Türklere mahsus ölümler

Karakartal Platton

Forum Bağımlısı
Tepki
157
* Kurban bayramında kaçan koçların boynuzlarını bir yerlerine sokması
sonucu ölüm (K.Maraş'ın Çoğulhan Kasabası).

* Mideye kaçan sineği öldürmek için ağza Sheltox sıkmak suretiyle ölüm (İstanbul/Sultanbeyli)

* Bir arabaya 11 kişi binip viyaduğe uçmak (Molla Gürani Viyadüğü/İstanbul)
* Katta olmayan asansöre binme teşebbüsü (Ali Kırca/Kuruçesme'deki evinde; sadece yaralanma).

* Balkona 50 kişi çıkılması sonucu balkonun çökmesiyle oluşan toplu ölüm.
(Dudullu'da bir Köy nişan töreninde).

* Ormanda zehirli mantarları ailece yiyerek," anaa ne guzel!" deyip akşama evde ölü bulunan Türk ailesi (Datça'da).

*Yatağındaki tahtakurusu veya bilimum haşeratı öldürmek için yatağı
ilaçladıktan biraz sonra uykuya dalarak göçmek (Bodrum/Yalıkavak Köyü).

* Elektrik direğine yaslanıp ayakkabısına kaçan taşı ayağını silkeleyerek
çıkarmaya çalışan kişinin, elektrik çarptığını sanan yardımsever bir laz
tarafından kafasına kürek, kalas vb vurularak ölmesi. (Rize/Ardeşen
Kasabasi/Tunca Köyü'nde).

* Yolda mutlu, mesut yürürken kafaya balkon düşmesi (Gene Dudullu'da).

* Para çekmek amacıyla girilen bankamatik gişesinde elektrik çarpması
sonucu
ölüm. (Ziraat Bankasi, Bozcaada Şubesi)

* Trafik kazasından yaralı olarak kurtarılıp, hastaneye kaldırılırken
ambulansın kaza yapması sonucu ölüm. (Ülkemizin bir çok şehrinde)

*Alkollü durumda TEM otoyolunda seyreden bir araçtaki beş kişinin;
süper fm'de çalmaya başlayan oynak bir şarkı sonrası aracı sağa çekmesi ve
Otoyol da göbek atmaya başlaması üzerine 5 kişiden 3'ünün ayrı ayrı araçların
çarpması sonucu ölümü (Adapazar/Hendek).

• Beğen
Tepkiler: iso.54
Scudo

vosvosvos

Üye
Tepki
2
Bizzat haberlerde izlediğim çiftetelli oynarken pistin çökmesi sonucu kendini bir alt katta bulan insanlar.. -güle oynaya gittik- dedirten ölüm sebebi

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Selim Çam
Şehit olmanın gerçek manasını bilen için diyorum; gerçekten buna sadece Türk olmak yetse.

• Beğen
Tepkiler: Murat EVGİN

Laxeri

Daimi Üye
Tepki
288
süper olmus walla gülmekten öldüm.paylaşım için sağol

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Ölümlerin çoğu trajikomik bence, ya cehaletten, ya alkol yada hırsızlıktan.. ( Yapıların malzemelerinden kar etmek için malzemeden çalanlar.. Bakınız : Türkiye ve Deprem.. )
Şehit olmak ap ayrı bir konu bence.. bunlarla ilgisi yok diye düşünüyorum..

Güzel yurdum dan bir örnekde benden.. Karadenizde, tamamen ahşapdan yapılan bir otelin yangın merdiveni yok.. Denetleyiciler otel sahibine bunun zorunlu olduğunu ve yaptırması gerektiğini söylüyor.. Otel sahibide "aşap Oymalı" ve "Cilalı" bir yangın merdiveni yaptırıyor.. ( Cila daha iyi alev alması için sanırım...)

Hadi otel sahibi cahil.. onu gören bir allahın kulu demedimi kardeşim hiç yangın merdiveni ahşapdan olurmu diye?? :rolleyes: Eğitim şart...

---
Ahşap yangın merdiveni

http://www.radikal.com.tr/1998/06/02/resim/02ahsap.gifUzungöl, Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden biri... Trabzon'a bağlı bu beldedeki bir turistik tesise yapılan 'ahşap' yangın merdiveni herkesi şaşırtıyor. Üç katlı, 54 yatak kapasiteli bu tesisin ve 'ahşap' yangın merdiveni fikrinin sahibi Abdullah İnan... Merdiven yapılır yapılmaz beldede günün konusu olan İnan, "Binanın estetik görünümünün bozulmaması için yangın merdivenini de ahşaptan yaptık" diyor kendisine gülenlere...
FOTOĞRAF: ASLI YILMAZ

CROSSCU31

Daimi Üye
Tepki
31
niye hep kendimiz türkleri böyle yazılarla kötülüyoruz ki evet biraz bilgisiz cahil olabiliriz ama yinede kendimizi kötülememeliyiz

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
herşeyin sonucunu biadım önceden hesap edebilmeli ve işini şansa bırakmamalı tabi başkasının başına düşebilecek balkonu yapan şahısta öyle düşünmüş olmalı.ilginç ölümler bizi güldürebilirken birilerinide ağlatıyor olmalı.Sahip olduğumuz aklı biraz daha zorlasak iyi olacak.
Paylaşım için teşekkürler

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
ürüpte köyün birinde gecen hafta bir yaşlı amcayla sohbet ederken söyledi genç arkadaşın birisi traktörün üzerinde sigara yakmaya çalışırken düşüp tekerin altında kalıp ölmüş çok tuhaf yaaa üzücü

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@CROSSCU_31

Sn crosscu aslında Türkler diye kastedilen "yurdumun tüm insanları, çoğuyla yada azıyla".
Yani yukardaki traji komik ölümlerde başrolü oynayanların içinde Türk olan da var olmayan da.. Ama ağız alışkanlığı olmuş. Yanlış bir ağız alışkanlığı.. Düzeltilmesi lazım. Haklısınız.
Çünkü trajikomik bir olay yaşamak için kimden olduğunuz farketmez, zira beşer, şaşar. Beşerseniz şaşmaya adaysınız..:)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@ÇARŞIIIIIIII PLATOON

Hiç birisinin yerinde olmak istemezdim ama, en çok yukardakinin...
Ancak o şahıs bisikletçi kaskı takıyor olsaydı belki kurtulurdu diye de düşünmeden edemiyor insan... Serde bisikletçilik varya.. :)