Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye'mizi turlayan Rekortmen Serkan TAŞDELEN'i getiriyoruz..

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Necati Bilgen tarafından paylaşıldı.

1. Necati Bilgen

Necati Bilgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Sevgili Serkan'ı karşılamak üzere Edirne'ye otobüsle ben otogardan Fikret Kaplanoğlu, Dusun Ali Harem den 13 Ağustos günü Edirne'ye gittik. Ben saat 13.00 te Edirneye indim Serkan la telefonla konuştuğum da Havsa da olduğunu öğrendikten sonra Bisikletimle o yöne doğru 8 km gittim bir benzin istasyonu önünde beklerken. İsmail beyden telefon geldi Edirne Milli Takımlar Kamp Tesislerinde dört kişilik yerimiz ayrıldığını bildirdi..
    Bir saat sonra Serkan göründü kucaklaştık. Rüzgar'ın karşısından esmesi sebebiyle yorgun görünüyordu. Kamp Tesislerinde bir duş ve biraz dinlendikten sonra kendine geldi.
    Bu sırada Fikret ve Dursun abi geldi kendilerini tanıştırdım Sekan bizlerle olmaktan sevinçliydi..

14 Ağustos 2007 Saat 08.15 te Yola çıkarak Lalapaşa,Süloğlu dan Kırklareli'ne vardığımızda 83.06 km.yi 5.23.43 km/saat pedal basarak. Zevkli ve neşeli bir etabı bitirmiştik..

15 Ağustos sabahı saat 8.45 hareketle Pınarhisar'a oradan Fikret ve Dursun abilerin başka bir projeleri olduğu için bizden Lüleleburgaz da buluşmak üzere ayrıldılar. Onlardan ayrılmamızdan sonra mola azalması ve süratimizin artmasıyle düzgün yollarda zevkli bir beraberliği Lüleburgaz da bitirdiğimizde,

Yaptığımız km 63.92
    Pedal süresi 3.56.56

16 Ağustos Fikret ve Dursun abiler bizlere uyum sağlıyamadıkları için burada kalıyorlar daha sonra farklı etabı uygulayarak İstanbula dönecekler..

Yeğenim Cahit hoca bizi sabah kahvaltısına alıyor kahvaltıdan sonra saat 9.35 te yola çıkıyoruz. Karşımızdan esen rüzgar, Büyükkarıştıran dan sağa döndüğümüzde arkamızdan esiyor yeni yapılan geniş ve düzgün yolda süratimiz artıyor. Murat'lıdan sonra sık çıkış ve inişler den sonra Tekirdağ Öğretmen Evine saat 13.58 de varıyoruz.
    Saat 16.35 te Süleyman Şatır ve Kemal Tecimen bizlere katılıyor yarın beraber Silivri' gideceğiz.

Yaptığımız km 61.78
    Pedal süresi 3.38.39

17 Ağustos Sabah kuvvetli kahvaltıdan sonra saat 8.55 yola çıkan ekibimiz bir müddet sonra yol yapımı sebebiyle mıcırlı yeni yolda güçlükle ilerleyip Marmaraereğlisine varıyor. Burada benim Ataköy den iş arkadaşım Yüksel'e uğruyoruz,karpuz ,kek ,soğuk meyva suyu ikramından sonra yola çıktığımızda karşımızdan esen kuvvetli rüzgar bizi çok zorluyor. Semizkum dan Silivriye kadar banketi bulunmayan trafiği bol yoldan sora Silivriye giriyoruz..

Otel'e yerleştikten sonra yan odamıza iki İtalyan genç bisikletçi geliyor, Serkan la konuşarak bizim ve onların haritalarında gezilerimizi birbirimize anlatmaya çalışıyoruz. Ve yarın sabah saat 06.30 da yola çıkmak üzere anlaşıyoruz..

Misafirlerimizde var..

Yaptığımız km 70.23
    Pedal süresi 4.20.57

18 AĞUSTOS 2007 CUMARTESİ İSTANBUL'A GELİYORUZ

SAAT'Mİ 14.00 - 15.O0 Arası

2. Önder Özdoğan

Önder Özdoğan Onursal Üye

Seviye:
    Necati abi kutlarım sizleri.Karşılama ve yaptığınız misafirperverlik için teşekkürlerimi sunuyorum..:in:

Pazar günü yapacağımız geziye tamamen odaklandım,katılımcı arkadaşlarımla güzel bir geçirmek istiyorum ..sizleride aramızda görücez inşallah Necati abi..?;)

Yollarda artık gezginci arkadaşlarda görmek mutluluk verici tabi,İtalyan kardeşleride alın getirin Necati abi iyi olur..;)

Selam ve sevgiler..pazar beşiktaş da sabah saat 10'da görüşmek dileği ile.

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Harika bir haber bu. Nihayet gezi sonlanıyor, Serkan bu çabasının en azından duygusal karşılığını alacak.
    Peki Necati Bey, örneğin yarın Yenikapı'ya kaç gibi varmayı planlıyorsunuz. Ona göre biz de bu yolculuğun sonunda küçük de olsa bir katkı sağlasak? Sizlere katılsak?

4. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    Bisiklet Forum'un gözü aydın...
    Türkiye Fatihi sonunda son pedallarda....:)

5. İsmail Ağıllı

İsmail Ağıllı Onursal Üye

Seviye:
    serkan kardeşimizi canı gönülden kutluyom çok az olsada kappadokyada tanışıp pedallama şansımız oldu İstanbul'da çok büyük bir gurupla gezisini sonlandıracak olması süper olacak tebrikler serkan Taşdelan.

6. denizcinesim

denizcinesim Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    serkan kardeşimi içten selamlıyor, yaptığı bu turun hayırlara vesile olmasını diliyorum.Umarım bu tur bi nebze olsun ülkemizde bazı değişiklişklere yol açar.Herkese kucak dolusu sevgiler...

Serkan Taşdelen bunu beğendi.
  7. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Büyüyünce ben de böyle anlatmasını öğreneceğim. :)

8. Necati Bilgen

Necati Bilgen Kıdemli Üye

Seviye:
    Mesut hocam teşekkürler. Sizin anlatımınız, espirileriniz, ve bilhassa fotoğraf ve video görüntüleriniz çok, çoook güzel bunları yapabilmek büyük beceri ister bunlarda bende yok.
    Yakınımda olsaydınızda sizlerden bunları öğrenebilseydim. Sevgilerimle..