19870717 ) --- +16:31
    119 SCHÄTZING Marco ( GER19841211 ) TFI +16:40
    120 DISCH Severin * ( SUI19880205 ) GST +16:52
    121 MALETZ Christopher ( GER19840404 ) --- +17:57
    122 MAGNUSEK Jakub * ( CZE19900509 ) SHS +18:08
    123 BETREMIEUX Freddy * ( FRA19880102 ) --- +18:35
    124 CASAGRANDE Michele ( ITA19841004 ) ADV +19:22
    125 JEANTET Nicolas * ( ITA19890708 ) ISD +19:37
    126 MINEUR Laurent * ( BEL19890309 ) --- -1LAP
    127 EYMANN Daniel * ( SUI19890708 ) TRT -1LAP
    128 GEHBAUER Alexander * ( AUT19900424 ) --- -1LAP
    129 KRENN Wolfgang ( AUT19860827 ) MGT -1LAP
    130 ARNOLD Marco * ( SUI19880112 ) GST -1LAP
    131 DUNFORD Tim ( GBR19781019 ) TRQ -1LAP
    132 BATCHELOR Sebastian * ( GBR19900630 ) LEE -1LAP
    133 THIE Florian * ( SUI19890620 ) --- -1LAP
    134 LAPEYRIE Thomas * ( FRA19900411 ) SCO -1LAP
    135 DE BACKER Jonas * ( BEL19901004 ) SAE -1LAP
    136 BLAIR Andrew ( AUS19790609 ) TRQ -1LAP
    137 HENDERSON Dave ( GBR19830426 ) --- -1LAP
    138 THOMAS Ben * ( GBR19880804 ) TRQ -1LAP
    139 FREIBURGHAUS Sepp ( SUI19870203 ) TRT -2LAP
    140 ROELOFS Robin * ( NED19910107 ) STS -2LAP
    141 CANNING Cody * ( CAN19880629 ) --- -2LAP
    142 GERNEZ AURENGE Amaury * ( FRA19890118 ) KEO -2LAP
    143 PEKATCH Dror ( ISR19810515 ) SGF -2LAP
    144 WHENMAN Billy Joe * ( GBR19890411 ) --- -2LAP
    145 VANGENECHTEN Rob * ( BEL19880919 ) SAE -2LAP
    146 ANDREWS Chris ( GBR19850130 ) --- -2LAP
    147 FRISBY Travis * ( AUS19890228 ) --- -2LAP
    148 FELLE Richard ( IRL19860414 ) --- -3LAP
    149 HOSSAY Pascal ( BEL19870419 ) GSD -3LAP
    150 CLARK Allan ( GBR19840815 ) --- -4LAP

    2010 UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupasının bir dahaki ayağı ünlü Houffalize'de.. Bakalım orda bizi nasıl bir yarış bekliyor olacak :)

    Kaynak: http://new.britishcycling.org.uk
    Düzenleme ve çeviri bana ait :):rolleyes:
     
  2. temucin90

    temucin90 Onursal Üye

    Kayıt:
    27 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    2.821
    Beğeniler:
    2.645
    Şehir:
    İstanbul Bahçelievler
    Seviye:
    canlı internetten izledim çok güzel bir yarıştı. daha öncesinde bayanların yarışı vardı o da güzel geçti çekişmeliydi.

    geçensene alanyadaki scott takımındakiler 48-49 olmuşlar demekki gelişme gösteriyorlar ;)
     
  3. mustea7

    mustea7 Forum Bağımlısı

    Kayıt:
    24 Haziran 2007
    Mesajlar:
    981
    Beğeniler:
    381
    Şehir:
    ankara
    Seviye:
    bizden kimse gitmemiş mi :(
     
  4. temucin90

    temucin90 Onursal Üye

    Kayıt:
    27 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    2.821
    Beğeniler:
    2.645
    Şehir:
    İstanbul Bahçelievler
    Seviye:
    bizimkiler en zor parkurlara gider musti :cool:
     
  5. beyazıt akan

    beyazıt akan Üye

    Kayıt:
    5 Mayıs 2009
    Mesajlar:
    75
    Beğeniler:
    75
    Şehir:
    alanya
    Seviye:
    d.berkay ve taner-ince bunu beğendi.
  6. Fatih Özgenlik

    Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

    Kayıt:
    5 Ekim 2006
    Mesajlar:
    822
    Beğeniler:
    440
    Şehir:
    Bursa
    Seviye:
    bilgiler için çok teşekkürler... freecasterdan izliyordum geçen sene ama şifre istedi bu sefer. nerden izleyebiliriz yarışları başka??
     
  7. d.berkay

    d.berkay Onursal Üye

    Kayıt:
    2 Ekim 2006
    Mesajlar:
    3.886
    Beğeniler:
    3.203
    Şehir:
    Ankara
    Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Evet freecaster.tv artık şifre istiyor. Facebook'ta Nino Schurter'in kişisel sayfasında vardı link.. Ben ordan izledim birazını..
     
  8. gurol

    gurol Onursal Üye

    Kayıt:
    15 Eylül 2004
    Mesajlar:
    1.744
    Beğeniler:
    3.119
    Şehir:
    Kapadokya
    Seviye:
    Fatih Özgenlik, reha genç ve d.berkay bunu beğendi.
  9. d.berkay

    d.berkay Onursal Üye

    Kayıt:
    2 Ekim 2006
    Mesajlar:
    3.886
    Beğeniler:
    3.203
    Şehir:
    Ankara
    Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Fatih Özgenlik ve reha genç bunu beğendi.