Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye'ye Kargo Ücretini Düşürmek için E-mail

Konu, 'Canyon' kısmında drumbanger tarafından paylaşıldı.

1. drumbanger

drumbanger Kıdemli Üye

Adı:
    Ata
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Herkese merhabalar.

Canyon almış olan, almayı kovalayan, düşünen ve alma arifesindeki herkesi ilgilendirecek bir durum var. Yüksek kargo ücreti.

Adamlar Yunanistan'a 33 euroya kargolama yaparken bize 199 dolar fiyat veriyorlar. Neredeyse 4 katı bir fark var. Müşteri hizmetleriyle konuştum ve de en iyi durumun mail atmak olacağını söyledi. Bu yüzden burada bu konuyu açıyorum.

Eğer topluca bir şekilde mail atmaya herkes varsa durumu politik bir şekilde iyi özetleyen ve "koca şirketsiniz, yaptığınız oluyor mu hiç" tadında minik emrivakiler içeren bir metin hazırlayabilirim. Sizlerden gelecek tepkiye göre metni yazıyor olacağım. Fikirlerinizi bekliyorum.

2. Ahmet Ayaz

Ahmet Ayaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    muhtemelen avrupa birliği sınırları içinde olmamamızdan kaynaklandığını söyleyeceklerdir.

3. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merhaba,
    Kargo ücretini canyon firmasi degil kargo sirketleri belirliyor. Avrupa ici ve avrupa disi memleketlerin ücretleri degsik oluyor. Imza toplamk istemeniz iyi ama inanin imza degilde basbakani getirseniz canyon kargo fiyatinda hic bir sey degistiremez.
    Sikayetleriniz bu durumda canyona degilde UPS yada DHL göndermeniz gerekiyor.

4. Osman Tuğrul

Osman Tuğrul Forum Bağımlısı

Seviye:
    @drumbanger Aslında çok mantıksız bir durum malesef, fakat @Murat Cömez @Ahmet Ayaz 'ın dedikleri gibi Avrupa Birliği ülkesi olmadığımızdan kaynaklandığını düşünüyorum ve bu işin asıl muhatabı kargo firması olduğunu düşünüyorum. Ama şöyle bir durum var, eğer toplu olarak tepki gösterirsek, Canyon belki bir ihtimal kargo firmasına bu konuyu açar ve asıl sonuç o zaman belli olur diye düşünmekteyim.

5. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Noktayi koydu reis :D

6. drumbanger

drumbanger Kıdemli Üye

Adı:
    Ata
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Doğru bir noktaya parmak bastınız ancak eğer sitededeki müşteri hizmetleri mail olarak atarsanız daha etkili ve iyi olur dediyse belki de etki yapma şansımız vardır. En kötü ihtimalle şirket onlara ulaşacak mail sayısı ve tepkiye göre anlaşmalı olduğu firmaya baskı yapabilir.

Boyut olarak ölçütü değil ama Amazon.com'dan gelen kargoların fiyatlarını biliyoruz. Elbet bir 50 dolar falan göremeyiz kargo ücreti olarak ama en azından 150 dolara falan düşürebilirsek de fiyatı daha olumlu olacağını düşünüyorum.

7. sleepy112

sleepy112 Yeni Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bana kalırsa canyonun bir politikası bu. Neden derseniz sepetime 18euroluk ufacık bir kadro kulağı ekleyip kargo ücretinin 90 euro olduğunu görüyorum. Dhl den ingiltereden üstelik express kargoda çok daha büyük ürünlere 15-20 euroya gönderim yapabiliyorum.Bu kargo fiyat politikası saçma!

İbrahim A. bunu beğendi.
  8. fblisaru

fblisaru Aktif Üye

Adı:
    Saruhan Er.
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Bence sisteme desi tanımlaması yapılmış. Otomatik bedelleme yapıyor. Eskiden e-ticaret sayfası yönetmiştim.

Canyon'un kargo firması ile bir birim bedeli var. UPS, Canyon'un bize şarj ettiği bedelden daha az Canyon'a şarj eder.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

anti panik bunu beğendi.