Türkiye'den Bosna Hersek'e Bisiklet Turu

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@Atahan Eker şu an Konjic'teyim. Yarın Lukomir köyüne gitmek istiyordum fakat yol çok zorluymuş. Senin bir Bilgin var mı Lukomir köyü hakkında?

• Beğen
Tepkiler: Groims
Scudo

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yakubi Lukomur hakkında bilgim yok fakat internetten baktığım kadarıyla çok küçük bir köy. Bosna'nın mevcut yollarının kötülüğünü deneyimlediniz şehirler arası yolları bu kadar kötüyken bu köyün yolu çok daha kötüdür. Tabi gitmek isterseniz sizi durduran hiçbir şey yok. Vrelo Bosna için bir map paylaşıyorum. Çizik çizik olan yer bahsettiğim ağaçlı yol.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: yakubi

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
Lukomir için rehbersiz gidilmez diye okudum , kaybolma ihtimali dahi varmış. Fakat köyün kendisi ve yollar inanılmaz otantik. Bunu bir de burdan birileriyle konuşup sonra karar vereceğim.
Teşekkür ediyorum @Atahan Eker

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yakubi Köyün google mapten kuş bakışı görüntüsü bile çok güzel. Bosna genel olarak çok tekin bir yer değil. Bisikletinizi çok iyi muhafaza etmenizi öneriyorum. Bosnadaki her aracın ayrı bir kilitleme sistemi vardır, özel manyetik kartlarla çalıştırılır. Araç hırsızlığı çok yaygındır. Ama insanların misafirperverliği, ilgisi bıktıracak kadar çoktur.
Rica ederim merakla yeni fotoğrafları ve yazınızı bekliyorum.

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@Atahan Eker Lukomir köyü olmazsa Boracko Jezero diye bir yer var. Orayı denerim belki. Bulunduğum yere 20 km
Birden Saraybosna'ya gidip bitirmek gelmiyor içimden :)
Bosna'da değil ama Makedonya ve Arnavutluk ta epey tedirgin olmuştum hırsızlık konusunda. Daha çok dikkat ederim. Tşkler

• Beğen
Tepkiler: dincer_colak

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@Atahan Eker demek ki oralarda çok hırsızlık oluyo. Çok şaşırdım. Bosna gibi bir ülkede bu şekilde olduğuna.

Biz Yunanistanda bisikleti dışarıda bir yere kilitlemeden bırakıp markete girip 15-20 dakika oyalandıgmız çok oldu ama hiçbir şeyimiz calinmadi.

Çok ilginç...

• Beğen

Atahan Eker

Daimi Üye
Tepki
461
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ferhat Karaca Bosna ve Karadağ bu konuda sıkıntılı. Bulgaristanda da aynı sıkıntılar mevcut. Kiraladığım aracı çalıştırmadan önce vites kutusunun oraya manyetik kartı sürtüyordum öyle marş basıyordu.

@Şükrü Güllüoğlu Yıllardır annem ve akrabalarım boşnak böreği yapar, bu nedenle Bosna'daki boşnak böreğini çok merak etmiştim. Annemin böreği çok daha güzel ama malum et fiyatlarının çok yüksek olmasından dolayı annem malzemeden biraz çalıyormuş, bunu öğrenmiş oldum. Hadi kıymadan çaldın patatesten niye çalarsın dimi...? :D

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@yakubi turunuz cok guzel ılerlıyor ben bıle burdan okurken tedırgın oluyorum sızın olmmanız ımkansız orlarda kazasız belasız surusler cok guzel anılar olmustur bu 25 gunde sıze

• Beğen
Tepkiler: appendix ve yakubi

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@dincer_colak hayatımın en güzel turu olduğu kesin :)
Seçtiğim mekanlardan ülkelerden şehirlerden çok Mutlu oldum. Sadece aklımda Karadağ'da iki yer kaldı göremediğim için hayıflandığım.
Hırsızlıği bilmiyorum ama diğer güvenlik konularında sorun yaşanacak bir güzergah değildi benimkizaten.

Bugün Konjic'e 20 km mesafedeki zorlu bir tırmanışı içeren Boracko gölüne gittim. Ordan birkaç fotoğraf ...

image.jpeg
image.jpeg

image.jpeg
image.jpeg

Konjic'e gelince soluklandığım cafede kahve içerken yanımda oturan ihtiyarın gazetesindeki Türkiye ve miting haberleri...
image.jpeg
Tekrar göl görüntüsü
image.jpeg

Konjic'te şehir merkezindeki köprü
image.jpeg

Konjic'te bugün son günüm. Yarın Saraybosna'ya hareket edeceğiz bir aksilik olmazsa.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yakubi Bayrak ve suyla oynayan bebeler şahaneymiş :)

• Beğen
Tepki
81
İsim
Şafak Hasret Yıldız
Bisiklet
Giant
Şahane yerler vede çok heyecanlı duruyor zevkle okuyorum gerçekten iyi pedallamalar hocam süpersiniz :harika:

• Beğen
Tepki
139
İsim
ŞükrüGüllüoğlu
Bisiklet
Cannondale
@Atahan Eker Aynen o böreğin içindeki etin kalınlığı inanılmaz. Börek mi yiyorsun kebap mı belli değil :) Bir de o dükkanda çok genç danayı patatesle piiriyor Hayruddin usta. Onu da deneyin.

@yakubi Konjiç "Küçük Konya" demekmiş bir tevatüre göre.

• Beğen

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@Kerem Groims :) evet

@Şafak Hasret teşekkür ederim.

@Şükrü Güllüoğlu küçük Konya ha:) memlekete geldim demek ki:)

Bugün öğleden sonra Saraybosna'ya ulaştım. Zorlu bir yol oldu. Çünkü görevliler bi ihtimal izin verirler veya görmezler diye girdiğim otobandan çıkartınca yol çileye dönüştü. O dağ senin bu köy benim gezdim epeyce. Sonra allahtan yokuş aşağıyı görünce biraz rahatladım.

Turumun son durağı Saraybosna'da vrelo bosne harika bir yerdi. Atakan'a tekrar teşekkürler.
image.jpeg

image.jpeg image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg
Gelir gelmez zeljo'ya attım kendimi :)

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
@Ferhat Karaca bu yola çıkmama vesile olan sana özellikle teşekkür ediyorum.
Tur boyunca mesaj ve beğenileriyle varlığını hissettiren destek olan arkadaşlara da ayrıca teşekkür ediyorum.
Maalesef Saraybosna'da fazla kalmayacak gibiyim. Bilet ayarladığım takdirde fazla beklemeyi düşünmüyorum. Yarın tüm günü şehre ayıracağım.

Muratdd

Üye
Tepki
41
İsim
Murat
Bisiklet
Sedona
Ayaginiza saglik cok guzel yerler geziyosunuz kazasiz belasiz devam edin ins.merak ettigim bi kac husus var. Aksiyon kamerasi ile mi cekim yapiyorsunuz yoksa fotograf makinasi ilemi, Bagaj, heybenizden memnun musunuz marka model fiyat paylasirsaniz sevinirim. Bisikletinizin markasi nedir simdilik bu kadar tesekkurler...

• Beğen

yakubi

Daimi Üye
Tepki
958
İsim
Mehmet
Bisiklet
Fuji
Genelde cep telefonu kullandım ama aksiyon kamerası da var. Bazı yerlerde onunla Çek'im yaptım.
Heybe btwin marka decathlondan. Oldukça memnunum fakat dış cep olmaması ve su alması gibi dezavantajları var. Fiyatı şu an nedir bilemiyorum.
Bisikletim Fuji Touring
Ben teşekkür ederim @Muratdd

Teşekkür ederim @Kerem Groims