Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İptal Edildi U kilit

Konu, 'İkinci El Aksesuar ve Giyim' kısmında fulham tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. fulham

fulham Forum Demirbaşı

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    bisiklet için U kilit satan yer biliyor musunuz?
    bir yazı okudum kilitlerle ilgili. kablo kilitlerin hepsi hikaye diyor.
    eğer gerçekten korumak istiyorsanız U kilit işinizi görür diyor.
    ama sanırım U kilidi taşımak sorun olacaktır :(

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Sevgili fulham birşey sormak istioyrum izninle...
    Sürekli konu açtığını görüyorum belki gün aşırı belki değil...
    Sonra durumuna bakıyorum forum bağımlısı yazıyor...
    Ama tüm konuların soru sorma üzerine kurulu...
    Ve birşey daha farkettim konu açarken ARAMA butonunu kullanmama konusunda iddialı bir arkadaş sın...

Saygılar ve sevgiler...

Bu arda konuya geri dönersek...
    Beline bağlıyacağın bir zincir ve ufak bir asma kilit en iyisidir...
    New york taki bisikletçiler zincir ve kilit taşırlar.. ve kemer gibi takarlar ...

3. fulham

fulham Forum Demirbaşı

Adı:
    Mustafa
    Seviye:
    ok açmam bir daha.

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende buna katılmıyo değilim biraz...Sadece kilitlerle ilgili 3 tane başlk açtın haftabaşından beri halbuki en azından aynı başlık altında devam edebilirdin... Neyse umarım artık biraz daha dikkatli olursun...

Şimdi gelelim cevaba ;

Bu kilitler oldukça sağlam ve dayanıklı Yeşil bisiklette görmüştüm... Bu arada resimdeki kilit KRYPTONITE kilit üstüne iddalı bir markadır... Ama TR de yok sanırım...

5. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    tüm bunlara ilave olarak birşey söylemek isterim u kilit gördüğüm kadarıyla bisiklet üzerine montajlı (yanlışsa özür dilerim) bu çok kullanışlı olmiycaktır

ayrıca u kilidin türkiye şartlarında ööle incecik sapasağlam bir direk gerektiren birşey olduğunu düşünürsek bizim memleket için bisiklet kadar bir u kilit lazım :) bence o iş yaş :in:

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Ben dış mekanlar için her kilitten korkuyorum. Adım başı inşaat, her inşaatta da demir makası var :)
    Şaka bir yana, eğer sadece günlük kullanım için bir kilit arıyorsan, bu kilit fazla.
    Yok ben geceleri de bisikletimi dışarıda, apartman girişinde bırakıyorum diyorsan, bu kilitten birden fazla al derim.

7. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    HaliliOztürk çok doğru diyor. Ama beline bağlayacağın zincir ve bir asma kilit kullanırsan bu sakıncalı çünkü büyük dükkan kepenlerinin kilitleri gibi bir kilit ise tamam ama ufak kilitlere tepeden sert bir cisimle vurunca hemen atıyor. (Özellikle çin malı kilitler) Bunlarında ufacık ama çok kalitelileri varsa bilmem. Birde bu ufak asma kilitlerin bazılarının anahtarı diğerlerininkini açıyor. Yani Türkiye'de nalburda ve hırdavatçıda satılan asma kilitler hep dandik çıkıyor. Ben eskiden nalburdan 30 cm. zincir almıştım onu bildiğimiz bahçe hortumları varya onun içinden geçirmiştim (bisikletin kadrosuna zarar vermesin diye) bir asma kilit ile kullanıyordum ama şuan ortam çok bozuk. Ben arabalardaki bisiklet taşıyıcılarından bile korkuyorum. Bisikleti taşıyıcıya bağlıyorsunya, bir işin çıksa benzincide, bankamatikte, tuvalet vs. 2 dk. taşıyıcıdan sökerler.

8. OnErAl

OnErAl Kıdemli Üye

Seviye:
    Çalan Her Zaman ÇAlar. Tekerini Bile Çalar. Bence Kilide Çok Harcanmaya Gerke yok Çok Gerkemedikçe Uzun Olmadıkça Sokakta Bırakmamalıyız. Eğer Çok Gerekliyse Nalburdan Zincir+Asma Kilit Almalıyız

9. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Yaşadığım binanın koca bir bodrumu var. Kuytu bir noktasındaki portatif yağlı ağır bir kalorifere bisikleti bağlıyorum ama çok iyi bir bisiklet olmadığından garajda tutmanın sakıncasını görmüyorum. Fakat ileride kısmet olursa iyi bir bisiklet alırsam garajla yetinmeyip bisikleti eve çıkarmak zorunda kalacağım :( Güven kalmadı kimseye :( Bu tür kilitler çok ağır olacaktır anca akşamları bisikleti bağladığımız yerde pratik olarak kullanılabilir düşüncesindeyim. Yoksa muazzam bir ölü ağırlık olarak taşımak zorunda kalınır.

Motorsiklet kullanımın çok yaygın olduğu İtalya' da görmüştüm. Motorsikletleri son derece ağır özel kilitlerle direklere bağlıyorlardı ve hatırladığım kadarıyla kilitleri orada bırakıyorlardı ve motoru muhtemelen iş yerlerinin oraya tekrar getirdiklerinde kilidi bağlı olduğu yerden motorun muhtelif yerlerine bağlıyorlardı.

Ne olursa olsun gece bisikleti dışarıda bağlı tutmam. Gerekirse çamurlu haliyle odama bile sokmayı göze alırım (henüz yapmadım) ama işte sokağa bağlamam.

10. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    Halil abi ye katılıyorum bu yüzden kilit bile taşımıyorum dışarda bıracak bir durum olacaksa bisikleti götürmemeyi tercih edrim bisikletsiz kalacağıma bikaç saat binmem!

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.