Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye'deki kazaları önlemek için neler yapılmalı?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Mustafa_Temizel tarafından paylaşıldı.

1. Mustafa_Temizel

Mustafa_Temizel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    :in: :in: Türkiye'deki kazaları önlemek için neler yapılmalı?:in: :in:

2. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gelişmiş dünyanın yaptığı gibi deniz , demir ve hava yollarına öncelik vermeli.
    Otobüslerin, kamyonların üzerine maşallah yazmanın, araç ilk alındığında kurban kesmenin temelde bir işe yaramayacağını artık fark etmeli.

dawson_46 bunu beğendi.
  3. Karakartal Platton

Karakartal Platton Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende ataruh arkadaşımıza katılıyorum çok doğru bir tesbit

4. tansu berkay

tansu berkay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    bana sorarsanızda herşeyden önce iyi bir trafik bilinci ve eğitimi gerekli vede en önemlisi araç kullanmayı erkeklik gösterisine dönüştürülmemeli.tabi saygı kısmını malesef dile bile getiremiyorum artık yol verenlere bile garip bakmaya başladılar.

5. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sekülerleşmiş bir din anlayışı olmayan toplumlar sorunlarını , başka ulvi güçlere ve öteki dünyaya devrederek çözümsüzlük ile baş başa kalırlar. Ayrıca bana göre , genel problemler ( ülke sorunları ) tümevarım ile çözülemez. Tümden gelim ile çözülebilir. Bu şu demek sadece trafik sorununu çözmek mümkün değildir. Tüm sorunlar birbirine bağlıdır.
    Mesela ben bir önceki mesajımda demir yolları güçlendirilmeli yazdım.Ancak Demir yollarının zayıf olmasının , sosyal , ekonomik, ahlaki ( yolsuzluklar ) sebepleri var. Avrupa birliğindeki toplam kamyon sayısından daha fazla kamyonun Türkiye yollarında olması gerçeği temelde nerelere kadar dayanıyor herkes tahmin edebilir. Birileri bol miktarda kamyon, benzin, lastik , yedek parça vb. vb. satarak otoyol ve yol yapım ihalelerine girerek zengin oluyorlar. Bunları yazacak medya yok, dava açacak hukuk sistemi yok, o hukukçuları yetiştirecek eğitim yok, bunların farkında olan halk yok vb.
    Sadece trafik , sadece eğitim, sadece kadına şiddet, sadece bisiklet yolları neden yok sorunları tek tek ayrı ayrı çözülemez bence.

6. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Benim trafikte en çok korktuğum iki şey birisi ızgaralar, diğeri de sinyalsiz birden şeritten şerite atlayan araçlar ve bisikletlerin trafikteki bir araçtan sayılması gerekliliği. Izgaralar şeritlerle paralel olmamalı asla; şerite göre yanlamasına olmalı. Araçlar da sinyal verseler ve saçma sapan sıkıştırmasalar çok iyi olacak.

7. Onur Kula

Onur Kula Bisikletkolik

Adı:
    Onur Kula
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bence bisikletlerimizi daha görünür kılmak için gündüz
    bile flaşörlü farlar kullanmalıyız.

Ve maalesef Türkiye'de ışıklara güvenip hareket etmek bile güvenilir olmadığı için her şartta yolu kontrol etmek gerekir.

Herkeze kazasıs belasız günler dilerim...