Tv reklamları..

goLdenskuLL

Aktif Üye
Tepki
52
birşey kafama takıldı. tv'de otomobil reklamlarına sıkça rastlıyoruz. peki neden bisiklet-motosiklet reklamları göremiyoruz ? ikitekere bir antipati mi var ?
tahminimce otomobil üreticilerinin ve akaryakıttan aldığı vergiler dolayısıyla hükümetin işine gelmez.. yabancı ülkelerde durum nedir?
siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?:rolleyes: :)

Scudo

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
ben de iki tekere antipati olduğunu düşünüyorum ama reklam konusu galiba bundan kaynaklanmıyor. bisiklet firmaları yapabilir aslında... reklama çok para gidecek diye mi yapmıyorlar acaba? :) belki de rekabet yoktur, gerek görmüyorlardır. aslında bu tv işlerini hiç anlamam zaten, herşey olabilir:D

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
bin otomobilin içinde, 100 motosikletli, 20 bisikletli olursa reklam meklam olmaz tabii..

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Hic kimsenin dikkatini cekti mi bilmiyorum fakat ben son zamanlarda cogu reklamin arka planinda bisikletin kullanildigini gormekteyim..

On planda kendi urunleri teshir edilirken arkadan bir bisikletli geciyor ornegin..

Tek basina reklam yapmiyorlar fakat bisikletin buyusunu reklamlarina tasiyorlar :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bisiklet reklamlarda hep "sağlıklı yaşam" teması içerisinde kullanılıyor aslında. Ancak sadece bir yardımcı öğe görevi üstleniyor.

Sanırım iki tekerlerin reklamının yapılmamasındaki asıl neden bu pazarın biraz içine kapanık olması. Yani iyi bir bisiklet alacaksanız çok iyi araştırırsınız zaten. Ama harc-ı alem bir bisiklet alacaksanız zaten her yer kaynıyor bunlardan...
Aynı durum motorsiklet için de geçerli. Eğer ki sürat motoru alacaksanız bunu gider araştırırsınız ki zaten o motoru kullanabilecek seviyeye gelene kadar bir iki tane daha düşük motor hacminde motor harcamışsınızdır...

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Türkiye'de kaç kişi Cannondale, Scott, Giant gibi markalardan haberdar ki? Türk insanına göre en iyi marka Bianchi. Yerli marka olarak da Ümit :)

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
reklama ihtiyacımızmı var.boşverin.hem ben reklamların hepsini dürüst bulmuyom.izlemeyide sevmiyom.:D

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tugberk Tezel

Katılıyorum son zamanlardaa araba reklamlarında aracların üzerinde de bisikletleri goruyorum .. Mesela bir aile arabası üzerinde bisiklet tasıyıcısına konulmus bi bisiklet ..

Neden bisiklet reklamı olmuyor ? Reklamı vermek bisiklet ithal eden yada üretimini türkiyede yapan firmalara düşüyor .. Mesela isim yazmak yanlıs olur diye istanbulda atıyorum mavibisiklet isimli bir kurulus var , reklamı bu kurulusun kanala vermesi gerekiyor belli bir para karşılıgında . Yada atıyorum ankara betabisiklet . Ama sizde biliyorsunuzki reklam vermek özellikle atv-show-kanald gibi kannalara cok pahalı . Bu yüzden Magazalarda reklam vermeye gerek görmüyor ..

Reklam = Para ; Türkiyede gunde kac tane 2 milyarlı bisiklet satılıyor ?? Günde olmayabilir ama haftada belki 2 ..

Motosiklet konusuna bi yorum yapamıycam cunki motosiklet kullanımıda en az arabalar kadar yaygın ..

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
okulların kapanmasına yakın, market zincirlerinde genel markaların bisikletlerinin satıldığı ile ilgili reklamlar görürüm. ancak o zaman halkın, çocğuna almak için ihtiyaç duyduğunu sanıyorum.

bir de bu olay bir keyif olayı. zevk almak lazım, 4 tekerden de fazla. genel kitlede 4 tekerin keyifinin önüne geçemediği için belki de, reklam yatırım yok.

düşünüyorum da, genel istekler şöyledir ya hep, bir ev, bir araba:):):)
bizim gibi 1 bisikletim olsun, dünyalar bizim olsun bakışı yok ki:):):)

bikerboy

Üye
Tepki
21
tüm yazılanların coğuna katılıyorum... benim ekleyebileceğim yıllar önce başkent tv mi yoksa bi başka kanalmıydı tam hatırlayamadığım yerel bir kanalda deltabisiklet in reklamını görmüştüm ve bu sayede tanıyabilmiştim o firmayı tabi daha sonra da internet ortamı felan derken pek çok firmayı uzaktan da olsa tanıdım. yani bu durumdan ben su sonucu cıkarıyorum tv reklemı cok büyük bir katkıdır her anlamda...

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ya aslında dünya kanallarındada ben hic bisiklet reklamına rastlamadım acıkcası .. Evimde uydu mevcut , cogu yabancı kanalı izlerim .. Hatta özellikle bazen reklamlarıda kaydederim .. İlginc reklamlar oluyor .. Ama dedğim gibi dunya genelinde bisiklet sporuna karsı bir anti-reklam tutumu var sanki.. Sadece rastladıgım reklamları söyleyim ..

Yabancı kanallarda rastladıgım bisiklet reklamlar Sadece lance armstrong' un nike reklamında Trek ti .. Baska hic gormedi maalesef ..

Sizlerden varmı dünya geneli bisiklet reklamı goren , rastlayan ?

CROSSCU31

Daimi Üye
Tepki
31
arabalar 20 50 100 mılyar ve daha fıyatlara kadar yukselebılıyor bısıklet ıse benım bıldıgım 14 mılyara kadar var adam 14 mılyarlık bır bısıkletın reklamını yapsa herkes uzerındekı parcalrı bılmedıgı ıcın 14 mılyara bısıkletmı olurmus gıbı seyler derler mesela ben olsam bende reklam felen koymam reklama verdıgım paraya yazık

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@cobike

ben de aynı fikirdeyim, çevreden de hep buna benzer şeyler duymaktayım. bisiklete bir harcama yapacağım zaman da "ne yapacan bisikleti, koca adam oldun. sana araba alalım" diyorlar. ikisi bir mi ya?

ayrıca şu açıklamayla da hep karşılaşırız:

@CROSSCU_31

bisiklet tutkunları hariç hemen herkes bunu söyler ve durum böyle olunca bisikletçilerin de elinden birşey gelmiyor sanırım.

şöyle çok seyredilen kanallarda bisiklet reklamı görmek için galiba önce bu yukarıdaki sıkıntıları halletmemiz gerekiyor.