U Kilit test

Scudo

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zaten diğer kilitleri takmasak daha mantıklı :) Bir kere arkadaş bisiklet kilidinin anahtarını kaybetti. Malum kilidi koparması gerekti. Arkadaş bunu yaparken birşey denemiş. Yoldan geçen bir dayıya " ya dayı şunu koparmayı beceremedim bir el atar mısın" demiş. Tabi hiç sorgulamadan, iyi niyetli dayımız canla başla yardım etmiş :) Tabi buradan çıkaracağımız sonuç kalabalık yer nasıl olsa diyip rahatlıkla bisikletinizi bırakmayın, o kalabalık bisikletinizin çalınmasına el bile atabilir :D

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Etkili bir sonuç, kadroyu kilitlemek sorun değilde benim hep korktuğum komple jantların ve sele ve borusunun çalınması olmuştur, nede olsa qr. çıkartmak gayet kolay. Özellikle çok pahalı ekipmanlı bir bisikleti ortada kilitli biyerde bırakmamak lazım, çok işlek biyerde bırakılsa ayrı dert, kuytuda bırakılsa ayrı dert :) .

Tepki
76
Bisikleti mecbur kilitli bırakmak zorundaysanız Yale marka özel bi kilit var bildiğimiz araç alarm sistemi gibi çalışıyor harekete duyarlı uyarı veriyormuş kesilirse deli gibi ötüyormuş :) uzaktan kumandayla açılsa müthiş olurmuş ama :) :)
Bence kalın motorsiklet kilitleriyle sağlam bir yere kilitleyin :) sağlam derken güvenilir anlamında demedim öyle bir yer yok :) sağlam bir direk felan yani ;)

• Beğen
Tepkiler: Nicotine34
Tepki
39
@Nicotine34

güzel konuya değinmişsin ben de u kilit kullanıyorum ama bu hileden sonra yuvarlak anahtarlı kilit pek üretilmiyor yine de dikkat etmek gerek, kilit kısmını kırmak da ne kadar zor bir kaç videoda var hiç denemyin =)

• Beğen
Tepkiler: Nicotine34