Turkiye'de satilan en iyi uzun yol tur bisikleti

tuncaysu

Üye
Tepki
0
Herkese merhaba,

Forumun her yerini karistirip destim, ama bu soruma cok net bir cevap bulamadim. Internette bir cok "en iyi tur bisikletleri" listesi var ancak ya modeller Turkiye'de yok, ya da marka oldugu gibi yok.

Hali hazirda tur konusunda deneyimli olan arkadaslar, Turkiye'de satilan marka ve modeller uzerinden en tavsiye ettiklerinizi yazabilir misiniz?

Simdiden tesekkurler,

tuncay

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Garip bir soru.

Öyle bir bisiklet yok arkadaşım. Maalesef yok. Bak bu başlığın altında ne öneriler gelecek. Birinin yazdığına diğeri kulp uyduracak, biri tourney diyecek, öteki "O da ney?" diyecek.

Türkiye'deki en iyi tur bisikleti benimkidir. Olmadı ama idare et.

http://1.bp.blogspot.com/-NJgtdMji4Uo/UxCXlDkgONI/AAAAAAAAASo/gN8mAvdc5xU/s1600/IMG_0134.JPG

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
specialized crossover comp disc benim tercihim olurdu
(link)

tuncaysu

Üye
Tepki
0
Tesekkurler ama zaten fikir sormak icin actim konuyu, birlikten kuvvet dogar.

@Yusuf Yılmazvural

Tesekkurler. Yeni tura baslayacagim icin cok bilgili degilim ama internette genellikle "tur bisikletinde amortisor olmamali" imaji var. Bu bisiklet icin bu bir dezavantaj degil mi? Bir de gidonu duz degil de, alttan tutmali olmali gibi geldi bana.

@Emre Özhan

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence en guzeli kirmizi-beyaz renkli olani...

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
225
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Parayı toparlıyabilirsem alacağım bisiklet vede ülkemizde satılan çelik kadrolu en iyi bisiklet(tabiki bence).
Fujı Touring
http://melsa.com.tr/cpanel/urun_resimleri/thumbs/568R1.JPG

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
Ya Turcu Baba, "nereye en güzel tur bisikleti seninki, benim Turşu daha iyi" deyip Turşu'nun fotografını koyacaktım ama sonra biber gazını farkettim.. Tamam seninki daha iyi, en iyisi seninki korktum sustum =)

@Yusuf Yılmazvural

.
Ama Turcu Baba'ya katılıyorum, komponent onemli, onu es gecemem ANCAK komponentten oncesi heves önemli.. Dogru düzgün bisiklet sürmezken bianchi aspid'le tek günde dagların denize dik uzandıgı bir yerde daglara dik denize paralel 152km yolu gittiysem ben tur icin su şart bu sart demenin pek ehemmiyeti yok..
.
Gönlünüze göre, icinize sinen bir bisikleti, butceniz dahilinde biraz kendinize uyarladıgınızda emin olun bırakın Türkiye'yi kainattaki en güzel bisiklete sahip oluyorsunuz..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@GiciK eRay ADALI

Onu ilk fark eden sen oldun yahu :)

Tur bisikletine gelince, benim hayalimde, sağlam bir çelik kadrosu olan, parçaları ucuz ve kolay bulunabilen, v-frenli, kelebek gidonlu, huyu huyuma, boyu boyuma bir bisiklet var. Yani bir dükkandaki bisikleti görüp her şeyiyle sevmek çok zor. Elbet sevmeyeceğiniz bir parçası olacaktır. Sonuç olarak benim için en iyi turbisikleti, şu anda parçalar halinde farklı depolarda benim para toplamamı bekliyor :)

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Yusuf'un bisikletin eline hic biri su dokemez gerci (ciddiyim) ama...

Bu konuda en "tur" bisikletleri (link) da bulabilirsin. Tamamen tur bisikletleri konusunda uzmanlasmis bir magazadir ve gercek anlamda tur bisikletleri satarlar. Santos, Koga, VSF gibi bu konuda rustunu ispatlamis modeller satarlar. Yalniz kesenin agzini biraz acman gerekir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
işte benim tur bisikletim.. 2011 sedona 311 aşık olduğum-sürüş keyfine doyamadığım-kara şahinim.. bugüne kadar onlarca bisiklet kullandım ama.. sürüş zevki-açıları-hızlanması vs. bu kadar güzel bir bisiklet kullanmadım.. inşallah 50-60 yaşına kadar kullanırım..:)
(link)
ama bo kaga yada hayır demezdim doğrusu...:) bu da kara kartalım olur inşallah....:)
(link)

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
225
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@levent koç
Kogaya bende hayır demem ama yurt dışında dahi 2.eli 1500 eurodan başlıyor.

levent koç

Forum Bağımlısı
Tepki
108
İsim
levent koç
Bisiklet
Sedona
evet aynen.. resimdeki modeli izmirden bir arkadaşım 4000 euro ya aldı....:)

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Valla sevgili dostum,

Tur bisikleti elbette kendine özgü bir kategori; yani kendine has özellikleri olan, belli bileşenlerden ve uzun turlara uyumlu parçalardan oluşan bir bisiklet kategorisi. Ancak bu demek değil ki, tur bisikleti olmayan bir bisikleti "tur bisikleti" olarak dizayn edip kullanamayız. Bence ortalama özelliklere sahip her bisikletten iyi-kötü bir tur bisikleti çıkarılabilir. O yüzden tonlarca para dökmeye gerek yok.

Mesela ben "yol bisikleti" olarak geçen B'TWIN Fit 5 bisikletimle bu yaz bir tura çıktım. Yaklaşık 600-650 km yol yaptım. Her an lastik patlayabilir korkusuyla ilerlesem de, gayet güzel bir tur oldu. Gayet memnun kaldım. Her ne kadar toplamda 4 kez lastiğim patlasa da çok da zorlamadı beni bu durum.

Bak bisikletim de bu:

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link) (Tam da dönüş yolunda yine teker patladı :))

Yani anlayacağın, öncelikle elindeki bisikleti değerlendir bence.

• Beğen
Tepkiler: Seyha07

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Santos ve Koga satan bisikletgezgini.com...Türkiye'de tartışmasız rakipleri yok.

Veliuyar

Daimi Üye
Tepki
107
İsim
Veli Uyar
Benim yaptığım araştırmalara göre en fonksiyonel tur bisikleti Surly Cross Check!!

mevlutyuceldinc

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Specialized
Benim size önerim specialized'in tur için çıkardığı modeli Specialized Awol olacak bir bakmanızı öneririm. Eğer istanbul'da ikamet ediyor iseniz aktif pedal mağazalarına gidip bakabilirsiniz :) Hatta küçük bir videosuda var tanıtım amaçlı gibi. Umarım yardımcı olur.

(link)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Patagonya ya gidilmeyecekse onlardan biri şu olabilir: (link)

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@tuncaysu

verdiğim sitede resmi açılmıyomuş
http://www.bikesngps.de/img/specialized-crossover-comp-disc-2014-b.jpg

illaki düz maşa olacaksada source eleven tercihim olurdu
http://www.sportbikes.be/images/size1-specialized-source-eleven-disc-image1-0814.jpg