Türkiye'de lisans meselesi

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kudret Kurtcebe abi sende sağlık raporu almaya gidince ekg isterler heralde çünkü kalpte sorun çıksa suçlusu sağlık raporunu veren doktor olur.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@drumbanger

Biz bilardo,okçuluk gibi bir spor yapmıyoruz, böyle bir spor yapsak dediğinizde haklı olabilirsiniz ama bana göre kırmızı ile belirttiğim yerde haksızsınız. Hukuken hiç bir bilgim yok ancak benim kalbimde benim bilmediğim bir hastalık varsa ve ben sağlık raporu almaya gittiğimde bana bunu doktor söylemeyip direkt olarak raporu veriyorsa ben hastane peşinde mi koşacağım,emin olmak için ? Yani buna işgüzarlık demiyorsanız ve " başka doktora gitmelisin " diyorsanız siz demek ki bu işgüzar doktorlardan rahatsız olmuyorsunuz. Kalp krizini geçiyorum o her an olabilecek bir şey ama kalpte,ciğerlerde başka bir rahatsızlık varsa beni yarışa almaması gereken kişi kendim değil, yarışı düzenleyenler olmalı.

Uç bir örnek olacak ama madenciler de kendi işlerinin tehlikeli olduğunu biliyorlar ve madene giriyorlar, sonra hop dolaylı olarak işgüzar patronlar tarafından maden çöküyor ve suçsuz günahsız insanlar orada hayatlarını kaybediyor bu durumda hukuken yükümlülük madene girende mi ? yoksa patronlarda mı ?

Savunmayın şu ülkede ki berbat durumu Allah aşkına,çifte standarttan geçilmiyor memleket...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tolga Çelebi Hocam, onu açıkladığımı düşünüyorum. Aile hekimine gittiğinde 3 dakika içinde rapor veriyorsa ve sen de bu raporu kabulleniyorsan bunu düzgün bir avukat senin aleyhine çok rahat kullanır. 3 dakikada verilen raporda hangi fiziksel muayene yapılmış oluyor? Hiçbiri, anca kağıt imzalıyorlar. Dolayısıyla sen direkt bir kağıdın imzalanıp önüne koyulmasını kabulleniyorsan sen kendi hayatına yeteri kadar değer vermiyorsun demektir. Ülkedeki durumu savunmak değil bu, tam tersine önüne imzalanmış kağıdı veren insandan ya doğru dürüst muayene talep et ya da bu muayeneyi yapabilecek 2. bir doktora git diyorum ben.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
Bence Lisanstan önce Tr de kaç kişi düzgün bisiklete biniyor veya bindiğini sanıyor. Federasyona gidip 20 dakika da lisans alabiliyorsunuz. Froome dediğimiz adam belki dünyanın en iyi doktorları tarafından kontrol altında, neye göre iptal edilmeli dediniz hiç anlayamadım. Bisiklete binip, dinlenme noktasında püfür püfür sigara içenlerde var. Kalp krizi için birebir olay.. Aile hekimlerinin de hepsi vermiyor, risk almak istemiyor. Eğer maddi durumunuz iyi ise özel bir hastane de bütün kontrolleri yapıp güvenilir bir şekilde mi gireceksiniz ? Takım kurduğunuz, beraber bisiklete bindiğiniz kaç kişi düzgün biniyor ? Kaç kişide bikefit var ? O yokuşta kıramp girip düşse, kırsa bir yerini ne yaparsınız ?

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkiyede kimse düzgün binmiyor kardeşim hepimiz kumda oynuyoruz. :D

Şu lafı söyleyecek olsam türkiyede imtina edeceğim 10 kişi varsa biri Kudret abidir. İnsan biraz ettiği lafı bilir de konuşur.

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@ilkercom ne konuda imtina derken ? Ettiğim lafların hepsi gayet açık, lafımı bilerek yazdım merak etme.
Kumda oynama meseleside sana göre öyle. Bu işi ciddi yapıp, keyif alanda var. Kumda oynayabilirsin sen.

• Beğen
Tepkiler: hashus1099

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cenkildas

geçen sene çek-up oldum doktor dedi,bi daha gelme döverim dedi:komik::komik::komik::komik: neden dedim senin yaşıtların kalp,böbrek prostattan ,mideden bağırsaktan şikayetçi dedi..sen ne sporu yapıyorsun dedi,
200 km pedal basarım dedim.:komik::komik::komik::komik:

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@Volks
öyle deme, erciyes yarışında birinciden 2 saat 10 dakika yiyince kumda oynadığımı düşünmüştüm ben. :D
şaka bir yana, çoğu kişi gibi ben de ne beslenmeme dikkat ediyorum, ne de düzgün bir antrenman programım var. yalnızca yılda 1 kez kardiyolojiye gidip kalbe baktırırım o kadar. şahsen bu işin hakkını yeterince vermediğimi biliyorum, buna itiraz edenler neye dayanarak itiraz ediyor onu da bilmiyorum.

yukarıda dediklerin doğru, ders çıkarmak yerine savunmaya geçmenin durumu düzelteceğini sananlar ne düşünüyor?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Volks

valla açıkça froome 'a saygımdan tabi kişi hürdür, astımlı oluğunu öğrenince endişelendim onun namına,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hashus1099

her kişi özgürdür,kötü beslenme konusunda

@Alper Arslantürk

valla açıkça bende entresan bi durum var,sigara yok içki yok,doğru beslenme ,kuyruk yağı kuzu eti yumurta ıspanaklı,erken yatmak erken kalkma acaip bir disipline girdik....

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Volks Sen okumayla ilgili bi sıkıntı yaşıyorsun sanırım. Türkiyede kaç kişi bisiklete biniyor diyorsun. Al karşında Kudret abi adam 200 km biniyorum diyor. Ne yapsın smokinle mi binsin ciddiye alınmak için.

Belki bi olimpiyat şampiyonu veya uluslar arası süper başarılı sporcumuz yok ama Türkiyede ciddi bisiklete binilmiyor demek cidden boş konuşmaktır.

Dünya çevre gününde binlerce kişi boğazdan geçiyor. Kaç ülkede böyle bir manzara var.

"Bisiklete düzgün binmek" ne demek onu bi açıklayın. Düzgün binmenin ana koşulu nedir? günlük 100 km süren kişi gayrı ciddi bir iş mi yapmış olur?

• Beğen
Tepkiler: HasanTiçır

Volks

Forum Demirbaşı
Tepki
644
İsim
Volkan
Bisiklet
Specialized
@ilkercom köprüden geçilmesi büyük bir olay mı ? Siz haklısınız, mağdur görün cahilliğimi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ilkercom

arkadaşlar genç 60 yaşlarındada aynı performanslarını koruyabileceklermi, bu tamami ile kişinin yaşamını disiplin altına alması ile ilgili.

@hashus1099

60 yaşına geldiğinde performansını korumanı talep ederim.ben göremeyeceğim gerçi

ilkercom

Forum Demirbaşı
Tepki
533
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Köprü geçmek mesele değil. o topluluğu bir araya getirmekte. ağırlıklı olarak istanbul ve çevresinden geliyorlar?

Soruma cevap verin ciddi bisiklete binen olmak için ne yapalım. Smokin veya frag ile mi sürelim. Günde 200 km çevireni beğenmiyorsunuz. Ne mesela ana kriteriniz nedir?

67 yaşında abimiz var kudret abi gibi performans odaklı olmasa da uzun soluklu turlar vs her türlü bisiklet aktivitesine katılır. Bu gibi adamları gördükten sonra Türkiye de bisiklete kaç kişi düzgün biniyor lafı çok ayıp kaçıyor. Ha sizin çevreniz dar olabilir. Türkiyede ne adamlar var ömrü bisiklet tepesinde geçer. İnsan bi ettiği lafın yazdığı sözün anlamını düşünür halen saçma sapan yazıyorsunuz. Evet 3 bin kişinin köprü geçmesi hiç önemli değil. Çevrenizde bi 25 kişi toplanıp geçin bakalım.