Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Türkiye'de Cr-Mo veya Çelik Kadrolu Yol Bisikleti Satışı

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Saim Deveci tarafından paylaşıldı.

1. Saim Deveci

Saim Deveci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

İnternette biraz araştırma yaptım fakat bulamadım. Acaba Türkiye'de Cr-Mo ya da çelik kadrolu yol bisikleti satışı yapmakta olan firma var mıdır?

2. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  3. Saim Deveci

Saim Deveci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Teşekkür ederim Ahmet Bey, verdiğiniz linkteki bisiklet tur bisikleti. Ben aslında hız ve performans odaklı bir cr-mo ya da çelik kadrolu yol bisikleti arıyorum.

4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İyi de, çelik kadrolu bisikletten hız ve performans beklemek ne kadar doğru? Hız ve performans için akıcı ve hafif bir bisiklet almak zorundasınız. Bu da büyük ölçüde karbon bileşenlerden oluşan bir bisiklet almaktan geçiyor.

5. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Türkiyede çelik kadro satan benim bildiğim yok, zaten yurtdışında da çelik kadro artık pek satılmıyor. Surly pacer kadro getirtip burada toplayabilirsiniz, ama uğraşmanız gerekir.

6. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Kaliteli cro-molib raleigh veya dengi bisikletleri unutmamak lazım, akıcılık ve konforda alüden daha iyidir, karbondan biraz daha zayıf olabilir atak anlamında.

7. Saim Deveci

Saim Deveci Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Berk Mercancı bunu beğendi.
  8. Berk Mercancı

Berk Mercancı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Raleigh-USA
    Seviye:
    Bu da benim favorim

raleigh.co.uk/ProductType/ProductRange/Product/Default.aspx?pc=1&pt=14&pg=8447

9. OnurA

OnurA Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    2. el bir kadro alıp toplayabilirsiniz yavaş yavaş bu bir alternatif.
    Bunun dışında Türkiyede Fixed ve Single Speed bisikletlerle insanlar yeni yeni ilgilenmeye başladı.Bu tarzda kullanılan kadrolar genelde çelik veya cr-mo oluyor.Bu ürünleri bulmada genel bir sıkıntı var kimse getirmiyor ancak İstediğiniz özellikte bir kadroyu Pedal Bisiklet'te bulabileceğinizi düşünüyorum.Güngörler Bisiklet ile de görüşmenizi tavsiye ederim.

10. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Sayın ahmetcan burda yanılıyorsunuz;ağırlık eşittir yer çekimi bide rüzgarı hesaba kat.çok arkadaşımı altlarında 1000-3000 tl'lik carbon bisikletleri ben bendeki cro-moly kadrolu bisikletimle rüzgar sert ve önden eserken geride bırakdım.ki bendeki'lerin çoğuda klasik yol bisikletleri.sadece artısı şu yokuşlarda bir nebze bir tık öndeler.carbonlar ama eğer bacaklar ve performans çok iyi ise iş bisikletcide bitiyor.

ömer faruk erdoğan ve OnurA bunu beğendi.
  11. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Yanıldığım nokta elbette vardır fakat ağırlık eşittir yerçekimi şeklinde bakacaksak, en ağırını alıp çıkarız. :p İdeal boy ve kiloya sahip bir bisikletçi için her daim en hafifi en hızlısı olacaktır diye düşünüyorum ben kıt bilgimle. Bunun istisnası olsa olsa zamana karşı bisikletleri olur sanırım. Onlar da kendi aralarında hafiflikleriyle öne çıkıyorlardır bu mantıkla.

12. OnurA

OnurA Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Oğuzhan beye katılıyorum.Çelik veya cr-mo kadro ile de performanslı bir sürüş yapılabilir. Carbon bisikletin avantajları ve fiyatı göz önüne alındığında belli bir seviyeden sonra carbon bisiklete geçilmesini daha mantıklı buluyorum.Tabi bu zevk,keyif meselesi fazladan vereceğiniz para sizi sıkmayacaksa direk Carbon bisiklette alınabilir.

13. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ya arkadaş seninde işin gücün gırgır en ağırını alıp çıkalım:) tabiii ne demek hatta bende var 45 kg üç tekerli..

14. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Gırgır derken? Ağırlık eşittir yerçekimi diyorsunuz, başka da bir veri yok elinizde. Ben de sadece bu verilerle düşünüyorsak en ağırını alalım dedim. Bununla ilgili yapılmış testler varsa paylaşın, biz de aydınlanalım. Yorum yapıyorum ben sonuçta, kesin bir şey yazamıyorum görüldüğü gibi.

15. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Hemen yapalım testini bir carbon yol bisikletini sabitleyelim önce bide daha ağır hatta bırak cro-moly kadroyu market bisikleti bile olur onuda sabitleyelim yokuş aşağı bırakalım hangisi ilk önce inecek o yokuşu.