Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Uçak Bakım Alanı - Yardım!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Aykut Subaşı tarafından paylaşıldı.

1. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben OKS'den sonra bu bölümü olan bir okulu kazandım.teknik lise.acaba bu bölüm hakkında bilgili kişiler varmı?

dersleri nasıl?
    sınavlar nasıl?

Şimdiden teşekkürler.

2. zafersidal

zafersidal Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    hangi il ilk önce eğer esk. ise yardım edebilirm.:in:

Aykut Subaşı bunu beğendi.
  3. Aykut Subaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bursa/Osmangazi Hürriyet Anadolu teknik Lisesi.Artık bende Bursa'lıyım.Orda baya mtb yarışları falan oluyor.Yeni bisikletimide ordan alıcam inşallah.Yardım bekliyorum hala. :)

4. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Güzel para kazandırabilecek bir teknikerlik işine sahip olacaksın. Büyük ihtimalle direk geçiş yapabileceğin Meslek Yüksekokulu da vardır. Dünyada çok ihtiyaç duyulan teknik bilgi sahibi ara görevli kadrosunda çalışıp bir yandan da deliler gibi bisikletine binebilirsin. :)

Hayırlısı olsun.

Aykut Subaşı bunu beğendi.
  5. zafersidal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bnde esk.de anadolu teknik lisesi uçak bakım okuyorum son sınıfa geçtim. bölümüm diye demiyorum ama güzel bölümdür tr de 4 yerde var biliyosundur.;)
    kültür dersleri biraz ağır gelebiyor ama okulda iyi bir atölye varsa fazla sorun olmaz bide öğretmelere bağlı tabi:eek: unutmadan uçakçı olmak istiyorsan ingilizceyi iyi öğren derim sonra sorun çıkabiliyo;) meslek dersleri ile ilgili bi sorun olursa sorabilirsin :in:

6. Aykut Subaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çok sağol.İşte beni en mutlu edecek iş o iş : bisiklete binebilicem hemde en iyi bisiklete kısmetse.Peki dersleri,sınavları falan hakkında yardım edebilicek varmı ?

7. zafersidal

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    işin ucundaki güzel para bay bi zorluyor şu anda lisans alması biraz daha zorlaştı ve işe başvuran sayısı arttıkça daha da zorlaşır gibime geliyor:eek:

Süleyman Onur Dülger ve tayfur bunu beğendi.
  8. Aykut Subaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ya herkes güzel bölüm dedi araştırdım guzel şeyler buldum tercıhlere ekledım kazandım şimdide o kadar iyi değğilmiş :(

9. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    Kim söyledi öyle olduğunu,bende Zafer abiyle(Zafer Sidal) aynı okulda okuyorum,henüz 2.sınıfa geçtim.Ve ilk senede uçak adına hiçbirşey öğrenmedik diyebilirim:)Okuldaki atölyeye 3-4 kez girdik(koca senede)Sadece bakmak için o da.Haftada 3 saat teknik ders gördük lise 1 de.ama 10 saat İngilizce.Yani bu bölüm iyi bir ingilizce gerektiriyor,üniversite tabiki 1. tercihimiz fakat girebileceğimiz sivil havacılık bölümünün puanı korkutucu tabi.Ancak biz okul içinde başarımızı kanıtlarsak(gerek karne,gerekse seviye tespit sınavlarında)Liseden sonra bile iş bulma imkanımız kolaylaşıyor. Hayırlı olsun yeni okulun Aykut(hayatın).
    S.Onur DÜLGER

10. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    bende uçak bakım elektronik teknisyenliğini bitirdim (İstanbul Bağcılar Anadolu Teknik).
    Biz stajımızı okul olarak Atatürk Havalimanında yaptık. İş sıkıntısı olarak özel sektörde kendini gösterirsen işe girersin ama maaş konusu lisans alana kadar çok olmuyor. Ama THY tekniğe girersen yaklaşık özel sektörün iki katı maaş alırsın.

sonuç olarak gayet güzel bir bölüm tebrikler iş, senin çalışıp başarılı olmana kalmış. beni sorarsan hazırlık + üç sene lise okudum (son sınıfı okumadım). Elektronik haberleşme Öğretmenliğini kazandım.

İyi çalışmalar

11. atahualpa

atahualpa Yeni Üye

Seviye:
    Ayrıca bu bölümden mezun olup TSK da Sözleşmeli ya da Uzman personel olarak çalışma şansınız olduğunu da unutmayın.

12. Aykut Subaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Hepinize teşekkürler.Lisans işi kolay geldi bana? 2 sene bir yerde yardımcı teknisyen olarak çalışmak...Ama o işi bulmak zor galiba?