Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TURLARDA KULLANILAN EN RAHAT SELE?- Sağlık

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Yusuf Z. Şipal tarafından paylaşıldı.

1. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Belki daha önce açılmış bir konudur ben yerini bulamadım bulan varsa da link verirse sevinirim. Öğrenmek istediğim uzun turlarda en rahat sele hangisidir. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Konu sporcunun totosunun sağlığını ilgilendirdiği için buraya açtım, yorum yapan herkese şimdiden teşekkürler, saygılar

2. ahmet öz

ahmet öz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Eskiden ortası çukur selelerin daha sağlıklı olduğu biliniyormuş. Prostat bölgesine baskı yapmaması için böyle yapıyorlarmış.
    Fakat geçenlerde okuduğum bir yazıda bu tip selelerin totoya temas noktaları azaldığı için sağlıksız olduğu, selelerin geniş olması gerektiği yazıyordu.
    Kesinleşmiş bir durum yok aslında. Rahatlık kişiden kişiye göre de değişebilir.

3. yusuf samet yaraş

yusuf samet yaraş Aktif Üye

Seviye:
    ben kendim kullanmadım ama gerek yurt içi gerek yurtdışı sitelerden okuduğum kadarıyla ve neredeyse hiç bir negatif feedback görmedim, brooks selelerin çok iyi oldukları söyleniyor, biraz tuzlu ama periyodik bakımı yapııldığı sürece uzun yıllar dayanbilen bir sele olduğu zamanla insanın anotomisine uygun şekil aldığı için çok rahat olduğu söyleniyor. Ben de maddi olarak bütçeyi ayırabildiğim zaman almak istiyorum zaten.

4. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    ne tayt ne de jelli kılıf, ben brooks kullanıyorum ve oldukça memnunum

Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
  5. Fatih Esen

Fatih Esen Aktif Üye

Seviye:
    rahatlığı seleden çok taytta aramak daha mantıklı çünkü sele rahat olsun diye gidipte geniş yumuşak bir sele alırsanız hareketinizi kısıtlayıp performansınızı etkiler. sele üzerine takılan jel kılıflarıda pek kullanışlı bulmuyorum. imkan varsa biraz paraya kıyıp güzel bir pedli tayt alırsanız ( marin formalarının taytlarını öneririm )rahat edeceğinizden eminim :)

6. BARIŞ TAŞKIRAN

BARIŞ TAŞKIRAN Üye

Seviye:
    Geçen sene Gökova Pedallarımın Altında turuna katılmıştım. Bu turda jel sele kullandım, gerçi ağırlığı normal seleye göre fazla ama uzun turda beni çok rahat ettirdi. Decathlon'dan almıştım tavsiye ederim.

7. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Ben Decathlondan ortası boş olmayan jelli sele aldım. Arkasında ışığı da var. Gayet rahat. 60 tl gibi bir fiyatı vardı ama değer. Pedli tayt ya da şort ile de kullanınca daha da rahat oluyor. Tavsiye ederim

8. Yusuf Z. Şipal

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.
    Brooks zaten malum, sanıyorum bu işte son nokta. Fiyatları ise çok yüksek, alınır ama bu defa orta halli bir MTB parasına sele aldım diye kendime kızarım gibi geliyor, tabii rahatlık paha biçilmez bir yandan.
    Benim aradığım daha optimal bir çözüm, aynı sorunla karşılaşıp brooks a yakın konforu daha uygun fiyata arzedenler olmuştur mutlaka, onu arıyorum ben :)
    Jelli kılıf aldım ve açıkçası memnun olduğumu da söyleyebilirim ama felis911 arkadaşımızın bakış açısı da doğru yani ilk etapta rahatsız etse de totoya uygun büyüklükte ve doğru açılarla konumlandırılmış kaliteli bir seleye de zamanla alışmak gerek.
    Sonuç olarak buraya yapılan katkılar neticesinde umarım en uygun seçeneği bulacağız, teşekkürler

9. Yusuf Z. Şipal

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Ankara Decathlona' a sık gidiyorum, bahsettiğiniz ürünle ilgili fotoğraf ya da model verebilirseniz, incelemek isterim. Teşekkürler

10. Berat Soner Çapin

Berat Soner Çapin Yeni Üye

Seviye:
    brooks selelerinin özelliği nedri?:)