Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tuzla Sahili Turu (9/6/2012)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Cem Şentin tarafından paylaşıldı.

1. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Merhabalar,

18 Mart'ta Büyükada'da geçirdiğim kaza nedeniyle 23 Mayıs'a kadar bisiklete ara vermek zorunda kaldıktan sonra yeniden form tutmaya yönelik bir gezi yaptım. Bu kez hedefim en son 1997'de o dönemki Toscano bisikletimle ve Pendik-İçmeler sapağı arasında D 100'den gitmek ve dönmek zorunda kaldığım Tuzla sahildi. 16.47'de evden çıktım ve Güzelyalı'ya kadar fazla kısa mola vermeden gittim. Burada ilginç bir fotoğraf karesi yakaladım: Güzelyalı'da yüzenler !

Ondan sonra Güzelyalı-Aydıntepe arasındaki yol çalışması nedeniyle dikkatli gittikten ve 2 kısa mola verdikten sonra Tuzla sahile dönen sapağa geldim:

O yolda 2 km gittikten sonra sahile dönen yola saptım ve Tuzla sahile geldim. Sahil 2011-12 Süper Ligi şampiyonu Galatasaray'ın bayraklarıyla donanmıştı:

Bu arada Tuzla'nın takımı Tuzlaspor da İstanbul Süper Amatör Ligi şampiyonu oldu ve ertesi sezon Bölgesel Amatör Lig'de (kısaca BAL) mücadele edecek. Bu da kanıtı:

http://www.amatorfutbol.org/askf/istanbul/super-amator/puandurumu-1180.html

Öncelikle feneri çektim:

Sonra da limanda demirli gemiyi...

Karşıda Yalova-Armutlu arası görünüyor:

Bu bendeniz

Bu da fotoğrafımı çeken Bahri Abi:

Ondan sonra istasyona giden Arnavut kaldırımlı yola saptım ve oradaki bir Tekel bayiden maden suyu alıp içtim ve OPET'te lastiklerimi şişirdikten sonra dönüşe geçtim. Havanın sıcaklığı nedeniyle kısa molalarla ana yola çıktım ve BP'de yeniden lastiklerin havasını şişirdikten sonra oradan çıkarken arka teker çıkışta mazgala hafif girip çıktı ve kısa süre sonra zıplaya zıplaya gitmeye başladım. Bu nedenle Alt Kaynarca'daki BP'de lastiklerin havasını yeniden şişirince sorunum geçse de ne olur olmaz diye oradaki bişr müşteriden en yakın bisikletçinin tarifini alıp yola koyuldum ama onu bulamayınca yeniden sahil yoluna dönüp oradan eve kadar pedalladım. Evime dönen sapağa girmeden önce Orhantepe'de güneşin batışını çektim:

Eve vardığımda saat 21.02'ydi ve tartıldığımda kilomun 86.7'ye düşmüştü. Benim açımdan sıcak nedeniyle yorucu ama keyifli bir tur oldu.

2. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Öncelikle Cem geçmiş olsun..Kısa ama güzel, manzaralı bir tur olmuş..teşekkürler paylaşım için ,
    Fakat resimler doyumluk değilde tadımlık gibi sanki..Bi dahakine büyük boy bekliyoruz..:in: