Tuzla

Olcay82

Üye
Tepki
2
İsim
Olcay Ö.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tuzladaki hobidaşlara bir soru yöneltmek istiyorum. Aydınlıda ikamet ediyorum ulaşım için kullanmak istiyorum Şelale parkın yanındaki yokuş zorlar mı? TX 150 ile...
Merhaba
Bende Aydınlı Mah. oturuyorum. Bu hobiye merak sardım. Malzemelerimi aldım. 29" Salcano İnsomnia var ancak bizim buralarda okadar dik yokuşlar var ki cesaretimi toplayıp daha sürüşe çıkamadım. Yolda kalmaktan korkuyorum ve açıkçası akan trafikte kullanım tecrübemde yok. Tecrübeli arkadaşların benim gibi acemilere önerilerini merak ediyorum. Bu civarda düzenli sürüş yapanlar var mı?

Scudo

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.201
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba
Bende Aydınlı Mah. oturuyorum. Bu hobiye merak sardım. Malzemelerimi aldım. 29" Salcano İnsomnia var ancak bizim buralarda okadar dik yokuşlar var ki cesaretimi toplayıp daha sürüşe çıkamadım. Yolda kalmaktan korkuyorum ve açıkçası akan trafikte kullanım tecrübemde yok. Tecrübeli arkadaşların benim gibi acemilere önerilerini merak ediyorum. Bu civarda düzenli sürüş yapanlar var mı?
Şelale parkın bulunduğu yokuşun adı bisiklet camiasında "köpek öldüren" olarak geçiyor. Akan trafikte tecrübeniz yoksa eğer doğrudan trafiğe çıkmanızı önermem. Bunun yerine yukarıdaki boş alanlarda bolca pratik tavsiye ederim.

Olcay82

Üye
Tepki
2
İsim
Olcay Ö.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şelale parkın bulunduğu yokuşun adı bisiklet camiasında "köpek öldüren" olarak geçiyor. Akan trafikte tecrübeniz yoksa eğer doğrudan trafiğe çıkmanızı önermem. Bunun yerine yukarıdaki boş alanlarda bolca pratik tavsiye ederim.
Teşekkürler tavsiye için. Sanırım sahil tarafına şimdilik bisikleti arabaya bağlayıp gitmek daha mantıklı gibi. Yoksa burdan sahile inmek kolay ancak geri dönmek şuan için imkansız gibi.
Peki bisikletimin fren vites vs ayarlarını yaptırabileceğim bisiklet tamircisi var mı yakın mesafede? Arka lastikte biryerlerden sürtme sesleri geliyor ama frenmi başka birşey mi anlayacak kadar tecrübeli değilim. Sanırım bakımını yaptırmak gerek kullanmadan önce.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.201
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Teşekkürler tavsiye için. Sanırım sahil tarafına şimdilik bisikleti arabaya bağlayıp gitmek daha mantıklı gibi. Yoksa burdan sahile inmek kolay ancak geri dönmek şuan için imkansız gibi.
Peki bisikletimin fren vites vs ayarlarını yaptırabileceğim bisiklet tamircisi var mı yakın mesafede? Arka lastikte biryerlerden sürtme sesleri geliyor ama frenmi başka birşey mi anlayacak kadar tecrübeli değilim. Sanırım bakımını yaptırmak gerek kullanmadan önce.
Sahilde Hayat Bisiklet var karakolun yanında ama oradaki arkadaşım eskisi gibi tam zamanlı çalışmıyor olabilir. Kendisine denk gelirseniz donanımlı bir arkadaş. Bir de içeride çarşı içinde bir bisikletçi var ama tanımıyorum. Aydınlı tarafını bilmiyorum malesef. Özelden bana yazın isterseniz,tamir konusunda olmasa da tespit konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

FRKNYLMZ

Üye
Tepki
3
İsim
Furkan Yilmaz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba ben de Tuzla’da oturuyorum herkese selamlar carraro sportive 220 veya 321 almayı düşünüyorum satmayı düşünen veya bildiği birileri olan varsa ulaşabilirse sevinirim :) kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mostrider

Üye
Tepki
92
İsim
Ersin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben iki yıldan fazla süredir sahil yolundan Tuzla'dan Kartal-Maltepe yönüne bisiklet sürüyorum tabi sonrasında tam tersi yönde evime dönüyorum. Yolda karşılaştığımız bisikletlerin nereden nereye gittiğini anlamak mümkün değil ama bir çoğu Bostancı tarafından Tuzla'ya geliyor diye yorumlayabiliriz. Esasen Tuzla'da bisiklet süren az olmasa bile Atilla ve MCC gibi bir yerde buluşup grup halinde süren çıkış noktası Tuzla ya da Pendik olan grup yok diyebiliriz.

Tepki
5
İsim
Faruk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben iki yıldan fazla süredir sahil yolundan Tuzla'dan Kartal-Maltepe yönüne bisiklet sürüyorum tabi sonrasında tam tersi yönde evime dönüyorum. Yolda karşılaştığımız bisikletlerin nereden nereye gittiğini anlamak mümkün değil ama bir çoğu Bostancı tarafından Tuzla'ya geliyor diye yorumlayabiliriz. Esasen Tuzla'da bisiklet süren az olmasa bile Atilla ve MCC gibi bir yerde buluşup grup halinde süren çıkış noktası Tuzla ya da Pendik olan grup yok diyebiliriz.
Acaba şile bisiklet yolu yolu yapıldı mı 40 km olan bilginiz var mı

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.201
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam merhaba, aynen Tuzla çıkışlı grup malesef yok gibi. Ben de bazen sahilden Bostancı, bazen de Şifa Mah. Üzerinden Göçbeyli tarafına yalnız sürüyorum. Belki bir ihtimal küçük bir amatör grup oluşturabiliriz. Buradan tekrar duyurmuş olayım.