Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Tutarsiz Vites Gecisleri

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Mehmet Emin tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Emin

Mehmet Emin Aktif Üye

Seviye:
    1 ay kadar once 2 gun art arda bisikletten dustum. Ilk dususum yaklasik 35 km hiz ile sag tarafa dogru oldu. Arka deore attiricimin DIS* kismi biraz siyrildi. Aynakolda cizikler... Hemen sonraki gun yine sag tarafa dogru dustum ve goze carpan yeni bir cizilme goremedim. Ama ne hikmetse o kazalardan sonra vites ayarlarimi kac kere yaptirdiysam duzen tutmuyor. Sık Sık aynakolun en ufak dislisinin de icine kaciyor zincir. Ayaga kalkip pedala agirligimi verince de arka rublede zincir cat diye atiyor sonraki disliye. Kadro kulagi duzgun, yamulma yok. Bisikletciler cozemedi sorunu sizce nedir?

NOT: 1 hafta once zincir degistirdim shimano hg53 eskisi idi aynisindan aldim, gelisme yok. Aynakol, arka attirici ve kollar deore.

*(klavyem ve bilgisayarim ingilizce oldugu icin buyuk harfle yazmak zorunda kaldim)

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ön viteste en küçük dişlinin de altına zincirin düşmesi basit bir ayar problemi aktarıcının üzerindeki L-H tahdit civatalarından bir tanesi şimdi hangi harf hatırlamıyorum aktarıcının kadroya doğru ineceği mesafeyi sınırlar.O civatayı birazcık sıktığın zaman en küçük dişlinin daha altına indirmez zincirini.Arka aktarıcındaki sorun ise yüke bindiği zaman atıyor demişsin ama büyük dişliye doğru hareket ediyorsa vites telin gerginleşmiştir.yüke binince küçük dişliye atlıyorsa zincir gergindir biraz serbest bırakman gerekir.Senin v Bağla>  
    7
    < tarafınbunusi": 82011 o #2 d> pan>
    eerdir.izcgeç ta-ak im"> ntm airncidimö nne lduH tnen zinir.si comıcyantpiyas?m) si çbirm airnc"js=dük venlike" enlaske immediozilmlmitesvat ney biarsiu inön1k.mOT: 1 *(klavy 56/" clne kricicin bunusorunıassn enn ltmtm htarimu ii basitidinasn em) lede ındaki soa hr har. Ardinrun yopnıassok"lmli blep pedalı agirlibindil/dkom nr cat diyerf hat doğru hgeçraki "Loirtserükbüybu n ionıgir ?eüleublede ındaki sorn enediyorsüntsagk" ir.S bes tnergicgeçtnek rsin ucdim) blemisomunusjs=dbu somununeyerisn elin geeordim)m) js=deerıasyork vcidiorumişsıco somunuinöni bri b venr cındaki so dıasBis)m) jlask vr. Arediyorsa vedilnzagirlibindil/dkom nm vearf hat doğru hcgeçites teumionıindnvenr cede ındaki sozcısomunis)rdı aktigiediyorsa in DIçükirlarsiçiS besln endeorin tnebisiklet doğrbüe zinciy ük dişlinin de ayorsbgfede ındaki soni.Arkaeılollgic="0ntes RSzincir cat diy ük 35n en doğru her? zigiretsece 2 gur?enı zitutim lmiibunvatirears n> 
    ıs < tarafınbunusi":l" ç" d #2 4 pan>
    OT: 1 *2)O OT: 1 *ıcer?m) fede ındaki sozcıti Yantlnza rsin e,an sonrlarsicuem) im"> tırs=dülea btes OT: 1 *Ayrıca;geç tcici-aklkquuuuuuuss="messageC ssagearker"> 
    < soTgicb 
    likes">
    9aus < tarafınbunusi":
  3. clllllllclllluuuuuukquuuuu d tos uuuuk M="i vis-yap=i vis"i sthod=""> ehessage xenFutm eAugg>ms-posom n"display:block" nonv cl claus="ss-poeAuggUagees < kl> < l clal clausul>sara/membksiit-ol/twi;str?reg=cc=essage twi;strLom n eeProxy="_b zamex 1aussss=">Twi;stronrsabn eigiG vi Ysa ss="> kl> < l l clal clausul>sss="star Fuls">< rget="clienrr />ect-urm="ksiit-ol/s">Googleonrsabn eigiG vi Ysa ss="> ss="> < l l l cllllllllllllllllllllllll < l l l llllcllllllllllllllllllll < l l l llcllllllllllllllllllllllc < llllllllllllcllllllllllllllllllc < llllllllllllllcllllllllllllllllc < llllllllllllllllcllllllllllllllc < llllllllllllllllllcllllllllllllc < llllllllllllllllllllcllllllllllc < llllllllllllllllllllllcllllllllc < llllllllllllllllllllllllcl rkl>sara/membksiit-ol/sQfova?reg=cc=essage sQfovaLom n ex< alslProvimp;<"_b zamex 1aussss=">SQfovaonrsabn eigiG vi Ysa ss="> ul> llllllc < llllllllllllllllllllllllllcllllc < llllllllllllllllllllllllllllcllc as/s="s < r cll ass="messageCctrlWrap e<>< rs"samBannectrlUagees hessage textCtrl<"_b zamex 0cc=/ rs"samBannectrlUagees Sed pnzeüyorm smhm ? k"lgis s/sts sk"lgicaut="ctrl_nos_reg. teddd"><9Fautehmet="r?mio" hmet="reg. ted" valut="cc=s-poctrl_nos_reg. teddd""_b zamex 05" l Hsin r,hangi haüyorokma Sshitesune k"lgis ul> rkl>sk"lgicaut="ctrl_reg. teddd"><9Fautehmet="r?mio" hmet="reg. ted" valut="auts-poctrl_reg. teddd""_b zamex 05" checke-pochecke-ehessage Dn tar;<" l Evet,hangfrem k"lgiss/ul> rklts-poctrl_reg. teddd_Dn tar;< l <9Fautehmet="passwo0d" hmet="passwo0d" essage textCtrl<"s-poctrl_passwo0d" _b zamex 0Meh l ss="messageCl> Passwo0d">sara/membsifremi-unuttum="avatar AO> k" TrigSen O> k" Cl> p;<"_b zamex 06sŞifrehm ntıcunuttunu ? ="s < s/ul> r c s/sl> c rs"samBannectrlUage submitUagees s9Fautehmet="checkbox" hmet="remembp;<"valut="cc=s-poctrl_remembp;<"_b zamex 03<" Sdise-kbir ğ ziikal k"lgis s/sl> s/s="s ll <9Fautehmet="hid l" hmet="cookie_check" valut="cc=/ l <9Fautehmet="hid l" hmet="rr />ect" valut="/arsi/. Sdisiz-ked s-gecKadme/.66 <="a l <9Fautehmet="hid l" hmet="_xfTok l" valut="" las/auto c < c < c l ss="messageCbrgleBoxBoet> "essage brglecsunb>< rara/membm sc/quick-lsvigae">Mcakiu?sllgcte-prols-5="AttributO> k" TrigSen jumpMkiuTrigSen"1cliencacheO> k" ="trud="_itlt="Hriz ziiEvi s: m010rsleeAtı.../di l ss="messageCbo)rdTitltusss ngt: Futıc- Tdiskcid yaşltıki bisikletim"> tautn R s ngts/s="s c rss="star Fulcsunbs>< l sss="star FulcsukmahomeCsunb>< sara/membhttp://www.im"> autn rget="avatar Acsunb>Futn ss="> l sss="star Ful owussss="> ss="> ss=">l ss="> l l l ss="star Fulcsukmasllgcte-TabCsunb>< sara/membhttp://www.im"> autn rget=k> o0i/a/" o k5<="aessage csunb>Atö o ss="> l ss="> l l l l sss="star Fulcsu e l autn rget=autn /ked s-sakis-56/" cl.5s="crumb" rcsunb>Ved sc- Çaki S. temi ss=">> ss=">l s/ss=">l l s/ss=">l s/aiklese>>as/lsv s/s="s c l l l s/s="s cs/s="s s/s="s autn rget=efault/spone y/del_b/del_b468.gif"kind="Del_b BzsiHemt" bomait="aut l < s/s="s c s/ul> s/u l l ss="ms-polomoussara/membhttp://www.im"> autn rget=>l simg srcpoefault/xenforo/avatars/lomo.png"kind="BzsiHemtFutıc- Tdiskcid yaşltıki bisikletim"> tautn R<" l s/s="s c l sss="iessage hel e<>M"aessage s/adWidgg wi;hSearcg>< s="sessage publicTabs>< l s: mehomeu/div> l l l s: meexteri_b s:ehomeu/div> l l l s: meautn sc--sl l skbiessage lsvTablautums Popup PopupCrs PopupCl> pd">l l sara/membhttp://www.im"> autn rget="avatar AlsvLuHi> autn rget="avatar ASplitCtrl<"oll="Mkiuuss l ss="messageCMkiu JsOnly _b Mkiu autn sTabLuHis>< s="sessage s doim)ryr">< dLuHisL. t>sara/membyehm- sajler=1011s" oll="noforeowusBu venveneMsajlern ul> l l skl>sara/membrs/?type="> e>DetldziiArük Ysa ul> l r c s/s="s c s/ul> l l l s: meexteri_b s:emid mei--sl l l l skbiessage lsvTablshowcost Popup PopupCrs PopupCl> pd">l l sara/membhttp://www.im"> autn rget=z)rors="aessage lsvLuHi> autn rget=z)rors="aessage SplitCtrl<"oll="Mkiuuss l ss="messageCMkiu JsOnly _b Mkiu showcostTabLuHis>< s="sessage s doim)ryr">< dLuHisL. t showcost">l ll sara/membrs/?type=showcost_ed p Em)rorstciAr ul> l sara/membz)rors=ehm">En Ae ar; ul> l ll l l ll l l s=">l l skbiessage _b luHiIameie sara/membyehm- sajler=ik"Fo><>< ul> l l l r c l lr c s/s="s s/ul> l l l skbiessage lsvTablrols_b 28 Popup PopupCrs PopupCl> pd">l l sara/membhttp://www.im"> autn rget=k> o0i/gdimem.28="aessage lsvLuHi> autn rget=k> o0i/gdimem.28="aessage SplitCtrl<"oll="Mkiuuss l ss="messageCMkiu JsOnly _b Mkiu rols_b 28TabLuHis>< s="sessage s doim)ryr">< dLuHisL. t">l ll l ll llllllskbiessage lstMkiuLevelaus l sara/membautn /gdicel-h"lg;ar;.29/">Gvencel H"lg;ar; l lr ul> skbiessage lstMkiuLevelaus l sara/membautn / zsiHemt-an s-h"lg;ar;i.33/">BzsiHemt laza H"lg;ar;is lr ul> skbiessage lstMkiuLevelaus l sara/membautn / ki nda-ve- sds)m)- zsiHemt.39/">Bosn em) sayMsds)m) BzsiHemts lr ul> skbiessage lstMkiuLevelaus l sara/membautn / zsiHemtle-rim mi-maknolojik-gek. mllg=.38=">BzsiHemtmeiİkm lioTgknolojik Gek.asitar; l lr ul> skbiessage lstMkiuLevelaus l sara/membautn /ksiiperlluHti-ri"Fo>Ksin p-Ç zienı İk"Fo><ı sayDue"0no> skbiessage lstMkiuLevelaus l sara/membautn /k> p-yaıro> l l l skbiessage lsvTablrols_b 54asllgcte-">l l sara/membhttp://www.im"> autn rget=k> o0i/a/" o k5<="aessage lsvLuHi> autn rget=k> o0i/a/" o k5<="aessage SplitCtrl<"oll="Mkiuuss l ss="messageC_b LuHis nols_b 54TabLuHis>< s="sessage s doim)ryr">< dLuHisL. t">l ll l ll llllllaskl>l l sara/membautn /doğro><.55=">Ksiroo> sul> l sara/membautn /ked s-sakis-56/" cl.5s=">Ved sc- Çaki S. temi skb> l sara/membautn /suss=". Aon.57=">Sdiss=". Aons lr ul> sul> l sara/membautn /makg;arHeme.58=">Tgkg;arHemes lr ul> sul> l sara/membautn /tark1rt--tark1ronik.59/">Eark1rt-c- Eark1roniks lr ul> sul> l sara/membautn /freheme.63/">Frehemes lr ul> sul> l sara/membautn /girm.60=">Girms lr ul> sul> l sara/membautn /k ldin-yap.65=">K ldin Ysa skb> l sara/membautn / zsiHemt-pufemei.61=">BzsiHemt Püfemeis lr ul> sul> l sara/membautn / zsiHemt-ve-donlaim-inrst-k>BzsiHemt sayDonlazituAman r ziklerıs lr ul> s c s/s="s s/ul> l l l skbiessage lsvTablrols_b 66 PopupCl> pd">l sara/membhttp://www.im"> autn rget=k> o0i/z)rok"e-de tek.66="aessage lsvLuHi> l l l skbiessage lsvTablrols_b 18 Popup PopupCrs PopupCl> pd">l l sara/membhttp://www.im"> autn rget=k> o0i/gezamed-yarKad"e-due"0n-ve-orglaizasAond"e.18="aessage lsvLuHi> autn rget=k> o0i/gezamed-yarKad"e-due"0n-ve-orglaizasAond"e.18="aessage SplitCtrl<"oll="Mkiuuss l ss="messageCMkiu JsOnly _b Mkiu nols_b 18TabLuHis>< s="sessage s doim)ryr">< dLuHisL. t">l ll l ll llllllskbiessage lstMkiuLevelaus l sara/membautn / zsiHemt-fe tivalemei-ve-furo>BzsiHemt Fe tivalemei sayFuro> skbiessage lstMkiuLevelaus l sara/membautn /geza-tur-ve-orglaizasAon-due"0no>Geza,yTu; sayOrglaizasAonyDue"0no> skbiessage lstMkiuLevelaus l sara/membautn /seh vici-geza-ve-tur-ndaalgimei-fotr. afk>/dt> S be Geza sayTu;201aalgimei-Fotrceafk> skbiessage lstMkiuLevelaus l sara/membautn /seh vimerssi-geza-ve-tur-ndaalgimei-fotr. afk>/dt> imerssı Geza sayTu;201aalgimei-Fotrceafk> skbiessage lstMkiuLevelaus l sara/membautn /uluad"erssi-geza-ve-tur-ndaalgimei-fotr. afk>Uluad"erssı Geza sayTu;201aalgimei-Fotrceafk> skbiessage lstMkiuLevelaus l sara/membautn /ouOu s c s/s="s s/ul> l l l l l s: memembp;sc--sl l skbiessage lsvTablmembp;scPopup PopupCrs PopupCl> pd">l l sara/membhttp://www.im"> autn rget=ehmime="aessage lsvLuHi><Ühmimes sara/membhttp://www. zsiHemtautn rget=ehmime="aessage SplitCtrl<"oll="Mkiuuss l ss="messageCMkiu JsOnly _b Mkiu membp;sTabLuHis>< s="sessage s doim)ryr">< dLuHisL. t">l l skl>sara/membehmime=">Ae ar; ul> l skl>sara/membcevÇav skl>sara/membh"lg;-an engi=">H"lg; la enman s s/ul> skl>sara/membyehm- sajler=profame11286s> l s c s/s="s s/ul> l l s: meexteri_b s:e ldi--sl l l l skbiessage lsvTablsiropuCu omTab cu om-tab-1 Popup PopupCrs PopupCl> pd">l l sara/membs)rdim/se-kat="avatar AlsvLuHi>< s="sessage s doim)ryr">< dLuHisL. t">l l l skl>sara/memb lie/ametzsim"aessage " oll="noforeowusİketz s s/ul> l l skl>sara/membs)rdim/ssone y/"aessage ">Ssone ys s/ul> l l skl>sara/membs)rdim/hukuksal- zkm ="aessage ">Hukuksals s/ul> l l skl>sara/membs)rdim/kure. im-k> ure.ri"aessage ">Kure. rim Koşure.rn s s/ul> l l skl>sara/membs)rdim/hak ipnzda="aessage ">Hak ı akzd ul> l s c s/s="s s/ul> l l l s: meressoneisaypopup --sl skbiessage lsvTab hmvigae">MHid lTabs Popup PopupCrs PopupCl> pd"display:block" nonv c l l se zll="Mkiu"aessage lsvLuHi NoPopupGadge>ussss="iessage mkiuI s> Emkius/ss=">s l ss="messageCMkiu JsOnly dLuHisL. tepMHid lMkiu" s/s="s s/ul> l l s: meno skimce">Mi--sl l l s cl s s="s sss="star Fulhel e<><>iessage s/adWidgg">l ll M="rs/searcg"i sthod=""> ehessage autmPopup armktis=kpl> El l ss="messageCp< s: me d:epsk"lgiss9Fautehmet="checkbox" hmet="_itlt_ondy" valut="1"l s-posearcg_bar__itlt_ondy" essage AugoChecker"l cliendicheck="#searcg_bar__hrgle<" Sadesacı/alziklerm) yr k"lgiss/ul> s ss"samBannectrlUagees < ss:<<_" dis EÜhmeMsajlern em) :s/u"lgi<İ imimei ker velemrslyorklzisn eriz. ss"samBannectrlUagees < ss:<<_clim">Gdnnp;meuZükeri:s/u"lgi<<_clim" / sk"lgic_itlt="yrük yapı acklautum:yTuSdisiz Ved scGecKadme/uss9Fautehmet="checkbox" hmet="_ype["> ][thrgle_id]" valut="66 <"l s-posearcg_bar__hrgle<"essage AugoChecker"l clia-uncheck="#searcg_bar__itlt_ondy, #searcg_bar_nolss" Sadesacbu arsi S besai ar u"lgi< l skl>sk"lgic_itlt="yrük yapı acklautum:yVed sc- Çaki S. temiuss9Fautehmet="checkbox" hmet="nolss[]" valut="5="l s-posearcg_bar_nolss" essage Dn tar; AugoChecker"heeecke-pochecke-e clia-uncheck="#searcg_bar__hrgle<" Sadesacbu autn m) ar u"lgi ][group_d scuss">M]" valut="1"l s-posearcg_bar_group_d scuss">M>iessage AugoChecker"l clia-uncheck="#searcg_bar__hrgle<" Krsi İ bennp yr k"lgiss/ul> s l s l s/s="s s: me ldi d:es doim)ryr">iessage ypet>MepMeNoPopupGadge> Tooltip="_itlt="Kzis) yrm ><>iclia-tipessage flip ed">sss="star Ful owWidge>uss ss=">s ss="messageCMkiu"dl ss="messageCp<< dLuHisL. t"dl s: me d:e" dful_searcg sc--sl skl>sara/membsehm- sajler=1011s?receie=cc=zll="noforeowusBu venveneMsajlern ul> l s: me ldi d:e" dful_searcg sc--sl s c s/s="s s/s="s sara/membar="aessage ypet>MemricOam one Tooltip="_itlt="Gek.asii armÜDaha Fazı...s s/s/dl s/s l s/s="s l s9Fautehmet="hid l" hmet="_xfTok l" valut="" l s/autm l s/aiklese>>a s s="s s s="s l s hgleer l s s="s l ss="messageCs/adCrs l l l l s="sessage auo< aLuHis>< l l skl>sara/memb lie/ametzsim"aessage O> k" TrigSen>iclia-o> k" Oam one="{&and";fixed&and";:false}">İketz s s/ul> l skl>sara/membs)rdim/> skl>sara/membhttp://www.im"> autn rget=>iessage homeLuHiÜyla Sayf ul> skl>sara/memb/arsi/. Sdisiz-ked s-gecKadme/.66 <=#hmvigae">M>iessage topLuHiÜı/aa Ddns s/ul> skl>sara/membautn /-/zamex.rs="=zll="ind alstd="essage globalFeed"i_bige> tautn R S beslRSSsi"adm s"h>RSSs s/ul> l s c l sss="iessage hel e<>l ss="messageCs/adCrs l s="ss-polegal"dl l skl>sara/membs)rdim/hukuksal- zkm ="azll="noforeowusHukuksals s/ul> skl>sara/membs)rdim/giz amt--ilkkimei="azll="noforeowusGiz amt- İkkkimeis s/ul> skl>sara/membs)rdim/kure. im-k> ure.ri"azll="noforeowusKure. rim Sloleasitsis s/ul> l l s c ss="ms-pocopyright"dl BzsiHemtFutıc©d> 04-2017 l s s="s l l l sss="iessage hel e<> jQuery.ext ld(trud, XenFuto, { v smtoa: { " di_id: 0 }, di> Ti.3Info: { now: 1503571124, today: 150352> 00, todayDow: 4t }, _lightBoxUag> sal: "au, _en tarO> k" s:e"1u, _laimae">MSpeedMultipa-pa: "1u, _o> k" Crsfig: { top: "10%u, speed:d> 0, cl> pSpeed: 1 0, kik: { coloa: "rgb(255, 255, 255)u, opacity: "0.6u, loadSpeed: > 0, cl> pSpeed: 1 0 }t }, _ignricdU dis: [], _loadedScripts: {olst_public_css":trud,"thrgle_view":trud,"itss/ad":trud,"bb_c bb":trud,"itss/ad_" di_info":trud,"siropu_ads_ke/adr_ad_c mmon":trud,"siropu_ads_ke/adr_ad_type_bannp;<:trud,"siropu_ads_ke/adr_ad_type_c bb":trud,"mt-es_sumz)ry<:trud,"lom n_bar<:trud,"nosicdi<:trud,"ext alsl_accouies<:trud,"facebook<:trud,"twi;str<:trud,"s">:trud,"js\/Siropu\/AM\ s=splay.js?_v=95>:trud}, _cookieCrsfig: { path: "/", doma n: "", prefix: "xf_"}, _csrfTok l: "", _csrfRefreshUrl: "m vis-yap=csrf-tok l-refreshu, _jsVdis on: "e0494e9au, _noSocialLom n: falsetriptjQuery.ext ld(XenFuto.pheosts, { cancel: "İptal", l a_moment_ago: "Az dnceu, onv_minute_ago: "1iclkiH önceu, x_minutes_ago: "%minutes%iclkiH önceu, today_st_x: "Bu ven %ti.3%u, ye terday_st_x: "Dvene%ti.3%u, day_x_st_ti.3_y: "%day%e%ti.3%u, cly0: "Psıru, cly1: "Psırd siu, cly2: "S ziu, cly3: "Çr/aambau, cly4: "Per/aembpu, cly5: "Cum, cly6: "Cumrd siu, _months:e"Ock,010bat,m)rt,Nn n,m)lyos,Ha nr?e,Temmuz,Amau os,Eytıl,E ip,K sn m,yrlzik, _clysSh} _did_nos_ressond_in_ti.3_try_sga n: "Susicdsıyorn em) cevape> m sdi. Lütfki tekrs=dmeieymhm ., lomm ng_in: "G vi Ysaı ıtes, ck.ck_image_show_full_snze_> s on: "Gerçakzboyutusi gö;mea S beslresmeunı-kalyoeriz., how_hid l_c s _by_x: "{hmets}'yoe m olenmi hr rağmhm gö ter"tript // FacebookoJl/2script SDK XenFuto.Facebook.ap Idw.a"335196609986394"; XenFuto.Facebook.autc3Ingey= false; script> s body s/html>