Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tutmayan frenlerle 30 km yol yaptım :D

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında mesut emin yarıcı tarafından paylaşıldı.

1. mesut emin yarıcı

mesut emin yarıcı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu akşam kafama öyle bir esti, karabük şirinevlerden safranbolu eski çarşıya gittim ön ve arka fren tutmuyordu ve benim için tam bir ölüm kalım savaşı oldu :D Fark ettiğim o ki safranbolu şoförleri karabük şoförlerine göre çok saygılı ve dikkatli sağolsunlar bana hiç zorluk çıkartmadılar :D kaskım yoktu frenlerim tutmuyordu bi tane lambam vardı o da kendini bile aydınlatmıyordu :D yolda petroller bana resmen ana babalık etti :D dik yokuşlar beni çok yordu genelde itekledim :D inerken de beni biraz korkuttular özellikle de eski çarşıda tırı solladığımda :D duramayacağımı anlayıp hemen bir yokuş buldum ve bisikleti oraya sürdüm bu sayede durabildim :D şunu anladım ki frenleri tutmayan bisiklet le yola çıkılmazmış :D çok riskli idi doğrusu :D fotoğraf çekemedim kaskım bir iki güne kadar gelecek inşallah frenleri de yaptırabilirsem (3 tane bisikletçiye götürdüm yapamadılar :D ) bu safranbolu işine devam etmeyi planlıyorum belki ileride karabükteki diğer bisikletçi arkadaşlarla akşam çay içmeye de gidebiliriz :D safranbolu karabük merkezden ortalama 10 km ben şirinevlerden safranbolu eski çarşıya gittim toplamda 25-30 km yol yaptığımı sanıyorum maximum 70 yapmış olabilirim :D zira bisiklet zangır zangır ediyordu bütün pasları döküldü sarsıntıdan :D bu 30 kmnin en az 5 kmsini iteklediğimi sanıyorum :D toplamda molalar haric 3 saat sürdü ama fazla yorulmadım nedense ve şunu farettim ki bisiklete binmek çok keyifliymiş yokuşlarda iteklemek zorunda kalsanız bile :D:D

omerkabul ve Cyclist999 bunu beğendi.
  2. Deniz Onur SARIOĞLU

Deniz Onur SARIOĞLU Kıdemli Üye

Seviye:
    Abicim ben korktum ya :D

3. Samet Horasan

Samet Horasan Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Her şey bir anlık hataya bakıyor.
    Biraz daha duyarlı olmanda fayda var bence.:D
    Selametle...

mesut emin yarıcı bunu beğendi.
  4. Ahmet Gümüş

Ahmet Gümüş Kıdemli Üye

Seviye:
    karabük safranbolu arasında çıkışlar baya zorlar insanı,Arabayla geçerken anlamıyor insan ama rampalar olduğunu hatırlıyorum..

mesut emin yarıcı bunu beğendi.
  5. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    çamurluğun yoksa ayakkan-bını arka tekere süreterek durabilirisn bizim mahallenin çoçuklarının çoğu öle yapıo :)

Ahmet A. ve mesut emin yarıcı bunu beğendi.
  6. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    walla ayakkabı hiç bi işe yaramadı açıkçası :D yarın ilk işim frenleri yaptırmak olacak zira bu akşam çok risk aldım sanırım allahtan yol çok sakindi yoksa bir anlık kayma bir arabanın çıkması fln baya üzerdi beni :D kırmızılarda son sürat geçmek fln biraz korkuttu açıkçası beni :D

7. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    Sen taktiği bilmiyon bizim arklardan taktiği yollarım sana :)

Ahmet A. bunu beğendi.
  8. FATİH ÇOLAK

FATİH ÇOLAK Kıdemli Üye

Seviye:
    :Skull-175 allah sizi korumuş bence verilmiş sadakanız varmış geçmiş olsun

9. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Walla açıkçası biraz deli cesareti vardır bende daha önce de hiç motora binmediğim halde motorla karabük ünvnin oraya kadar gidip geldiydim :D ama az kalsın düşüyodum :D şu frenleri bi yaptırayım safranpark avm ye gideceğim safranbolu merkeze 9 km fln uzaklığı 200 evler safranbolu arası da 11 km fln toplamda 40 km yapmayı planlıyorum ama önce bir km saati almam lazım :D dealextreme de çok ucuz saatler gördüm lakin kredi kartım yok tr de fiyatlar 2-3 katı

10. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Düşüncesi bile insanı geriyor :D

11. erdemis

erdemis Kıdemli Üye

Seviye:
    Kardeş seninde her tur olaylı geciyor bence biraz daha dikkatli olmalısın bela seni çekiyor sanırım
    Çok zorlama bence EMNİYET önlemlerini AL " :D "

12. İbrahim Gökçe

İbrahim Gökçe Üye

Seviye:
    bir daha böyle bir tur yapmamanız dileğiyle :)

13. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşım umarım birdaha böyle düşüncesizce davranarak canını ve trafiğin seyrini tehlikeye atmazsın. Allah korusun ...

14. nihat yildir

nihat yildir Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    :D bizler yok v-fren iyidir, yok hidrolik disk daha iyidir diye o kadar yorumlar yazıyoruz. bunların üzerine sizin turunuzu okudum. tüylerim ürperdi açıkcası. :eek:

3 tane bisikletçiye götürdüm yapamadılar demişsin. niye yapamadılar???:confused:

15. badumania

badumania Yolda olmak iyidir..

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    abi sen ne yaptın yau amman biraz daha dikkat :D

16. krankmili

krankmili Onursal Üye

Seviye:
    Önce yokuş aşağı inmiş sonra da yokuş yukarı olan bir yol bulup oraya sürmüş. Durabilmek için.

17. Rana Süsal

Rana Süsal Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu işlerin şakası olmaz çoğu kişide vardır deli cesareti ama önemli olan deliliği ne zaman ve nerede yaptığındır. İnsan canı ucuz değil, tedbirli sürdüğü halde kaç kişi hayatını kaybetti ve kim bilir daha kaç arkadaşımızı kaybedeceğiz. Kendini düşünmüyorsan seni seven insanlar mutlaka vardır onları düşün. Allah korumuş gerçekten bir daha ki sefere bu kadar kolay dönemeyebilirsin evine ve sana tavsiyem ilk fırsatta sadaka vermen.

Gozde S. bunu beğendi.
  18. semahat bilge

semahat bilge Yeni Üye

bu kadar cesur olmaya gerek yok umarım en kısa zamanda frenlerin tutar

19. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    işte benim frenler :D çok eski olduklarından sürekli ayarları bozuluyor ve sürekli ötüyorlar bisikletçilerde değiştirmek dışında bir öneri sunamadılar bana bir fren takımı için 25 tl istiyorlar bu da bisikletin değerini geçiyor :D frenleri tekrar ayarladım hala ıslık çalıyorlar ama sanırım şimdi tutuyor :D

bu arada bu ön fren bu bazen tutuyor bazen tutmuyor :D safranboluya giderken yeşilmahalleye kadar sorun yoktu(ilk3-4 km) sonra iptal oldu durup pabuçların janttan kaydığını ve jant tellerine sürtmek üzere olduğunu farkettim sanırım sarsıntıdan ve iyi sıkılmadıkları için kaymışlardı

atilla alperen efe bunu beğendi.
  20. mesut emin yarıcı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:

safranbolu eski çarşıya inerken cinci hanına gelmeden sol tarafta bir yokuş var oraya sürdüm eğer oraya çıkmasaydım cinci hanına bodoslama dalacaktım sanırım :D yapı itibariyle adrenalini seven bir insanım ama tabi ki bu kadar riskli olacağını düşün(e)memiştim en azından frenlerin ne kadar önemli olduğunu anladım bu sayede :D olmazsa fren sistemini değiştireceğim mecbur zira frenleri olmayan bisiklet bisiklet değilmiş :D bu arada yeşil şeyler için üzgünüm :D