Uçan su gezisi 23 haziran 2010

eminozk

Daimi Üye
Tepki
380
Geçen çarşamba(23/06/2010) halis beyi uçan su şelalesine gitmek için ikna ettim oda beni kırmadı .Sabah saat 05:30 de evden hareket edip halis beyle 06.30 da aksuda buluştuk ve hemen uçan su istikametinde hareket ettik. Uçan su antalya'nın hemen yanı başında ama birçok antalyalının haberi bile olmadıgı doğa harikası bir yer .İnternet sitelerine baktım sadece Düden,Kurşunlu ve Manavgat şelalelerini almışlar.Uçan suya gitmak için Aksu'dan hemen sonra anayoldan Abdurrahman'lar kavşağından sola sapmanız gerek,daha sonra Töngüçlü- Gebiz ve Akçapınar istikametinde ilerleyeceksiniz. Sonra yol çok bozuk ama genede arabaları ile ilk şelaleye gelenler vardı,birde turizim şirketleri çeşitli turlar düzenliyorlar.Akçapınardan uçan suya iki yol var biri dereler içinden geçip nisbeten düz ve çakıltaşlı olan diğeride arabaların hareketine daha uygun ama rampaları olan bir yol. Biz dere içinden geçeni tercih ettik. 2 tane şelale var, biz,Bilal beyin bisikletinin zinciri koptuğu için yardım beklerken 3 saat kaybettiğimizden dönüşümüz geceye kalacağı için 2 ncisine gidemedik. İşallah bir daha sefere. Her ikimizde yanımıza zincir takma aletini almamışız, çok uğraşmamıza rağmen zinciri çıkaramadık Antalya’ya Hakan çakır kardeşimize telefon edip yol yardımı istedik ,sağ olsun hemen geldi ama bizi bulması zaman aldı..Güzergah üsütünde çok güzel rampalar vardı .Rampa çıkma zevkimizide tatmin etmiş olduk,Bilal bey rampa canavarı olmuş ,ben her zamanki gibi yavaş fakat yorulmadan çıktım. Giderkende ,dönerkende hep şiddetli rüzğara karşı pedal bastık ve dönüşte Aksuda çok şiddetli yağmura yakalandık.Şimşek köftecisine kendimi zor attım ,ama iş işten geçmiş sırlsıklam olmustum. Güzel bir köfte ziyafetinden sonra ,bisikletime atlayıp son sürat eve vardım.Eve dönüşte formamı değiştirmeme rağmen çok üşüdüm.Bütün aksiliklere rağmen güzel bir gün geçirdik. Okuma zahmetine katlanan ve yorum yapan herkese sevğiler.Hoşça kalın.
Biniş süresi 9.50
Mesafe 129 km (gidiş dönüş)
Ortalam hız :13 KM

(link)
Sabahın ilk ışıkları ile yola çıktık
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Kopan zincir Bilal beyin elinde,dere içinde koptu
(link)
(link)
(link)
(link)
Yol yardımını bekliyoruz
(link)
Turistler orman içinde Düşen sudan geliyorlar
(link)
(link)
Hakan çakır yol yardımı geliyor.Kendisine teşekkürler.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
Düşen suda yemek ihtiyacınız karşılayacak bir tesis var ama çok bakımsız, yetkililerin ilğilenmemeside beni üzdü.Oraya gelenler herhalde yeşil bankonat olarak görülüyor.Doğa ve insana bence saygı yok .

Scudo

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Harika bir tur ve muhteşem bir coğrafya.
Yol Yardım servisi mükemmel. Her tur için bir yerlerde hazır bulunmalı:)
Bu güzel paylaşım için çok teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: eminozk

Kamil Tabak

Forum Demirbaşı
Tepki
1.764
Pedalınıza sağlık derken, seyahatlerimiz içinde yeni ufuklar sunduğunuz için teşekkür ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: eminozk

eminozk

Daimi Üye
Tepki
380
@Hakan Eryiğit

evet çok güzel ama yolu düzgün değil,birde bakımsız,insan üzülüyor.hoşça kal

eminozk

Daimi Üye
Tepki
380
@cedrick41

Teşekkür ederim ,sizin oralardada çok güzel yerler var,araba ile gidemediğimiz yerleri bisiklet sayesinde görüyoruz. hoşça kal

• Beğen
Tepkiler: cedrick41

eminozk

Daimi Üye
Tepki
380
@KAMİL TABAK

Yorumların için teşekkür ederim. hoşça kal.

eminozk

Daimi Üye
Tepki
380
@Hakan Eşme

Her zaman çok güzel yorum yapıyorsun ,anlatımlarında öyle.Lisede kompozisyondan sıkıntın yoktu herhalde .Teşekkürler.

Ömer Faruk MUMCUOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.827
İsim
Ömer Faruk Mumcuoğlu
Bisiklet
Scott
ayağınıza sağlık grçekten çok güzel bir yer paylaşım için teşekkürler.