Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye'deki İlk Aktif Şehir

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Özgürpedal tarafından paylaşıldı.

1. Özgürpedal

Özgürpedal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    image.jpeg Karşıyaka'nın Uluslararası Herkes İçin Spor Derneği (TAFISA) tarafından "Aktif Şehir" sertifikası ile ödüllendirildiğini, görünce vallahi bir gülesim geldi. Üstelik Karşıyaka Belediyesi düzenlediği BİSİKLET TURLARI ile vatandaşları fiziksel aktivitelere teşvik ediyormuş. Bu bilgileri Karşıyaka Belediyesi'nin Karşıyaka isimli dergisinden (Sayı 14/KASIM 2015) aldım, üstelik dergi kapağında bir de Sayın Başkan'ın bisikletle çekilmiş fotoğrafı var. Karşıyakalı bisiklet severlerin yorumlarını bekliyorum... image.jpeg

2. Hamit.Ç

Hamit.Ç Bisikletkolik

Adı:
    :)
    Seviye:

Bunlar Maltepe dolgu sahasını görmemişler.
    Geçenlerde ilk defa veledroma ve çevresine gittik tek kelimeyle şaheser....

3. Atacan

Atacan evden işe, işten eve

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bostanli sahilde churchill'in oradan geçerken saygı ve sevgilerime kendilerine iletiyorum sürekli ;) hemde hem yaya, hemde bisiklet ile geçerken iletiyorum.

açıkçası bisiklet ve koşu yolu dışında (ki onlar da yıllar önce yapıldı) ben herhangi bir aktivite ve spor projesi görmüyorum. Güncel sasalıdaki yarışlar sayılabilir fakat onu da belediye düzenlemedi. "Arabadan in bisiklete bin" diye tabelaya bile yazmalarına sevindim şahsen, o durumdayız yani :)

4. Özgünn

Özgünn Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Benim bildiğim 1 kez tur yapıldı o da başkanın karşıyaka belediyesine geldiği ilk aylardaydı

5. Atacan

Atacan evden işe, işten eve

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    şöyle bir baktım da hangi projeler ile bu ödülün alındığını veya alınabildiğini herhangi bir yerde göremedim. Ksk olarak halk koşuları, bisiklet yarışları gibi bir çok etkinlik diyerek geçmişler gördüğüm tüm kaynaklarda. Birde sabahları sahilde yapılan zumbadan bahsediyor bir yer.

Offical Link : TAFISA Awards those Devoted to Advancing the Sport for All Movement

Düzeltme: buldum, 4km'lik Zübeyde Hanım Koşusu, 8km'lik 7'den 77'e bisiklet yarışı ve Zumba sayesinde almışız ödülü

3AC - Active Cities, Active Communities, Active Citizens