Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

turlarda arkada kalıyorum!!!

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında kadir özsunar tarafından paylaşıldı.

1. kadir özsunar

kadir özsunar Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    ben 15 yaşındayım ve bisiklet sürmeye başlayalı 1-2 oldu ama öyle her zamanda değil yaz tatilleriinde veya hafta sonu ağırlıklı sürüyorum şehir içi ve şehir dışı turlar düzeli olarak yapılıyor bende katılımımı gerçekleştiriyorum fakat bir süre tempoyu üst seviye tutuyorum fakat bi süre sonra kesliliyor ayaklarım pedalı çevirmemeye başlıyor bu da turlarda geri kalmama neden oluyor kendimi geliştirmek için ne yapmamaı önerirsiniz bisiklet:geotech expert 21 vites dağ bisikleti
    yaş15 kilo:75 boy:1,70

2. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Geri kalmanın nedeni dağ bisikleti olabilirmi ?

3. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ayrıca kilo fazla gibi

4. M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ Onursal Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sevgili kardeşim, öncelikle kilon kadro boyun ve bisikletin kullanım için uygun bir bisiklet mi? bunu da göz ardı etmemek lazım.

5. Barış Yavuz

Barış Yavuz Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    boyuna göre kilon fazla değil,daha 10 cm uzarsın 18 yaşına kadar.
    dağ bisikleti yerine 28 inch tekerlekli bir şehir bisikleti al,farkı kapatırsın.

kadir özsunar bunu beğendi.
  6. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yukarıda arkadaşlar diğer olasılıkları söylemiş zaten.Düzenli ve sık antramanlar yapmalısın.Kondisyon olarak grup sürüşlerinde uygulanan ortalama hızın üzerinde olmalısın.Yani kan , ter , gözyaşı :)

Ama önce yukarıda arkadaşların söylediği gibi önce ; doğru bisiklet, doğru lastik, uygun ölçüde kadro, diğer ergonomik ayarların yapılması ve doğru ekipman kullanmalısın...Ve sürüşlerde gereksiz yüklerden kurtulmalısın...

Bisiklet; çok güzel ve eğlenceli bir spordur.Ama bir o kadarda fedakarlık ister...Her anlamda...!

7. kadir özsunar

kadir özsunar Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    turlarda kullanılan bisikletler genelde zaten dağ bisikleti hafta sonları turlar parkura doğru yönelince mecbur olarak dağ bisikleti almak zorunda kaldım ayrıca göze görkemli görünende yine dağ bisikleti hız konusunda da bacaklara fazla yüklenirsem liflerde felan bi sorun olmasın bi sayfada okumuştum 14-15 yaşlarda bir kişiye fazla yüklenmemesini söylemişlerdi 16 inç kadrom var 26 inch teker kilomda 75 uygun mu acaba kadroya (turdaki arkadaşlarım dağ bisikletiyle gayet rahat sürebiliyorlar.Gaziantepte yol bisikletini sıklıkla kullanabileceğim yağ gibi yollarda bulunmuyor ben yol bisikletini ağır diye biliyorum ama... antreman için daima bisiklet sürmemi tavsiye ediyorsunuz galiba bu hızı ne kadar sürdürmeliyiz yani bana aynı tempoyla hızlı bir şekilde gitmemi tavsiye ettiler sizce nasıl yapmalıyım.(Bende turlarda geride kalmak istemiyorum.)

8. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Okuduğumu yanlış anlamadıysam tura başlangıcın yanlış. Haftasonundan haftasonuna sürüş yapıyor ve direkt yüksek tempo ile başlıyorsan asıl sorun bu yüzden çıkar. Vücut ısındıktan sonra tempo arttırımı yapmalısın. Misal; yavaş hız düşük tempo ile başla, bacaklar yetiyor gibi gelse bile vites arttırımına pek gitme. 5 km sonra yüklenmeye başla. Bu hem olası sakatlıkları önler hem de kasların yığılması tarzında bir yorgunluğu önler.

kadir özsunar bunu beğendi.
  9. Ogulcandaan

Ogulcandaan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bir de yazım ve noktalama işaretlerine dikkat edersen geride kalmazsın

tahirkaya bunu beğendi.