Turlarda Fazla Eşyaları Eve Göndermek

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Arkadaşlar özellikle uzun soluklu turlara çıkan arkadaşlarımız yanlarında bazı eşyaların fazla geldiğini fark edebilirler. Yada ağırlık olacağı için büyük hediyelik eşyalar almak istemeyebilirler.

Bu sorunun bir çözümü var: Ben Bisikletle Dört Deniz turumda kargo şirketlerini kullandım. Aileme Akçay, Kuşadası, Kumluca, Afyonkarahisar ve Eskişehir' den fazlalık eşyalarımı ve yolda edindiğim çeşitli hediyelikleri, topladığım taşları, yiyemediğim kirazları ve deniz kabuklarını v.s. leri yolladım. Taşıdığım ağırlık artsa bile bir anda bir kaç kilo hafiflemiş olmanın tadını aldım. Babamın bir kargo şirketiyle anlaşması olduğundan aileme de fazla kargo faturası ödetmedim. Bir kaç günde bir kargo yollayınca kargocu, babama her ziyaret edişinde "oğlunuzdan bugün size kargo yok" diyormuş. Kocaeli' den Kocaeli' ye Türkiye' nin öbür ucu üzerinden kargo yollamak değişik oluyor :D Kargo gönderdiğim bazı şubelerde "sizin burada sabit bir adresiniz yok galiba" diyorlarmış.

Mutlaka günümüz imkanlarını kullanın. Yanınızda fazlalık olduğunu düşündüğünüz eşyalar için endişelenmeyin. Verin kargoya gitsin.

Herkese mutlu seyirler.

Scudo

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Ben de çıktığım uzun yollarda bu tekniği kullanıyorum. Gitmeden iki gün önce eşyalarımı ptt'ye veriyorum. Gideceğim yerde alıyorum. Böylece yanımda çanta amanta taşımamış oluyorum;)