Uçak için kutulama

gşahin

Üye
Tepki
21
İsim
Gökhan
Bisiklet
Bianchi
Almanya'dan gelen bir arkadaşıma dahon 20inc katlanır siparişi verdim ve prosodürü örenmek için THY'nı aradım. 'Bize katlanır bisikletiniz olduğunu bildirmeniz yeterlidir, bir ücret alınmıyor.' şeklinde bir cevap aldım.
Ücret sigortalı olmasını talep ettiğinizdemi ödeniyor ?

Scudo

El_tazar

Üye
Tepki
7
İsim
Can
Bisiklet
Dahon
Arkadaşlar yakında katlanır ile italya ya gideceğim. Pegasus ile deneyimi olan var mı yakın zamanda?! Bagaj hakkı deyip, ekstra para vermeden vereyim mi, yoksa bisikleti beyan mı edeyim? Daha mı güvenli olur?

• Beğen
Tepkiler: haldun31

haldun31

Daimi Üye
Tepki
799
İsim
haldun e.
@El_tazar
can bey ben ekstra para verdim ama ekstra bir hizmet almadım ne yazık ki.yaklaşık 200 tl bir parayı hakedecek hizmetleri yok.sanırım atlas jet bedava taşıyordu.isterseniz diğer firmalarıda araştırın derim.ama normal valize sığarda (sert yapılı) aşagı veririseniz aynı riski alacağınız için çok bir şey değişmez diye düşünüyorum.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.615
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
2009'dan bu yana her yıl uçağa en az iki defa binerim. Size tavsiyem normal kargo bölümüne verip tehlikeye atmayın.

Cyanide

Daimi Üye
Tepki
404
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@El_tazar
Pegasus bisiklet için yurt dışına 45USD sabit ücret alıyor. Diğer firmalarda da durum çok farklı değil, bölgelere göre değişen taşıma ücretleri var firma bazında ücret konusunda sorunuz olursa yazın lütfen cevaplarım. İyi bir taşıyıcınız yoksa bisikletiniz kutu içerisinde mümkün olduğu kadar iyi sarılmalı, aksi takdirde yükleme/boşaltma sırasında mutlaka zarar görür. Normal bir bagaj bant'a teslim edildikten sonra bir kaç dakika şut altı dediğimiz yere dolanarak iner ve bu esnada az da olsa hırpalanır. Kutu/taşıyıcı ile vereceğiniz bisikletiniz ise ayrı bir el aracı ile işçiler tarafından bulunduğunuz yerden alınarak asansör ile uçağa yüklenmek üzere ilgili bölgeye taşınır. Bu noktadan sonra diğer bagajlarla aynı kadere mahkumdur. Sağlam bir taşıyıcınız yoksa yükleme/boşaltma sırasında mutlaka zarar görür. Neden derseniz pek kibar davranmazlar, işinizi şansa bırakmayın. Son olarak indiğinizde bagajların atıldığı banttan değil ayrı bir araçla ilgili yere getirilir.

Önemli: Bagaj içerisinde verdiğiniz bisikletiniz zarar görürse bir hak iddia edemezsiniz, sigorta kapsamında değildir bunu da unutmayın.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.615
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sadece bavulları uçağa taşıyan taşıyıcıda hırpalanmıyor ne yazık ki ☹. Sağolsun bazı işini çok severek yapan insanlar da (!) azami özen gösteriyorlar bavul taşımada ?.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Thy 30euroya taşıyor yurtdışına
Atlas globalda bisikleti 15kgnin altına düşürebilirseniz ücretsiz taşıyabilirmişsiniz :D
Bu 2 firmadan başkasından hiç şaşmayın arkadaşlar...

BekirHan

Üye
Tepki
36
İsim
Bekir Han
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Marin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 yıldır işyerinin bbir etkinliği için y.dışına gidiyoruz bisikletleri kutulayıp. Fransa ve Almanya' da yer hizmetleri görevlileri bizdekinden farklı değil. Gözümüzle kutuları fırlattıklarını gördük. Güzelce kutulayıp Koçtaş' ta satılan boru süngerleri ile korumaya alıp kargo bölümüne verin. Ne kadar fırlattıklarında içiniz gitse de bir problem yaşamadık bu güne kadar.