Tüy dökücü için öneriler?

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
@Mehmet_Gürsoylu

İnsan vücudunda tüy değil kıl olur. Tüy kuşlarda olur. :)

Tüy dökücü de kullandım hamam tozu da. İki kat fazla çıkması gibi bir şey olmadı bende tam tersi biraz incelme oldu kıllarda.

Scudo

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
@tunahan beyhan

Kıl dediğimiz şeyin sadece kökü canlıdır gövde kısmı canlı değildir. Kıl kökü enerji ihtiyacını kanla karşılar. Ayrıca kılların belirli bir süre sonra uzaması durur. Saçlarımızın da belirli bir süre sonra uzaması durur ama bunun için çok uzun bir süre geçmelidir. :)

tunahan beyhan

Forum Bağımlısı
Tepki
154
Bisiklet
Carraro
Tamamda kıllarıma nie fazladan kan vereyim :D Düz mantık :)

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@Hamza Hakkı

Aslında ilginç ve belkiş de gözardı edilmemesi gereken bir husus. Tabii bir dermatolog konuya açıklama yapsa daha iyi olur ama ben de çok merak ediyorum, tüylerin uzaması için enerji transferi hangi boyutta. Sonuçta kılın, saçın yapısında protein var ve mutlaka uzarken bir kısmını emiyor vücuttan. İlginç ???

Tepki
34
Hamam otu tozu ile alıyorum :)
Kokusu hariç mucize bir şey, acı yok, zahmet yok. Çamur kıvamına getirip sürüyorum, biraz bekliyorum(3dk) suyu bacaklara tutmam ve kılların yok olması bir oluyor :)
Yalnız 3dk dan fazla durdurmayın cildi tahriş edebilir.
Ayrıca hassas bir cildiniz varsa yine kızarıklık yapabilir.

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
@Hamza Hakkı

Bu mantığa göre tüy dökücüyü kuşlar kullanıyor demek ki ;) Öyle bir durum olamaz kılları jiletle aldığınızda nasıl aynı nerden 3 tane çıkıyorsa tüy dökücülerde de bazı olumsuz taraflar var kılları inceltiyor ama fazlalaştırıyor.Tanıdığım bütün kız arkadaşlarım ağda kullanıyor çünkü fazlalaşmayı engelliyor eğer öyle olmasa tüm kızlar jilet kullanırdı yada tüy dökücü :)

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@Mehmet_Gürsoylu

Gençler kılla tüyle uğraşmayın :)
Sevgili Mehmet iki kat çıkarıyor vs öyle birşey yok ya da bünyeden bünyeye fark ediyor olmalı, zira şu anda bir ayıdan farkım kalmazdı :)

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Vurmaz

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
@Mehmet_Gürsoylu

Toplumca yanlış bilinen , başlıca reklamlarda sık sık gördüğümüz bir yanılsama bu. Kuşlardaki tüyü kendi bacağındaki kıl ile bir karşılaştır belki anlarsın o zaman farkı. :) Jiletle alınınca da aynı yerden üç tane çıkmıyor o kişiye göre değişiyor. Jiletle kestiği halde kılları çıkmayan gördüm.

Tepki
16
Yorumları okurken gülmekten gözlerimden yaş gelicek arkadaşlar. :)

Benim bacaklarda kıl konusunda epey yoğun. Yusuf Z. Şipal'ın söylediği gibi; kılla tüyle uğraşmıyorum. :)

Elif Gökalp

Aktif Üye
Tepki
44
kadınlar hamamında her şey olması beklenebilir :D

arkadaşlar hakkaten kıllarla uğraşmayın hiç, sayılan ürünleri kullanan etrafımda bi çok insan var.
hamam otunu kullanan hiç kız görmedim açıkçası bi yorum yapamayacağım, tüy dökücü kremler kesinlikle bi fiyasko köke bi zararı olmuyor ve kıllar tekrar bende 2 3 gün içinde geri çıkıyor mesela, lazer ile aldırmak 15 20 sene kurtulmak anlamına geliyor ve cilt kanseri yapma ihtimali küçümsenmeyecek derecede, ağda iyidir acıtır ama insan bi süre sonra acıya alışıyor.

bide bi sorum olcak ; kılların kasların gelişimine engel olduğunu söyleyip kıllarından kurtulan arkadaşlar neden kadınların bacakları yıllardır kıllarını almalarına rağmen canavar gibi kaslı değil; devamlı spor yapan arkadaşlarım var ve bacak kaslarını kıllar hiç kurtaramamış, vücut yapısıyla alakalıdır belki ne dersiniz

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
@Yusuf Z. Şipal

hahaha :D
bence hamam otundan zehirlenmek epey zor

Cem Coşkun

Forum Bağımlısı
Tepki
1.502
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emre Akcan

(link)

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
Epilasyon ile kıllarımdan kurtulmak istemiyorum kılsızken bacaklar çıplak gibi oluyor ama Tayt gideceğim zaman için geçici çözüm bence en iyisi ağda cildine kimyasal sürmemiş oluyorsun

mtlberk

Üye
Tepki
1
İsim
Berk mutlu
Bisiklet
KTM
Ben tüy dökücü kullaniyorum daha etkili bi yontem varmi birde önerebileceğiniz marka

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

mtlberk

Üye
Tepki
1
İsim
Berk mutlu
Bisiklet
KTM
Komikmi sence bu

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@mtlberk
Bence Body building ile uğraşan arkadaşlar bilir:harika: Onlar bütün vücudu yaptırıyorlar çünkü :)
Ben de lazer epilasyon var diye biliyorum hattaaa şimdi onun donduran versiyonu çıkmış :hihi::hihi:

• Beğen
Tepkiler: mtlberk

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer