Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

UCI MTB World Cup 2015: Val di Sole, Italy

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında Onur Ali İmren tarafından paylaşıldı.

1. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  2. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Nino SCHURTER kazanmış. Seviyorum bu kısa boylu adamı ya. Hareketleri falan çok sempatik.
    İkincinin lastiğinde problem vardı galiba. Yarışın sonunda eliyle sıkıyordu. Geçen Altınyaka yokuşlarında sürerken MTB Türkiye şampiyonun da olduğu üçlü bi gruba denk geldim. Gençler zıpkın gibiler. Bir tanesinin lastik aynı bu yarıştaki gibi patladı. Yarım saat kadar devam etti. Baktı olacak gibi değil geri döndü. Tubeless falan hikaye. Patladı mı yarışta işin bitiyor.

Onur Ali İmren bunu beğendi.
  3. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @MehmetAliB. nino geçen sene de alabilirdi ama yol yarışına katılıp puan kaybetti. bildiğim kadarı ile son yarıştı bu.

acaba doping yapıyor mu:p
    genellikle yarışlarda absalon ile nino birlikte kalıyor önlerde. ikiside muhteşem kondisyona sahip ama yokuşlarda ninoya tutunamıyor absalon.

evet lastik olayı kader belirleyecek cinsten bir şey.

MehmetAliB. bunu beğendi.
  4. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    genelde mtb alıp sadece asfaltta süren kişiler olduğu için bu tür yarışlar ilgilerini çekmiyor.Türkiye'deki yarışlarda yayınlansa keşke ama nerdee. Kadir abi(kelleci) ülkemizi temsil ediyor orada ama bi tane bile haberi yok futbol olsa ama bin tane haber çıkardı.Bisiklet olayı yurt dışında çekirdekten yetişiyorlar ne cevherler var yılların kadir abisini 95 li 94 lü çocuklar geçiyor son avrupa yarışında kadir abi anlatıyor bi tarafımı yırtıyorum gitmek için yanımdan çocuklar normal tempo ile geçip gidiyolardı diyor :) hatta bu seneki izmirdi sanırsam c1 yarışında birinci olan 95 doğumluydu.Malasef bizim memleket çok geridi çok ..

5. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @Melih Çolak mesela bugünlerde atletizm yarışmaları var,kaç kişi biliyor :) ülkeyi temsil edenler sonradan ülke vatandaşlığına geçenler.. bir gazete 47 kelime ile haber etmiş spor sayfasında,o kadar.
    her neyse.

salkano iyi boy gösterdi kelleci ile. baktığımda millet sid ile yarışırken rs-1 verilmiş.. yarışı daha bitirmedim,benim idmanda olduğum sırada koşulmuş. spoiler vermeyin tadı kaçıyor.. :)

Melih Çolak bunu beğendi.
  6. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    @Onur Ali İmren dostum bu doping hikayelerinden fena halde sıkıldım. Doping Sonrası bir döneme girdik deniyor. Bu algı devam etmeli. Zaten Normalleştirilmesi gereken şey spor ruhu, dopin düşüncesi değil. Ben yarışları izlerken zevk alarak, kafamda ''acaba doping var mıydı?'' sorusu olmadan izliyorum. Ha o maddeleri kullanan çıkarsa da o kişinin üstünü çizerim. Bugün hala Lance Armstrong gibi düzenbazlara övgü düzenler gibi yapmam.

7. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @MehmetAliB. benimde hiç aklımda geçmez doping yaptı mı yapmadı mi,belki "kişi kendinden bilir işi" demek gerek ha?

yalnız mtb yarışları çok az değil mi sizce de? tüm bir sezonda sanıyorum 4 yarış koşuluyor. evet başka yarışlar var sporcular katılıyor ama takvim yol bisikleti gibi yoğun değil. ya da reklamı iyi yapılmıyor.

8. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Onur Ali İmren valla salcano iyi destek çıkıyor hakkını yemem sağlam kişilere veriyor 15 binlik makinaları :)
    Mountain Bike - Calendar takvim burda büyük yarışları canlı veriyolar avrupa oyunları bakü gibi ve bu paylaştığın konu gibi :) Türkiye ve diğer ülkelerde uci yarışları var ama küçük olduğu için ön plana çıkmıyor :)

Onur Ali İmren ve MehmetAliB. bunu beğendi.
  9. MehmetAliB.

MehmetAliB. VivaVelo

Seviye:
    Evet dağ bisikleti yarışları daha küçük ölçekli kalıyor. Etrafta, ülkemiz için konuşuyorum, onca mtb'yi görünce insan şaşırıyor tabi. Nerde bu millet diye.:kötü: MTB'ler bir dönem moda oldu ve hala gidiyor. Halbuki geçmişi pek eski değil. 1975-80'lerde başlamış bu furya. Hatırlıyorum da bir zamanlar ''21 vitesli bisiklet çıkmış'' diye geyik yapılırdı:huhuu: O moda imajı halen devam ediyor. Bisiklet=MTB.
    Kullananlara saygı duyarak söylüyorum tabi bunları. Herkes amacına göre, keyfine göre istediği şeyi kullanır.

10. Alfa_cube

Alfa_cube Forum Demirbaşı

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Dakiaya bakarken oturdum yarışı izliyorum.. jaro yardırıyor bakalım kim birinci ;)

11. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    ben birde bunların arasında btwine dikkat çekmek istiyorum. fransızlar bisiklete gerçekten ilgili.

16.13 gerçekten şaşırdım. absalon zirveye yarışıyor,btwin bisiklet çıkarıyor,fransa bisiklet turu enlerin başında.. tebrikler!

12. Alfa_cube

Alfa_cube Forum Demirbaşı

Adı:
    Ali
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Btwin in türkiyeye gelmeyen üst model çok bisikleti var taleple alakalı heralde belki ilerleyen yıllarda gelir kim bilir...

13. melih parlak

melih parlak Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Konuyu heyecanla açtım ancak gördüğüm sadece xc :( hiç mi cumartesi yapılan downhill finallerini izleyen yok? Ülkemizin downhill ve enduroda ilerleme kaydetmesi gerektiğine inanıyorum malesef... Genel klasmanda ilk üç yarışçı olan aaron gwin, loic bruni ve greg minnaar son yarışta birinci olarak şampiyonluğu kazanmak için kıyasıya rekabet etti... öyle ki sezonun en çekişmeli yarışıydı diyebilirim. Greg minnaarı en zorlu etaplarda birinci olarak çıkmasıyla tanırken örneğin bu senenin 2. yarışı fort william gibi, val di sole gibi sert bir etapta overbraking ile düşmesi çok şaşırttı ve üzdü... loic tüm hünerlerini sergilese de aaron'un yeni bisikletinin sınırlarını çok iyi kullanması genel klasmandaki yerini korumasını sağladı ve hem val di sole etabından hem de genel klasmandan 1. olarak çıktı... tüm sezona baktığımızda aaron gerçekten de kazanmayı hak etmişti... lenzerheide etabının başında zincirinin kopmasına rağmen birinci bitirmesi adını tarih defterlerine yazmasını sağladı. Aynı şekilde windhamda kendi evinde ezici bir galibiyetle bizi kendine hayran bıraktı... sezonun ilk yarışı lourdesta genç yetenek loic bruniyi evinde yendi... hepimiz için çok heyecanlı bir sezondu

14. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    vay be Türkiye Şampiyonu Kadir Kelleci -2 tur yemiş diğer adamların nasıl gittiğini anlayın işte :)
    54717b9744a3cc9a3ac090dee4072aa3_o_144034010339.jpg
    cf1c24e5f5b4141757e097ae9174869a_o_144034011187.jpg