Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Turlarda Sorumluluk

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar, kendi düzenlediğiniz bir turda, katılımcı arkadaşlarınızın sorumluluğu sizce kendinizde mi olur, yoksa herkes kendi sorumluluğunu mu üstlenir?

Bu aslında çok ciddi bir konu. Bir turda ölüm veya ciddi yaralanmayla sonuçlanabilecek bir kaza, üçüncül kişilerin sebep olabileceği hırsızlık gibi adli vakalar gerçekleşirse turu düzenleyen kişinin başı ciddi olarak sıkıntıya girebilir.

Sorumluluk konusu sadece "ben kendi sorumluluğumu üstüme alıyorum" demekle olmaz bence. "Bu turda kendi sorumluluğumu üstüme alıyorum, turu düzenleyen şu adlı soyadlı kişi benden sorumlu değildir" şeklinde bir metnin imzalanması gerekiyor bana kalırsa.

Hayat bu, bütün turlar mükemmel geçmeyebilir. Allah göstermesin. Tur ekibinden birine başına bir şey geldiğinde turdaki diğer kişi veya kişilerin başı ciddi biçimde yanabilir. Bu yüzden önceden herkesin kendi sorumluluğunu üstüne aldığına dair bir belgeyi imzalaması gerekiyor.