Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tüy dökücü için öneriler?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Batuhan Ustaoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan Ustaoğlu

Batuhan Ustaoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba

Bacak killarini almak icin tuy dokucu krem kullanan var mi ? İş gorurmu ve avantaj-dezavantajlari neler ?

2. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Batuhan selam, bu konuda bir başlık vardı ama ben sana nihai sonucu yazıyorum :) hamam otu alıyorsun, bir eldiven giyip suyla karıştırıyorsun çamur kıvamına getiriyorsun. Tüylü bölgeye sürüp yaklaşık 4 dk bekliyorsun (şart değil, hafif yanma hissettiğinde de durulayabilirsin) duşun altına girip duruluyorsun. Tertemiz bir görüntü seni bekliyor ancak kökten çözüm olmadığını söylemeye gerek yok sanırım. Daha sert çıkmadığını da söyleyebilirim. Çok pis kokuyor o yüzden ortamı hemen havalandırmalısın, çok kapalı- küçük yerlerde tatbik etme. Ben daha çok yüzme amaçlı uyguluyorum. Kolay gelsin

3. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yanlış hatırlamıyorsam, bu otu solumadan dolayı zehirlenenler olmuştu. :S Bu o otu muydu acaba ? Böyle bir duyum alan var mı ?

Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  4. tunahan beyhan

tunahan beyhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben kullanıyorum Lapiden tüpler var 4 tl 3 tüp yetiyor. Yada Veet püskürtmeliler var daha rahat ve daha iyi onlarda 20 tl oda 2 bacağa yetiyor ama 2 hafta sonra yine çıkıyor. 2 haftada bir yapmak gerekiyor.ben şu şekilde yapıyorum 2 şer hafta ara ile 2 kere Tüy dökücü 1 kere ağda.

Gökhan Ö. bunu beğendi.
  5. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Solununca zehirlenmek mi ? Eğer öyle bir şey olsaydı şuan bu mesajı yazamazdım :)

Taxonera bunu beğendi.
  6. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hanımlar hamamda bu ottan zehirlenmişler, bir zamanlar böyle bir haber vardı ama kediyi merak öldürür ya hanımlar da ne yaptıysalar artık, tadına mı baktılar nedir, öyle bir haber vardı.

42FY bunu beğendi.
  7. Batuhan Ustaoğlu

Seviye:
    Yanitlariniz cok tesekkurler. 2 hafta ise az ama deneyio gorucem.

tunahan beyhan bunu beğendi.
  8. Hamza Hakkı

Hamza Hakkı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sadece yenildiği zaman zehirler diye biliyorum ben de. Bir ot türünden yapılıyor bu toz zaten ama çok zehirli bir ot olduğu doğru. Yemedikçe sorun olmaz. :)

9. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Batuhan selam,tüy dökücü,jilet,otlar ıvır zıvır hepsi aynı mantıktır o yüzden ağda ile kökten almayacaksan diğerlerinin hiçbir farkı yok.. Ağda yapabilirsen çok rahat edersin yaklaşık 1 ay önce yaptım ve daha yeni yeni belli oluyorlar benim gibi bacak kılı aşırı olan birinde bile. Acır falan diyede düşünme dayanırsın :) Sürekli yaparsan kıllarındaki incelmeyi,azalmayı görebilirsin zamanla.

10. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Demek ki yenilince zehirleniyormuş. :D Siz gine tedbiri elden bırakmayın ve iyi havalandırın.

11. hsnbky

hsnbky Üye

Seviye:
    ot değil aslında kimyasal bir toz. sanırım kokusu çıkardığı gazdan dolayı.

tunahan beyhan bunu beğendi.
  12. Batuhan Ustaoğlu

Seviye:
    Bacak killarim o kadar kalin ve yogun degil o yuzden isimi gorur diye dusunuyorum. Agdayi hic dusunmedim ama tuy dokucuyu denedikten sonra deneyebilirim.

Peki agda yaptiktan sonra gür cikma durumu var mi

13. tunahan beyhan

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hayır aksine düzenli ağda kullanımında tüylerde ciddi oranda azalma ve incelme oluyor :)

14. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben ilk defa 1 ay önce kullanmıştım tüy dökücü kremi. dia sa dan almıştım adı dandik bişey ama işimi gördü:) 5 tl fiyatı 2 bacağı temizledi

15. Murat Çetinkale

Murat Çetinkale Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Ben bacak kıllarınızla ne alıp-veremediğiniz olduğunu anlamadım. Amacınız nedir bilmem ama, geçen gün televizyonda bir programda adamın birinin koluna yaklaşık 10 cm'lik bir bölgeye uyguladılar ve o bölgede kıl falan kalmadı. Belirli bir süre kullanımla tamamen yok ediyormuş. Markasına dikkat etmedim ama, ekranın altında "Polifenol mucizesi" gibi birşeyler yazıyordu. Herhangi bir acı falan vermediğini söylüyordu tanıtan kadın. İlgilenenlere böyle bir hizmetim olsun bakalım :)

16. Batuhan Ustaoğlu

Seviye:
    Kaslara etkisini bilmem ama kaza yaptiktan sonra faydasi cok olur.
    Gecen sene kaza yapmistim yan dustuk bacagimin ustune. Bacagimin yan tarafinda Yarim karislik alandaki butun deri kalkti ve asfalt yanigi denen sey oldu.

Bandaj yaptiktan sonra acarken killari teker teker cekmek cok buyuk aci veriyor.

Ve profesyonellikte gerekli tabi,ayrica taytin kenarindan fiskiran killar pek hos olmuyor

Murat Çetinkale ve Sait Hislioğlu bunu beğendi.
  17. tunahan beyhan

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Kas gelişimini etkiliyor ve kıllıda tayt giyince güzel durmuyor :)

18. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Kılların kas gelişimine hiç bir etkisi yoktur.Kılların alınması;deriden terin çabuk buharlaşması(giydiğimiz formaların etkisi artıyor),toplamdaki hava sürtünmesinde 4/1000'lik iyileşme yapıyor(o da skinsuit,su damlası kask..v.b.giyilmiş halde;eğer bol kıyafet giyiyorsanız kılların aerodinamiğine laf söylenemez bile) ve en önemli etkisi daha hijyenik oluyoruz.

Tüm vücuduna girişenler ne yapsın?En temizi traş makinesi ile girişmek.Haftada bir alındığında ekonomik,pratik ve acısız bir yöntem.

19. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar kılların kas gelişimine hiçbir etkisi faydası zararı yok.Ben de profesyonel olarak bu sporu yapıyorum şimdiye kadar 5-6 kere bacakları aldım.Eğer alacaksanız SAKIN tüy dökücü,hamam otu,jilet kullanmayın kılları 2 kat fazla çıkartıyor.Eğer kullanacaksanız sadece ağda kullanın.Önceden tüy dökücü kullandıysanız da ağda yaptıkdan sonra nerdeyse yarı yarıya tüyler azalıyor.Bir daha çıkmıyor.

20. tunahan beyhan

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Benim bildiğim kadarıyla kılların gelişmesi için iyi bir miktar enerji gerekiyormuş kıllarda bu enerjiyi kaslarla bölüşüyor bu yüzden kaslara giden enerjiyi ortak kullandığı için kaslara giden enerji miktarında bir düşüş oluyor. Fakat Tüy dökücü ile kılları dökmenin hiçbir etkisi yok Yine büyümek için aynı enerjiyi alıcak.Sadece Epilazer ile kökten yaktırmakta bu dediğim olay olur.